Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FPKT - informacje, raporty, wyniki

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Re: FPKT - informacje, raporty, wyniki

Postprzez Albert 24 sty 2018, o 21:54

Dobrze, wypada się zatem wypowiedzieć.

Kadra Teutonii nie wygląda specjalnie zachęcająco dla przeciętnego, niedzielnego kibica — czar zgromadzonych niezłych dziewięciu gwiazdek pryska po spojrzeniu na średnią wieku najlepszych zawodników. Powiedzieć, że nie jest kolorowo, to tak jakby nic nie powiedzieć.

Nie zamierzam uprawiać tutaj kiełbasy wyborczej, wszyscy zainteresowani orientują się w moich(niezbyt pokaźnych) dokonaniach, powiem jednak tyle, że jedyne co bawi mnie w XpertEleven to długofalowe budowanie drużyny, najlepiej od zera, obserwowanie jej rozwoju, w końcu zdobywanie najwyższych laurów składem złożonym w większości z wychowanków. To jest coś. Kadra Teutonii daje mi wymarzone środowisko pracy, do tego na międzynarodowym gruncie — zatem z mojej strony mogę zapewnić o sumienności i stałej pracy na rzecz drużyny. Pojawił się wyżej zarzut niepisania notek — jako selekcjoner postaram się pisać systematycznie, bo o ile Bullace to moja drużyna od samego początku i tam sobie mogę coś pofolgować, o tyle kadra to dobro całej Teutonii.

Jestem do bólu cierpliwy, buduję drużynę spokojnie, a w kadrze stworzyłbym system szkolenia wzorowany w 100%
na tym z Bullace, gdzie w ciągu kilku sezonów powinien przynieść on oczekiwane rezultaty.

Chętnie odpowiem na pytania.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez VAT 24 sty 2018, o 23:05

Albert napisał(a):Powiedzieć, że nie jest kolorowo, to tak jakby nic nie powiedzieć.

Trzeba było spojrzeć na kadrę przed Mundialem.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Albert 24 sty 2018, o 23:07

Na pewno teraz jest zdecydowanie lepiej niż przed Mundialem — zresztą nie rozumiem celu powyższej wypowiedzi — przecież nie miałem zamiaru trenera obrazić, bo oczywistym jest, że stan kadry się znacznie poprawił w ostatnim czasie.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez VAT 24 sty 2018, o 23:28

Ależ ja nawet nie pomyślałem, że mogłoby mnie to obrazić. Po prostu stwierdziłem fakt :) Ot, takie głośne myślenie.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez leszcz 25 sty 2018, o 10:51

Wasze Książęce Mości, Jaśnie Oświecone, Jaśnie Wielmoże, Prześwietne, Wielmożne, Czcigodne, Poważane, Szanowne, Jaśnie Oświeceni, Jaśnie Wielmożni, Prześwietni, Wielmożni, Czcigodni, Poważani, Szanowni i wy, baronetessy i baroneci,

zasadniczo rzecz biorąc moją pracę trenerską zapewne znacie. Zarówno swego czasu w lidze oficjalnej w x11 jak i w SLP skupiam się na mozolnym budowaniu drużyny, która jednak po kilku sezonach (by nie powiedzieć - kilkunastu) przynosi dorodne, ciężkie jak wymiona teutońskich górskich kóz, owoce. Miałem też epizod w WEK, gdzie dochrapałem się pudła z Zuchami.

Kwestia zasadnicza, na którą słusznie zwrócił uwagę trener Demollari, to motywacja. Pamiętam jak prowadziłem trzy drużyny jednocześnie i przyznaję, głód gry miałem zaspokojony. Dlatego dziś trenuję tylko w SLP. Nie będę ukrywał, że to Związek zwrócił się do mnie z zapytaniem o chęć wystartowania w konkursie. Dostrzegając skalę wyzwania, ale i wiedząc że z FC Czarnolas wychodzę już z etapu budowy drużyny, rozpoczynając raczej walkę o najwyższe cele i obronę już dobytego terenu, stwierdziłem że reprezentacja Teutonii będzie czymś innym. Z jednej strony znajomym, bo drużyn zbudowałem kilka, więc jest i element dobrze pojętej rutyny. Z drugiej nieodkrytym, bo rozgrywki międzynarodowe rządzą się swoimi prawami i stanowią niewątpliwe wyzwanie. Dlatego też ośmieliłem się zgłosić mój akces.

Kiedy to czyniłem, nie zgłosiło się tyle trenerskich znakomitości, a i sama drużyna zdawała się być osierocona. Dziś tak nie jest i skoro prezes Bouboulina-à-la-Triste deklaruje chęć i możność prowadzenia drużyny, a co więcej, twierdzi że sprawia mu to nieopisaną przyjemność, odbieranie mu tej przyjemności byłoby godne raczej odrażających gellońskich chłopów okładających kijami szlachetne kukuły na smalec, niźli wysoko urodzonych Teutończyków.

Pozdrawiam więc i wracam na Arena auf Schwarzwald, bo w sobotę najważniejszy mecz sezonu ;)
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 25 sty 2018, o 12:38

Żeby była jasność, zaserduszkowalem wypowiedź Diuka, ciesząc się, że zabrał głos, a nie ze względu na przedostatni akapit :) Prosiłbym też kolegów trenerów, żeby podejmując decyzję nie brali pod uwagę tej części wypowiedzi JO Diuka. ;)

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Senior 25 sty 2018, o 22:18

To ja głosuję za Heńkiem. jako rzeczywiście i Beton, i Słoniki są rzeczywiście w fazie (od)budowy. Decyzja była TRUDNA.
Karakachanow Senior
działacz społeczny, kulturalny i sportowy

I wyszedl Wanda na pole, Mimo ze pizgauo całkiem mocno, I zakrzyknal: Tego, co me papióry znów cenzurować będzie, Kopne w pupeczkę! I kto mi znów zabrał fajki (Mchs 32,1-5)
Senior

Postprzez VAT 26 sty 2018, o 09:13

Dziękuję tow. Karakachanowowi za głos. Zapraszam pozostałych trenerów do pójścia w Jego ślady :)

Żeby Was trochę zmobilizować (ale tak naprawdę głównie przez wzgląd na dobro drużyny), dodam, że w niedzielę 28 stycznia kończy się obecny sezon i w związku z tym oczekuję na waszą decyzję do poniedziałku 29 stycznia do godziny 10.00. Jeśli do tego czasu nie wypowie się większość trenerów (czyli co najmniej 3 z 5), albo jeden kandydat nie uzyska wyraźnego poparcia, decyzję podejmę ja jako Prezes FPKT.

Dziękuję za uwagę :)

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez t.demollari 26 sty 2018, o 11:03

Decyzja była faktycznie trudna, nie miałbym też nic przeciwko gdyby prezes sam zdecydował albo po prostu przejął stery bez organizowania konkursu, ale skoro mam głosować (i to jawnie :P), to muszę poprzeć najlepszego kandydata. Nie przedłużając - głosuję na Heńka.
Timan Demollari
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez VAT 29 sty 2018, o 12:03

Za reprezentacją raport zmian. Dobry raport zmian.

Jedenastu piłkarzy zaliczyło progres, w tym dwóch po dwie cegły. 4 piłkarzy straciło po cegle, przy czym dotyczy to wyłącznie piłkarzy w wieku przedemerytalnym, którzy grali bardzo mało podczas Mundialu, gdyż ich kariera reprezentacyjna dobiega końca.

Kadra liczy obecnie 17 zawodników i według mnie można ją spokojnie odchudzić co najmniej (zakładając brak transferów) o jednego leciwego obrońcę (Fidelio Beziza, 36 lat, 9 cegieł). Z drugiej strony, drużynę należy wzmocnić bramkarzem, gdyż nasz dotychczasowy rezerwowy bramkarz (Herman Prinz, 38 lat) zakończył karierę z końcem sezonu. To zadanie postawiam już jednak mojemu następcy.

Również mojemu następcy pozostawiam kwestię ewentualnych wzmocnień. Budżet jakim dysponuje reprezentacja nie jest wprawdzie wielki (ok. 4 mln econ), natomiast z drugiej strony, jest większy niż w momencie, gdy przejmowałem reprezentację (wynosił ok wtedy 2 mln), zaś drużyna jest w dużym zakresie przebudowana i nie wymaga chyba żadnych radykalnych ruchów transferowych. Poza tym, dzisiaj rano z przyzwyczajenia ustawiłem trening 9 piłkarzom (na co wydałem ok 1 200 000 econ), więc na ten cel nie trzeba będzie wydawać wielkich środków w najbliższym czasie.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]