Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Asociación de Piratas, Contrabandistas y Corsarios

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Moderator: Starosarmacja: władze

Re: Asociación de Piratas, Contrabandistas y Corsarios

Postprzez Remigiusz L. 14 lip 2017, o 16:35

rybczak napisał(a):Może podejmiecie się Panowie organizacji czegoś podobnego? :)

Już o tym myślałem. Problem w tym, że jedyny znany mi z grubsza system RPG, Wolsung, jest ciężki do przełożenia na realia forumowe. Ale pomyślę nad tym jeszcze ;)
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 14 lip 2017, o 20:00

Uważam że taką inicjatywę warto przeprowadzić. Ale dopiero gdy Tropicana się trochę rozkręci.
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 5 wrz 2017, o 11:34

Ponieważ mogę się na chwilę oderwać od dyktatorzenia, chciałbym napisać jak wg mnie powinna wyglądać działalność APCC.
Każdy z członków ma własną rangę. Szefem jes Caudillo, czyli ja. Reszta na starcie dostaje status majtka. Każdy majtek może wybrać drogę rozwoju: pirata, przemytnika albo korsarza. Caudillo wyznacza mu zadania, np. stworzenie grafiki, napisanie artykułu itp. Za wykonywanie zadań otrzymuje się kolejne rangi, które muszę jeszcze wymyślić :D W końcu dochodzi się do kapitana i otrzymuje prawo do własnego okrętu i jolly rogera.
Oczywiście przemytnicy zajmowaliby się nielegalnym handlem, np. z Ciudad de Bravo, korsarze służyliby JKM i walczyliby z wrogami Księstwa, tak w czasie wojny, jak i (oczywiście jako "nieznani sprawcy") w czasie pokoju. Z kolei piraci rabowaliby wszystko i wszystkich na własny rachunek (marzy mi się piracka baza w dawnym Al -Rajnie :D )
Co o tym sądzicie?
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 12 wrz 2017, o 12:26

No ja jestem za! :mrgreen:

Tu nie ma co pytać, jak to ma wyglądać, tylko zwoływać majtków i działać!
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 13 wrz 2017, o 12:56

Hugo napisał(a):No ja jestem za! :mrgreen:

Tu nie ma co pytać, jak to ma wyglądać, tylko zwoływać majtków i działać!

Tylko właśnie tych majtków brak :( Chyba trzeba zacząć robić łapanki po tawernach :D
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 13 wrz 2017, o 20:32

Generalnie pomysł świetny. No ale niestety z jego wykonaniem domyślam się będzie problem. Szczególnie z poszczególnymi zadaniami. Bo ktoś wpadł realizozę i nie może się wywiązać z zadankiem na czas, nie zna się na grafice itd.

Co do przemytników to nielegalny handel jest ok tylko jakby miało to wyglądać w praktyce? Nielegalny handel z Dreamlandem itp. ?

Korsarze w służbie JKM? Walka z kim, walka z czym ?

Jak się tak spojrzy na całość to wygląda to faktycznie świetnie tylko w praktyce zrealizować będzie ciężko.
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 15 wrz 2017, o 17:31

Bo ktoś wpadł realizozę i nie może się wywiązać z zadankiem na czas, nie zna się na grafice itd.

Realioza nie jest problemem, bo nigdzie się nam przecież nie spieszy, a zadania będą dopasowane do umiejętności wykonawcy.

Co do przemytników to nielegalny handel jest ok tylko jakby miało to wyglądać w praktyce? Nielegalny handel z Dreamlandem itp. ?

Korsarze w służbie JKM? Walka z kim, walka z czym ?

To można wymyślić później, generalnie niestety będziemy musieli przede wszystkim polegać na narracji, ale ostatecznie na tym głównie opierają się obecnie mikronacje.

Jak się tak spojrzy na całość to wygląda to faktycznie świetnie tylko w praktyce zrealizować będzie ciężko.

Jeżeli na starcie będziemy tak do tego podchodzić, to rzeczywiście tak będzie, ale wydaje mi się, że można na to spojrzeć bardziej optymistycznie ;)
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Patryk Vindsor 16 wrz 2017, o 16:16

Remigiusz L. napisał(a):Realioza nie jest problemem, bo nigdzie się nam przecież nie spieszy, a zadania będą dopasowane do umiejętności wykonawcy.

W porządku. Grunt żeby nie było tak, iż wykonawca zlecenia znika z Sarmacji, czekamy na niego a on dopiero wraca za pól roku bo takie zlecanie zadań jest bez sensu.

Remigiusz L. napisał(a):To można wymyślić później, generalnie niestety będziemy musieli przede wszystkim polegać na narracji, ale ostatecznie na tym głównie opierają się obecnie mikronacje.

To prawda. Generalnie tylko narracja wchodzi w grę. Ewentualnie jakieś dodatkowe odznaczenia od Księcia.

Remigiusz L. napisał(a):Jeżeli na starcie będziemy tak do tego podchodzić, to rzeczywiście tak będzie, ale wydaje mi się, że można na to spojrzeć bardziej optymistycznie ;)

Patrzenie bardzo optymistycznie nie wiem czy wiele zdziała :)
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Tu się toczy życie Tropicany