Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tu Przemawia El Dictatore

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Moderator: Starosarmacja: władze

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez Karolina 24 lip 2017, o 20:19

Patryk Vindsor napisał(a):A jak, piracka wyprawa i podbój Ameryki (czyt. Tropicany) przez dzielnych piratów :)

Wy tu o podbojach, a jak ja odkryłam ten dział Tropikany, to spodziewałam się czegoś nieco innego… Jestem jednak trochę rozczarowana ;)
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez rybczak 24 lip 2017, o 20:23

Ziutek niestety coraz rzadziej chodzi... Zwyrodnienia stawów, haluksy, wrzody wiadomo gdzie... To już nie ten sam Adonis co w czasach gdy na własnych plecach wpław mnie ze Scholandii przypłynął.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Patryk Vindsor 24 lip 2017, o 21:21

Karolina napisał(a):Wy tu o podbojach, a jak ja odkryłam ten dział Tropikany, to spodziewałam się czegoś nieco innego… Jestem jednak trochę rozczarowana ;)

Miejsce dla nudystów w Tropicanie albo Grodzisku zawsze się znajdzie :P
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Remigiusz L. 7 sie 2017, o 14:42

Obrazek

¡Compañeros, ciudadanos, trabajadores de la capital!

Dnia szóstego sierpnia roku Wandnego 2017, Jaśnie Oświecony Namiestnik powołał mnie na urząd El Dictatore Tropicany. Tym samym za zakończony należy uznać przewrót na naszej ukochanej wyspie. W związku z tym nakazuję wszystkim działającym jeszcze oddziałom, bojówkom czy szwadronom śmierci złożyć broń i powrócić do codziennych zajęć. Czas najbliższy musi być czasem pokoju i wzięcia się wreszcie do pracy, bo El Distrito istnieje już ponad dwa miesiące, a nie ma nawet opisu naszej stolicy. Wobec tego chciałbym z tej mównicy przedstawić moje plany, które zamierzam urzeczywistnić w czasie mych rządów:

1. La narración - tak, w chwili obecnej głównym polem działania na naszej wyspie będzie narracja. Jak już o tym mówiłem, osobiście pragnę rozwijać narrację piracką, nie porzucając jednak narracji rewolucjonistyczno - bananowej, tak więc sądzę, że każdy z naszych nielicznych mieszkańców odnajdzie się w tych realiach. W ramach działalności narracyjnej chciałbym np. przeprowadzić wraz z burmistrzem Grodziska jakąś grę fabularną, której szczegóły, mam nadzieję, uda nam się w najbliższym czasie ustalić. Poza tym chciałbym stworzyć dla Tropicany okręty, bo co to za wyspa bez floty. Ponieważ żaden z wielu zapowiedzianych systemów gospodarczych jeszcze nie powstał, okręty te będą mogły chyba powstać wyłącznie w sposób narracyjny.

2. La historia - to rzecz najbliższa mym realnym zainteresowaniom, dlatego chciałbym ją jak najbardziej rozwinąć. W związku z tym zamierzam powołać El Tropicano Instituto de la Memoria (Tropicański Instytut Pamięci), którego celem byłoby opisywanie historii wyspy, zarówno internetowej, jak i przedinternetowej. Dzieło to zostało już zresztą zapoczątkowane poprzez mój artykuł o Złotobrodym oraz stworzenie przez JO Paviela Alei Zasłużonych.

3. La religión - w ostatnich miesiącach można zaobserwować gwałtowną ekspansję Kościoła Diuczej Wiary na kontynencie. Należy udaremnić przedostanie się tego kultu przez morze! Dlaczego? Pomyślcie Tropicańczycy - czy wy, najradośniejsi ludzie Mikroświata, chcecie czcić Powagę?
Jedyną religią, która może panować na naszej wyspie jest oczywiście kult przywódcy!

4. Los órdenes del Gobernador - odświeżenie symboli narodowych, a także rozwiązanie sprawy narracyjnego obywatelstwa tropicańskiego, to zadania jakie zlecił mi JO Namiestnik. Jako graficzne beztalencie, to pierwsze przeprowadzę w formie konkursów, więc od razu zapowiadam, że będą liberty do wygrania! Jeżeli chodzi o obywatelstwo, to potrzebuję jeszcze czasu by przemyśleć tę sprawę i poddać ją pod dyskusję publiczną.

Na koniec chciałbym się odnieść do najnowszych wydarzeń.
Primero, w imieniu ludu tropicańskiego wyrażam głębokie oburzenie twierdzeniem kandydata na posła, van der Saara, jakoby Tropicana była tylko snem i to jeszcze owładniętym monarchofaszyzmem i czekanizmem. Tropicana jak najbardziej działa, a monarchofaszyzm i czekanizm są dobre dla szczurów lądowych.
Segundo, z kontynentu dochodzą nas niepokojące wieści o ataku smoka. Jak wszystkie złe rzeczy przybył on z Teutonii. W związku z tym nakazuję wszystkim oddziałom, bojówkom i szwadronom śmierci na nowo wziąć w garść swą broń i ruszać na pomoc gellońskim szczurom lądowym!

¡Arriba Tropicana!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez rybczak 7 sie 2017, o 21:28

Niech żyje i trzyma nas za mordę, nasz kochany El Dictatore!
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Patryk Vindsor 13 sie 2017, o 14:17

Remigiusz L. napisał(a): W ramach działalności narracyjnej chciałbym np. przeprowadzić wraz z burmistrzem Grodziska jakąś grę fabularną, której szczegóły, mam nadzieję, uda nam się w najbliższym czasie ustalić.

Jestem jak najbardziej za i z pewnością poczynimy wkrótce stosowne ustalenia co do fabuły gry.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Remigiusz L. 14 sie 2017, o 19:43

El Dictatore ma ostatnio lekką realiozę, ale proszę go nie obalać, miejmy nadzieję, że wróci do zdrowia.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 16 sie 2017, o 13:23

W najbliższych dniach nie będę pewnie w ogóle aktywny, gdyż jadę na wakacje w głąb tropicańskiej dżungli (może spotkam gdzieś JKM i po powrocie napiszę o jego urlopie :D ). Zostawiłem wam dwa tematy do dyskusji, więc mam nadzieję, że jak wrócę to zobaczę tam jakieś wasze posty.
Hasta la vista!
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 30 paź 2017, o 14:17

¡Compañeros!

W pałacu Jego Książęcej Mości doszło do wielkiego wybuchu. Nakazuję wszystkim Tropicańczykom przyłączyć się do odbudowy budynku. Dodatkowo oddaję do dyspozycji JKM moich przybocznych siepaczy w celu wyjaśnienia przyczyn eksplozji. Diego i Juan szybko wycisną odpowiednie odpowiedzi od odpowiednich osób :twisted:

¡Arriba Tropicana!
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 12 lis 2017, o 10:31

¡Compañeros!

Niedługo przybędzie do nas Prześwietny Konsul Sclavinii w celu omówienia ważnych dla obu samorządów spraw. Ponieważ kontynent od dłuższego czasu rujnują smoki, trzęsienia ziemi, wybuchy w podziemiach i inne nieszczęścia, inicjowane zapewne przez agentów z Wandystanu, zaprosiłem Prześwietnego Konsula do Soli. Rozmowy mają się odbyć w Palacio del Dictatore. Wobec tego wzywam wszystkich obywateli żeby mi go szybko wysprzątali, bo przez czas mej bytności na Sejmiku krokodyle do spółki z gwardią piracką pewnie wszystko zapaskudziły. Proszę też rozstawić jakieś banery wokół dzielnicy portowej, żeby, broń Wando, konsul nie zobaczył jak ona wygląda, bo dostanie zawału. I jak będziemy przejeżdżać ulicami, to wszyscy mają być radośni i uśmiechnięci!

¡Arriba Tropicana!
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tu się toczy życie Tropicany