Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta Roberta von Thorn w Teutonii

Re: Wizyta Roberta von Thorn w Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 22 gru 2017, o 14:09

VAT napisał(a):Mam pytanie do kandydata. Tajemnicą poliszynela jest to, że stosunki między Panem a JKM Andrzejem Fryderykiem są bardzo złe. Proszę powiedzieć, czy ma Pan jakiś konkretny plan na to by ta sytuacje zmienić? Czy jest Pan w stanie szczerze przeprosić za wszystkie krzywdy, których Teutonia i JKM Andrzej Fryderyk doznali za Pana sprawą?

Czy jeśli zostanie Pan księciem, jest Pan gotów przybyć do Teutonii, ukorzyć się przed naszym Władca i błagać o wybaczenie?

Sławetny Panie! Widzę, że diuk Vladimir ma godnego przeciwnika w sztuce zadawania trudnych pytań. Drżę na myśl co z tej rywalizacji może wyjść.

Zacznę od drobnego sprostowania. Nie oceniłbym stosunków między mną a Jego Królewską Wysokością Andrzejem Fryderykiem jako bardzo złych. A na pewno nie są takimi obecnie. Był, to prawda, okres, w którym moglibyśmy je tak nazwać, ale szczęśliwe, jak sądzę, minął. Przypomnieć chcę też epizod, w którym byłem wielkim zwolennikiem JKW i wspierałem go w elekcji królewskiej. Dzisiejsze stosunku oceniam jako neutralne, nacechowane dość znaczną rezerwą. To zrozumiałe po takim czasie niechęci i złości.

Wyjaśniliśmy sobie wiele i przeprosiliśmy siebie za wiele, ja więc za swoje uchybienia wobec Teutonii i JKW Andrzeja Fryderyka również. Jeśli jednak są jakieś sprawy, które w przytomności Jego Królewskiej Wysokości nadal są ością niezgody między nami, to jestem przekonany, że o ile zasadne zostaną mi wyartykułowane, a ja będę mógł się do nich odnieść — w tym również ewentualnie za nie przeprosić.

Dużo jednak wody upłynie nim między nami pojawi się przyjaźń, jeśli kiedykolwiek będzie to możliwe w ogóle. Jak wspominałem gdzie indziej — jako Książę będę pokładał zaufanie wobec osób kierujących samorządami tak długo jak długo tego zaufania nie zawiodą. Deklarowałem też i obiecywałem, że każda z tych osób będzie miała moje pełne wsparcie w swych działaniach.

Z poważaniem,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez anglov 22 gru 2017, o 16:37

RCA napisał(a):Wyjaśniliśmy sobie wiele i przeprosiliśmy siebie za wiele

Ja przeprosiłem raz, o ile o czymś nie zapomniałem. Za dokładnie jedno sformułowanie. Nie wykluczam że czegoś nie pamiętam.

RCA napisał(a):Jeśli jednak są jakieś sprawy, które w przytomności Jego Królewskiej Wysokości nadal są ością niezgody między nami, to jestem przekonany, że o ile zasadne zostaną mi wyartykułowane, a ja będę mógł się do nich odnieść — w tym również ewentualnie za nie przeprosić.

O ile pamiętam, to nie pojawiło się sprostowanie w Obserwatorze Sarmackim, za nieprawdę opublikowaną w tym czasopiśmie, opisujące przesłanki mojej kandydatury na Marszałka Sejmu Wielkiego. Tak tylko wspominam, żeby nie było, że zapomniałem.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 22 gru 2017, o 18:26

Jestem pewien, że Prześwietny Kandydat szczególnie w okresie elekcyjnym przeprosi Waszą Królewską Wysokość za wszystko. Nawet za to, czego nie zrobił. ;)
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 22 gru 2017, o 18:38

Dziękuję kandydatowi za odpowiedź. Niestety, widzę że tytuuje kandydat naszego Króla mianem JKW. To zły i błędny zwyczaj. Czy jeśli zostanie Kandydat księciem może zagwarantować, że będzie się zwracał do Andrzeja Fryderyka tak jak należy się zwracać do monarchy suwerennego Narodu, czyli WKM/JKM?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 25 gru 2017, o 22:56

Powiem że cieszy mnie mnie twoja wizyta w Teutonii. Dało mi sporo do myślenia to co tu powiedziałeś... Teraz muszę to sobie przemyśleć i podjąć decyzję.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 1 26 gru 2017, o 18:02

Szanowni Państwo,

umknęło mi wcześniej jedno z postawionych pytań. Przepraszam, że musieliście czekać na moją odpowiedź. Zapewniam, że pełniąc, i nie pełniąc zresztą też, jakąkolwiek funkcję i zaszczyt w Księstwie Sarmacji będę do Króla Andrzeja Fryderyka zwracał się tak jak należy się zwracać do monarchy. Okres buntu i głupich złośliwych odzywek (hrabia [*]) mam za sobą, i liczę, że kiedyś Król mi je wybaczy całkowicie.

Kłaniam się.

Postprzez Cudzoziemiec 1 31 gru 2017, o 14:16

Obrazek

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Teutonki i Szanowni Teutończycy!

Gut Tag!

Bywacie niezwykłą inspiracją, jesteście wspaniałym wzorem i przykładem umiłowania wolności, tak było przez cały miniony 2017 rok. Już za kilka godzin wejdziemy w kolejny, i właśnie z tej okazji, na cały 2018 rok, chcę Wam życzyć siły, determinacji i wytrwałości w umiłowaniu wolności. Pokazujecie jak ważny jest ten element, jak ważny powinien być dla nas wszystkich. Śledzę toczące się u Was dyskusje i wierzę, że 2018 rok będzie także rokiem wysokiej aktywności Królestwa Teutonii i ciekawych zmian, które dziś jeszcze trudno przewidzieć. Życzę Wam wszystkiego najlepszego!

Chcę również podziękować Wam za wszystkie pytania, a szczególnie te trudne, które od Was otrzymałem w tym i innych wątkach. Było i jest dla mnie ciekawym ćwiczeniem mierzyć się z kwestiami, których nie brałem wcześniej pod uwagę. Mam nadzieję, że te małe egzaminy zdałem i część z Was przekonała się do mojej kandydatury i dostąpię zaszczytu otrzymania od Was głosów pierwszej preferencji w nadchodzącym głosowaniu. Niezależnie jednak od tego, i podziękowań, które tu składam, chcę Wam powiedzieć, że wciąż i nieustająco jestem dla Was dostępny — więc jeśli macie pytania, lub chcecie ze mną porozmawiać piszcie. Odpowiem możliwie prędko.

Teutonie ifá lejbi!

Al Fórgutess,
Robert hrabia von Thorn

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum