Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Na totalitaryzm i brak mózgu baidajskich sterników dowody

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Na totalitaryzm i brak mózgu baidajskich sterników dowody

Postprzez Niegosław___Sarewicz 27 lip 2017, o 09:19

Wciąż mam nikłą nadzieję na to, iż w krainie Sarmacyą zwanej pozostały jeszcze osobniki gatunku homo sapiens, które nie tyle samodzielnego myślenia, co chociaż zdolność rozumowania zachowały. Dla tychże osobników na totalitaryzm i totalne upośledzenie umysłowe sterników baridajskich dowody poniżej przedstawię.

Primo - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze bezczelnie zastrzegają sobie monopol do orzekania, co jest autonomią, a co nie jest, oraz kto ma prawo do tworzenia armiji - według nich jeno ichmościowie mają do tego prawo. Nie bez powodu baridajska armia jest posiadaniu skrótu takowego, jako jest w posiadaniu. Zakazywanie osobnikom inszym armiji i organizacyi armijnych tworzenia jest oznaką ichniej słabości, którą jednakowoż starają się ukryć prężąc swoje nikłe muskuły poprzez wprowadzanie totalitaryzmu na ichnich ziemiach.

Secundo - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze w obawie przez osobnikami o poglądach od ichniejszych inszych wnioski, co z balonu mego jam w postaci papierowej na Kurię, która to jednakowoż raczej kurnikiem zwać się powinna, zrzucane są, pod ziemię pod Wielkim Murem wsadzają. A ponieważ z uwagi na tą właśnie konstrukcje tamże wykopków archeologicznych się nie prowadzi, to nadzieje takowoż znika na owych manuskryptów znalezienie. Oto, jak zamordystyczne władze Baridasu fałszują ichnich ziem historyę.

Tertio - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze armiję prowadzą, która to wedle ichmościów nikłego rozumu jedyną, która istnieć powinna jest. I skrót tejże armiji, która jednakowoż raczej niż armiją organizacyją przestępczą zwana być powinna, doskonale charakter jej odzwierciedla.

Quarto - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze w obawie przed prawdy ujawnieniem tychże osobników, którzy prawdę ową przedstawić się starają bezczelnie trollami nazywają, co ich słabości ewidentną oznaką jest i tego, iż skończyły im się argumenty. W dodatku po wypiciu wystarczającej do przytomności i dostrzegania zdolności stracenia syropu klonowego ilości wszędzie klony widzieć zaczęli. Choć czort wie, czy to od tego syropu klonowego, czy to od upałów w Ciudad de Bravo tak się im w tych nikłych łepetynach poprzewracało.

Dziękuję za uwagę. Przykładów znacznie więcej jest, ale szkoda mi pióra gęsiego i kałamarzu sobie zużywać na tego typu osobników.
/—/ Niegosław K. Sarewicz
Kościół Diuczej Wiary

Re: Na totalitaryzm i brak mózgu baidajskich sterników dowod

Postprzez t.demollari 27 lip 2017, o 09:54

Salvadore napisał(a):szkoda mi pióra gęsiego i kałamarzu sobie zużywać na tego typu osobników.

To zadziwiające, bo wydaje się, że nic innego nie robicie.
Timan Demollari
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez Yennefer 27 lip 2017, o 09:54

Primo, nie życzymy sobie, tym bardziej po sierpniu, by ktokolwiek próbował Legalne władze KB obalać, a dążą do tego różni ludzie w różny sposób, secundo jest Pan zwykłym trollem, który wysmiewczym tonem naszego Wicekrola szkaluje, tertio, dogryzki o ichnich pieskac racz pan sobie darowac, nie zycze sobie by ktokolwiek w tenze sposob zwracal sie do Baridajczykow, quatro to, że ja czy kilku innych wypowiemy sie w sposób panu nie pasujący czy to w miejscach publicznych KS czy też poza nimi nie oznacza zaraz, iż może sobie nas Pan szkalowac czy cokolwiek w ten deseń, a ostrzegam, swych praw pilnować będę, a na Pana szczególnie oko swe zawieszam, gdyż nie podoba mi się bardzo sposób w jaki Pan podchodzi czy to do mnie, do władz Królestwa, JKM czy też innych obywateli i liczyć się Pan może z pozwem jeśli zajdzie taka potrzeba, gdyż do szkalowania i przewrotów jakie Pan sobie zaplanował nie dopuszcze, ani ja, ani reszta moich wspolbratymcow baridajskich. Coś wczoraj panu powiedziałam, mam powtórzyć tutaj? Czy naprawdę Pan tego chce? Na następny raz liczyć się proszę z faktem, iż moja reakcja ostrzejsza będzie.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 27 lip 2017, o 10:07

Niech waszmośc posłucha bo więcej się powtarzać nie będę. W Baridasie nie ma ustroju totalitarnego. Władza jest podzielona między Króla, a Radę Królestwa, w której skład wchodzą wszyscy obywatele Królestwa. Jednocześnie sądy mamy wspólne z całym Księstwem, więc jest to system całkowicie niezależny. Dowód?Prawa Fundamentalne KB. Dlaczego możemy je mieć? Konstytucja Księstwa Sarmacji się kłania.
Art. 34.[Akt zasadniczy prowincji]

1.O ustroju prowincji stanowi jej akt zasadniczy.
2.Akt zasadniczy określa organ władzy publicznej, który reprezentuje prowincję na zewnątrz.
3.Zmiana aktu zasadniczego następuje w trybie przez niego przewidzianym.

Dalej. Zgodnie z powyższym artykułem konstytucji nawet gdyby w Baridasie był ustrój totalitarny, (za przeproszeniem) huja by pan mógł z tym zrobić.

Kontynuując. Wolność słowa mamy, wiec monopolu do orzekania tego co jest autonomią a co nie nikt nie ma. Natomiast każdy może mieć o tym inne zdanie i się nie zgadzać z innym, co zresztą robię, próbując waszmościowi przemówić do rozumu. No i jak pan by sobie wyrażał sytuacje kiedy każdy może sobie własną armię stworzyć? Tak jak armia Baridasu jest utworzona na podstawie Konstytucji, dokladniej o wolności ustanawiania instytucji prowincji, jaka to jest Królewska Gwardia Baridasu. I nie służy ona do walk na arenie międzynarodowej, a do utrzymywania porządku wewnątrz prowincji. Chyba jasnym jest że rewolucje i bunty się tłumi czyz nie?

Poza tym łamie pan prawo i popelnia przestępstwa m.in.

Kodeksu Karnego podejmowanie działań mających na celu pozbawienie Księstwo Sarmacji niepodległości, oderwanie od niego części obszaru lub zmianę środkami bezprawnymi konstytucyjnego ustroju Księstwa Sarmacji,
po co więc pan chce zamknąć wrota do Baridasu i dziwi się, że papier urzędowy został bezwzględnie odrzucony?

Art.43. Kodeksu Karnego 3. pomawianie innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu,
czyli zwykle pomówienie. Po prostu obraża pan zarówno członków rodu von Hohenzollern, at Atera i jednocześnie używając zwrotu
i pieski ichniejsze
obraża pan cały naród Baridajski, czyli wszystkich razem i każdego z osobna.

Art. 43. Kodeksu Karnego]4. publiczne znieważanie innej osoby,

Mówiąc
Quarto - Ichmościowie z Hohenzollernów i at Aterów rodów i pieski ichniejsze w obawie przed prawdy ujawnieniem tychże osobników, którzy prawdę ową przedstawić się starają bezczelnie trollami nazywają, co ich słabości ewidentną oznaką jest i tego, iż skończyły im się argumenty. W dodatku po wypiciu wystarczającej do przytomności i dostrzegania zdolności stracenia syropu klonowego ilości wszędzie klony widzieć zaczęli. Choć czort wie, czy to od tego syropu klonowego, czy to od upałów w Ciudad de Bravo tak się im w tych nikłych łepetynach poprzewracało.

Więc radzę aby sie pan uspokoił i zajął się czymś co dla narodu korzystne będzie.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Niegosław___Sarewicz 27 lip 2017, o 10:13

Jak widać, osobniczka Yennefer von Witcher się mieniąca doskonale wpisuje się w tezy zawarte przez moją osobę w poście inicjującym. Jednakowoż, ażeby nie upodabniać się do argumentów w garści nie posiadających nadzwyczajnej baridajskiej kasty przedstawicieli, to postaram się na zarzuty owe odpowiedzieć.

Primo, nie życzymy sobie, tym bardziej po sierpniu, by ktokolwiek próbował Legalne władze KB obalać, a dążą do tego różni ludzie w różny sposób

Wystąpienie me nie legalności czy też nielegalności baridajskich władz dotyczyło, lecz ichniej postawy i wprowadzania przez nich totalitaryzmu. Na drugi raz prosimy czytać ze zrozumieniem.

secundo jest Pan zwykłym trollem, który wysmiewczym tonem naszego Wicekrola szkaluje

Skończyły się argumenty, to się trollem nazywanie zaczyna. Punkt czwarty polecam.

tertio, dogryzki o ichnich pieskac racz pan sobie darowac, nie zycze sobie by ktokolwiek w tenze sposob zwracal sie do Baridajczykow

Czy hipokryzyi wielkiej osobnik żaden tutaj nie dostrzega? Czyż nie bardziej pasujący apel byłby, ażeby to pewne osobniki i osobniczki dogryzki o "trollach" i "klonach" sobie darowały, miast do mojej osoby i dogryzek mych się jeno przyczepiać?

quatro to, że ja czy kilku innych wypowiemy sie w sposób panu nie pasujący czy to w miejscach publicznych KS czy też poza nimi nie oznacza zaraz, iż może sobie nas Pan szkalowac czy cokolwiek w ten deseń, a ostrzegam, swych praw pilnować będę, a na Pana szczególnie oko swe zawieszam, gdyż nie podoba mi się bardzo sposób w jaki Pan podchodzi czy to do mnie, do władz Królestwa, JKM czy też innych obywateli i liczyć się Pan może z pozwem jeśli zajdzie taka potrzeba, gdyż do szkalowania i przewrotów jakie Pan sobie zaplanował nie dopuszcze, ani ja, ani reszta moich wspolbratymcow baridajskich. Coś wczoraj panu powiedziałam, mam powtórzyć tutaj? Czy naprawdę Pan tego chce? Na następny raz liczyć się proszę z faktem, iż moja reakcja ostrzejsza będzie.

Po raz kolejny punkt czwarty wystąpienia mego polecam.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Niegosław___Sarewicz 27 lip 2017, o 10:24

W odniesieniu do Jego Ekscelencji Jihymyda Niezgyda wypowiedzi jam się takoż wypowie.

Dalej. Zgodnie z powyższym artykułem konstytucji nawet gdyby w Baridasie był ustrój totalitarny, (za przeproszeniem) huja by pan mógł z tym zrobić.

Po pierwsze, owe słowo pisze się przez "ch". Po drugie, jakbym chciał, to już mógłbym waszmościa do Prefektury zgłosić z artykułu 44, ustęp 1, punkt 2. Tak więc pohamujże się waść z owymi zarzutami o łamanie prawa, kiedy sam je waść łamiesz.

Kontynuując. Wolność słowa mamy, wiec monopolu do orzekania tego co jest autonomią a co nie nikt nie ma.

Gdyby takoż było, jam by tego nie wykazywał. Jednakowoż zachowanie baridajskich władz chociażby w stosunku do wyspy, która według nadzwyczajnej kasty narodu nie posiada, wskazuje na co innego.

No i jak pan by sobie wyrażał sytuacje kiedy każdy może sobie własną armię stworzyć?

To, czy można sobie coś wyobrazić, czy nie, od pojemności rozumu zależy jeno. Jednakowoż jak widać waść masz klapki na oczach i nie chcesz do wiadomości przyjąć, iż nie tylko KGB, nie bez powodu tymże skrótem się posługujące, prawo mieć może do armiji prowadzenia. I w kraju, który totalitarnym by nie był, nie owa przestępcza organizacya by jeno miała.

Chyba jasnym jest że rewolucje i bunty się tłumi czyz nie?

Specjalnie wyróżnię, ażeby wszyscy widzieli, cóż przedstawiciel zindoktrynowanych obywateli baridajskich właśnie wypowiedział.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wespucci 27 lip 2017, o 10:31

Chcę tylko powiedzieć Wiernemu Obywatelowi, że na terenie Księstwa Sarmacji obowiązuje Pana Tytulatura Baridajska. Dlatego nie Jego Ekcelencja Jihymed, tylko Poważny Jihymed Niezyd, Wicehrabina von Witcher.
Proszę uważać z słowami co do obrazy rodów zasłużonych dla baridajskiej ziemii. Pozdrawiam cieplutko z Gerandum.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Niegosław___Sarewicz 27 lip 2017, o 10:35

Dziękuję bardzo Sławetnemu Baronetowi za pouczenie. Przyjąłem do wiadomości i zamierzam tytulaturę ową stosować. Pozdrawiam cieplutko z balonu wciąż nad Baridasem latającego, jednakowoż do odlotu już się szykującego.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 27 lip 2017, o 10:47

Po pierwsze, owe słowo pisze się przez "ch".
zapewniam pana iż pisownia przez "h" jest dopuszczalna.

Po drugie, jakbym chciał, to już mógłbym waszmościa do Prefektury zgłosić z artykułu 44, ustęp 1, punkt 2. Tak więc pohamujże się waść z owymi zarzutami o łamanie prawa, kiedy sam je waść łamiesz.

Więc równie dobrze można zgłaszać już JKM Tomasza Ivo Hugona za użycie zwrotu
Co kurwa XD
. Chyba oczywiste jest ze nie. Nie wyrażam się wulgarnie w całej wypowiedzi a jedynie w jednym fragmencie.

Gdyby takoż było, jam by tego nie wykazywał. Jednakowoż zachowanie baridajskich władz chociażby w stosunku do wyspy, która według nadzwyczajnej kasty narodu nie posiada, wskazuje na co innego.

Może to dlatego że nie ma żadnych dowodów na to iż taki naród istnieje, a nawet jeżeli istnieje nie ma możliwości do ogłoszenia secesji. Zgodnie z konstytucją.

To, czy można sobie coś wyobrazić, czy nie, od pojemności rozumu zależy jeno. Jednakowoż jak widać waść masz klapki na oczach i nie chcesz do wiadomości przyjąć, iż nie tylko KGB, nie bez powodu tymże skrótem się posługujące , prawo mieć może do armiji prowadzenia. I w kraju, który totalitarnym by nie był, nie owa przestępcza organizacya by jeno miała.

Owszem zalezy, jednakże wszystko co sobie wyobrażamy w czyn się zamienić nie może. Świat rządzi się swoimi prawami. Dalej, niech mnie pan oświeci bo jakoś nie widzę związku jakiegokolwiek że skrótem KGB źle się kojarzacego. Poza tym nie pamiętać proszę że to nie jest wymysł jednej, a całego poczęty władców zarówno w Baridasie jak i w Księstwie Sarmacji.
Chyba jasnym jest że rewolucje i bunty się tłumi czyz nie?

Specjalnie wyróżnię, ażeby wszyscy widzieli, cóż przedstawiciel zindoktrynowanych obywateli baridajskich właśnie wypowiedział.

A może tak nie jest? Nie wypieram się tych słów, będę się ich trzymał, dopuki ktoś naprawdę rozsądny, bo akurat rozsądku nie widzę w pańskiej osobie ani autorytetu żadnego mi powie coś co będzie mnie do tego obligowało.

Poza tym, ja nie wymagam tytulatury, gdyż nie jest to wątek urzędowy sławetny baronie.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Niegosław___Sarewicz 27 lip 2017, o 11:01

zapewniam pana iż pisownia przez "h" jest dopuszczalna.

A przecież deklarował żeś waść, iż żeś cały słownik PWN przeczytał. Ślę wam zatem te dwa linki: 1, 2.

Więc równie dobrze można zgłaszać już JKM Tomasza Ivo Hugona za użycie zwrotu [...] . Chyba oczywiste jest ze nie. Nie wyrażam się wulgarnie w całej wypowiedzi a jedynie w jednym fragmencie.

Kodeks Sprawiedliwości nie precyzuje, czy chodzi o wyrażanie się takoż w wypowiedzi całej, czy też we fragmencie jej. I tak, Jego Książęcą Mość również można by za to pozwać. Jak i znakomitą większość obywateli sarmackich.

Może to dlatego że nie ma żadnych dowodów na to iż taki naród istnieje

A istnieją dowody na istnienie "narodu" baridajskiego?

Owszem zalezy, jednakże wszystko co sobie wyobrażamy w czyn się zamienić nie może. Świat rządzi się swoimi prawami. Dalej, niech mnie pan oświeci bo jakoś nie widzę związku jakiegokolwiek że skrótem KGB źle się kojarzacego.

Niechajże waść się samemu oświeci linkiem tymże.
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej