Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Anioły Grodzisk

Starosarmacja sportem stoi. Piłka? Snooker? A może Formuła 1?
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 5 lis 2017, o 16:32

Spotkanie z Zombiakami to zawsze w Grodzisku spotkanie podwyższonego ryzyka. Jak nie upilnujesz to lecą na komendę zgłoszenia o zjedzonych mózgach, urwanych rękach, wyprutych flakach. Na szczęście udało nam się jakiś poradzić z tą plagą ekkorzyńską i zwyciężyć. Bardzo ważne trzy punkty, bardzo ważne zwycięstwo.

W lidze jakimś cudem prowadzimy w tabeli i mamy w dodatku dwa punkty przewagi nad Synami i Czarnolasem. W przyszły weekend jedziemy do Rantiochii i szykujemy się na pierwsze bęcki. Co by o Krasnalach nie mówić, przeciwnik to niewygodny, a że też niski to kopie po kostkach.

Ruszamy też w Pucharze. Na pierwszy ogień wyjeżdżamy do Almery gdzie spotkamy się z BP Almera. Wreszcie okazja do oćwiczenia młodych. Mamy nadzieję, że staną na wysokości zadania i skorzystają z okazji by nauczyć się co nieco od kolegów.

A w Lidze Królewskiej zanotujemy kolejne wicemistrzostwo. Gad demyt.
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 5 lis 2017, o 19:25

Liga Królewska, sezon 38, właśnie się zakończyła. Ostatni mecz sezonu zagraliśmy z drużyną Kwiatanga Eldorat. Wygraliśmy 1:0.

Ten sezon nie zaczął się dla nas dobrze. Remisy i porażki, ledwo wyrywane punkty, posmakowanie jak w tych czasach smakuje strefa spadkowa... zaczęliśmy naszych piłkarzy nazywać Cieniasami i skończyliśmy z bezstresowym wychowaniem. To dało pewne efekty, drużyna zaczęła się rozkręcać. Co prawda nie skończyły się nasze finansowe problemy i będzie nam szalenie trudno zbudować sensowny team na nadchodzący 39. sezon, ale mimo to należy sezon uznać za udany.

Do lidera, oczywiście Ajaxu Nowy Amsterdam, ostatecznie straciliśmy tylko 1 punkt. Warto też wspominać, że niedługo przed końcem sezonu udało nam się Ajax pokonać i urwać im cenne punkty. Faktem jednak jest, że nawet jakby dziś Ajax przegrał swój mecz (a zremisował) to remis w punktach dużych by nas nie uratował. Przed dzisiejszym spotkaniem, różnica bramek na plus między nami wynosiła aż 16 oczek!

Obrazek

Przed naszą drużyną w LK trudne zadanie i zapewne trudny sezon. Stawiamy wszystko na odbudowę. Godzimy się z możliwością spadku. Jesteśmy za starzy, jest nas za mało, potrzeba nam ikry. Nauczeni doświadczeniem z sekcji rozgrywającej w SLP wdrażamy ciężką terapię odchudzająco wzmacniająco odmładzającą. Celujemy w efekty w perspektywie 3-4 sezonów. Na pewno nie w kolejnym. Na koniec poglądowo jak to wyglądało na przestrzeni ostatnich 11 sezonów, od 27 sezonu (kiedy team przejąłem) do dziś zakończonego 38. Dwa pierwsze sezony to 2 miejsca w lidze srebrnej (odpowiednik Pierwszej Klasy w SLP). Reszta to już dywizja złota.

Obrazek
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 11 lis 2017, o 21:24

Do Rantiochii jechaliśmy trochę zesrani. Krasnoludy to nie w kij dmuchał, choć małe toto. Jak wiadomo kopią po kostkach i dość szybko przekonał się o tym Grekberg. Na szczęście uraz nie był jednak nadto uciążliwy i pozostał w grze, a jakiś czas później zemścił się na pokurczach i asystował przy bramce na 1:0 dla Aniołów. Zapachniało niespodzianką, krasnoludzkie sektory ucichły.

Czas płynął, robiło się nerwowo. Nie odpuściliśmy i krótko przed końcem spotkania dołożyliśmy brameczkę na 2:0! Wywozimy z Rantiochii bardzo ważne 3 punkty i czyste saldo bramkowe! Brawo my!

W środę rewanż pucharowy u siebie. Mamy przewagę, jesteśmy w gazie, przyjeżdża Almera.
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 19 lis 2017, o 10:57

Na Klepisko przyjechali hrabiowie. Trochę ę ą więc ani murawa im nie pasowała, ani kolor linii, ani strój sędziów, ani, że dziś śnieg z prawej, a nie z lewej, itd. To nie jest łatwy rywal. Nie tylko dlatego, że mimo wszystko to dość silna drużyna, ale przede wszystkim dlatego, że prowadzi ją jeden z najmocniejszych selekcjonerów wirtualnego padołu. Nie ukrywamy — w tym sezonie to właśnie ich boimy się najbardziej. Ma to wyraz z anielskich statystykach.

A mimo to ten najstraszniejszy przeciwnik nie był wcale taki straszny. Owszem, zagraliśmy dobrze, choć nieco zachowawczo. Daliśmy się przykryć w środku pola, ale też braliśmy na to poprawkę specjalnie nie idąc na zadrę. Daliśmy się wybiegać hrabiom, nasi spokojnie odpoczywali skutecznie blokując i rozbijając akcje gości.

Fakt, przegrywaliśmy po pierwszej połowie. I tak się zdarza. Ale dla nas liczy się ostateczny wynik i kondycja psychiczna naszych zawodników. Wyszedł najsilniejszy skład jakim dysponujemy, musieli zmierzyć się ze swymi strachami. I udało im się. Do końca zachowali zimną krew. Do końca pokazali charakter. Nie odpuścili. Wyrównali. Zremisowali i uratowali jeden punkt.

Na tle pozostałych wyników 7 kolejki to był mecz bez znaczenia. Jeden punkt zdobyli praktycznie wszyscy. Układ w tabeli się nie zmienił. Za tydzień gramy z Republikanami, a po drodze wycieczka do Czarnolasu na pucharowe z Powagą.
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 26 lis 2017, o 19:50

Jeśli słabsza dyspozycja oznacza, że remisujemy... to OK, kupujemy! Na mecz pucharowy w Czarnolesie przeciwko Powadze wystawiliśmy cały garnitur perspektywicznej młodzieży. Efekt? Remis.

Na spotkanie ligowe z trzecią drużyną, wyraźnie się rozkręcającymi Republikanami Scholandia, wyszliśmy powalczyć o nieprzegranie. Nie przegraliśmy. Wiadomix, że lepsze by były trzy punkty, ale graliśmy na wyjeździe a i ogólnie zagraliśmy mocniej do przodu niż wymagała tego sytuacja.

Radujemy się, bo wciąż w czubie, do lidera tabeli tracimy tylko 3 bramki (Ci w ostatnim meczu zyskali aż 6, my 0), co przy dynamicznej sytuacji obecnego sezonu nie jest jakimś nadmiernym wyczynem do zrobienia. W pucharze remis, u nas. Zagramy o awans, to oczywiste.

Go go Anioły. Zawsze można lecieć wyżej!
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 30 maja 2018, o 19:18

Anioły Grodzisk zdobywają PUCHAR SLP!

To największe osiągnięcie drużyny od czasów objęcia jej przez obecnego managera. Walczyliśmy, rozwijaliśmy się, staraliśmy się, efekt przyszedł niespodziewanie. Złożyło się na niego kilka czynników - w tym, trzeba to podkreślić - szczęśliwy układ drabinki pucharowej.

Finałowe spotkania z RVT Hrabia Ruhnhoff były meczami podwyższonego ryzyka. Drużyna prowadzona przez Timana Demollariego zawsze stawiała nam wysoko poprzeczkę, a teraz zmierzyła się z nami po wyeliminowaniu między innymi FC Czarnolas czy Krasnoludów.

Dwumecz zakończył się wygraną Aniołów 2:0 - w obu meczach wygrywaliśmy 1:0, a bramki dla Aniołów zdobyli Gica Indreica (asystował Gicu Toican) oraz Florian Wehner (asystował Rodney Hylander). W obu spotkaniach przeważaliśmy, w obu stworzyliśmy więcej okazji strzeleckich, w obu też zagraliśmy mocno chroniąc swoją bramkę. W finałowej fazie pucharu odeszliśmy od naszego tradycyjnego już 4:4:2 na rzecz 4:5:1, gdzie doskonała gra defensywy i środka pola dały mur, którego przeciwnicy nie sforsowali ani razu.

W drodze po Puchar pokonaliśmy 5 drużyn (WM Wedla, Futbólfeaán Auterra, Cocodrilos de Punta, Lotos Trizopolis oraz RVT Hrabia Ruhnhoff). W całych rozgrywkach wygraliśmy łącznie 7 spotkań, zremisowaliśmy 2 i przegraliśmy 1. Strzeliliśmy łącznie 15 bramek, straciliśmy 6.

"To wspaniały dzień, wspaniałe uczucie, wspaniałe zwycięstwo. Jestem dumny z moich chłopaków, doskonale się spisali." - powiedział na pomeczowej konferencji książę-trener.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 29 cze 2018, o 09:11

Raport zmian i Puchar Króla Teutonii

Osiem cegieł w górę, jedna cegła w dół. Szesnastu zawodników z progresem, dwóch (najstarszych) z regresem (ledwie zauważalnym). Tak rysuje się obraz Aniołów po zakończeniu sezonu, w którym zdobyliśmy Puchar SLP. Najbardziej cieszy nieustanny wzrost wartości i potencjału obserwowany u najmłodszych zawodników. To pokazuje, że perspektywy odmładzania składu dalej istnieją. Nie ma więc dramatu.

Sezon, rzutem na taśmę, po przekonującym zwycięstwie 4:2 nad Bykami, zakończyliśmy na trzeciej pozycji w tabeli. Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, celowaliśmy i pogodzeni byliśmy z miejscem w środku tabeli. Udało się jednak zostawić w polu wielu utytułowanych przeciwników. Byliśmy najbardziej bramkostrzelną drużyną ligi - aż 28 bramek (1,56 bramki na mecz) zapisaliśmy na naszym koncie. Świeccy zdobyli bramek aż o 7 mniej. Straciliśmy w sumie bramek szesnaście (0,89 bramki na mecz), co daje nam bilans +12, czyli czwarty najlepszy wynik sezonu. Osiem zwycięstw, osiem remisów i trzy porażki - to nasz dorobek ligowy.

Po zakończonym sezonie Anioły zostały zaproszone do rozgrywek II Pucharu Króla Teutonii, i w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z Hrabiami z Ruhnhoff (zwycięzcami I ligi, 14 zwycięstw, 4 remisy, 0 przegranych!). Spotkanie gładko wygraliśmy 2:0, a nasi przeciwnicy nie stworzyli żadnej zagrażającej naszej bramce okazji. Czekamy na rozpiskę kolejnych spotkań.

Cele na kolejny sezon są standardowe. Rozwój, rozglądanie się za nowymi zawodnikami, pozostanie w ekstraklasie. Lecimy wysoko.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 lip 2018, o 08:54

Drugie spotkanie w Pucharze, tym razem z Krasnoludami, również na 2:0 dla Aniołów! W finale rozgrywek zagramy z FC Bullace prowadzonymi przez naszego Prefekta Generalnego, którzy w półfinale wyeliminowali mistrzów SLP. Miła niespodzianka!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Cudzoziemiec 1 5 lip 2018, o 07:25

I puchar Króla Teutonii za nami.

W finale spotkaliśmy się ze starosarmacką drużyną FC Bullace prowadzoną przez naszego Ukochanego Prefekta Generalnego. Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy, bo mamy świadomość jak UPG i Byki postawili się największym w ostatnich tygodniach SLP i na początku towarzyskiego turnieju. Jednak UPG nie zaskoczył.

Byki wyszły na boisko i natychmiast ustawiły się w znany z zajezdni autobusowej sposób. 5-2-3 różnił się, co prawda, od spodziewanej 5-4-1, ale to nawet lepiej nam wyszło. Anioły wyleciały na murawę w 4-4-2 spodziewając się muru, i tym samym stawiając na bezpieczną równowagę między formacjami.

Pierwszą bramkę zdobyliśmy już w 13 minucie. 26 letni pomocnik Florian Wehner otrzymał prostopadłe podanie od Vernona Kiplinga i silnym strzałem z dystansu posłał ją na dalszy słupek. Bramkarz Byków nie miał szans. Druga bramka padła w 68 minucie. Wrzutkę na główkę otrzymał Max Grekberg, a wrzucającym był strzelec pierwszej bramki - Florian Wehner. Piłka skierowana do bramki łatwo znalazła do niej drogę.

W całym spotkaniu drużyna UPG nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę. Anioły posiadały piłkę przez 60% czasu gry. To było piękne spotkanie, choć bez fajerwerków. Dziękujemy Bykom za gościnę, za spotkanie.

Anioły, w towarzyskim turnieju, zdobyły II Puchar Króla Teutonii, pokonując kolejno: RVT Hrabia Ruhnhoff (2:0), FKK Rantiochskie Kr. (2:0), FC Bullace (2:0).
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Remigiusz L. 5 lip 2018, o 09:19

Kolejny puchar w Grodzisku :)
Gratulacje!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sportowe życie Starosarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość