Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kónmóeriš Aamutlande

Autonomia. Wandyzm — Bananizm — Neobrawizm — Tramwaizm

Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Juarez 25 sty 2017, o 23:33

ObrazekDnia, który nastąpił po dniu wczorajszym, My, dumni synowie zbłąkanych bojowników majowych, wszystkim i każdemu z osobna oznajmiamy, iż Republika Południowego Baridasu to twór parszywej zgnilizny, która w gelloństwie przebrzydłym swe korzenie posiada! Gelloństwo, niczym chwast, odradza się na nowo, gdy go wyrwać. Rozpuszcza swe pędy niszcząc ziemię żyzną i porządek wszelaki. Niestety także tutaj zgnilizna ta dotarła i w zachłanności swej wtargnęła w ten grunt, w tą ziemię, nową postać przybierając! Postać ta zwie się kokainą! A żeby wyplenić gelloństwo z tej ziemi, oczyszczona z owocu gelloństwa musi zostać ziemia splamiona! Takoż się stanie, gdyż, jak jeden chwast przez dziesięciolecia zacne uprawy zatruwa, takoż i kokainy ziarno kiełkuje w setkach istot niewinnych, które ją spożywają. Zniszczmy więc ziarno i za pnączami, za korzeniami, za białymi ścieżkami pójdźmy, i je zniszczmy, aż zniknie kokainy ślad! Jednak aby tego dokonać należy pierwej prawicę tego parszywego gada ukrócić aby nie kusiła ona słabych i bezbronnych.

Przeto, przy błogosławieństwie Hergoliena Wielkiego i wszystkich przodków naszych, samozwańczo proklamujemy powstanie Zamurskiego Kraju Biedy, który w języku naszym ojczystym zwać się będzie Kónmóeriš Aamutlande i przysięgamy walczyć z kokainową ladacznicą ukrywającą się pod szyldem Republiki Południowego Baridasu!

Ánta Kokajna! Ánta Kokajna! Hálla Kónmóeriš Aamutlande!Podpisano:
(-) Samodzierżcy Zamurskiego Kraju Biedy
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 26 sty 2017, o 08:37

Nie za bardzo rozumiem charakteru tego wystąpienia. Nie wiem czy zgłaszać do prefektury, czy skakać z radości, że pojawia się samoczynnie to co w RPB będzie mega potrzebne czyli ciągła wojna narcos z milicją i wszystkich z bojówkami wszelkiego autoramentu. Wybieram opcję nr 2 ;-)
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Avatar użytkownika
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Hohenzollern 26 sty 2017, o 10:41

Ciekawa inicjatywa narracyjna, trzymam za nią kciuki, bo może wiele namieszać w Baridasie. Tym samym podnieść aktywność mieszkańców. Jednak żeby nie było nudno, uważam że przyda się trochę fermentu. Elementu walki narracyjnej. W związku iż posiadam (samozwańcze miano) ostatniego monarchisty w Ciuad de Bravo, to pozwolę sobie na konfrontacje. Tylko Towarzyszu von Maikowski, proszę sobie tego nie brać za bardzo do serca, bo to tylko narracja ;)

Obrazek


Drodzy Baridajczycy, tak wy z północy jak i z południa. Nadchodzą niebezpieczne czasy, gdyż wraz z otwarciem bram Wielkiego Muru Baridajskiego, w granice naszego Królestwa napływa element wywrotowy. Jednak nie jest nam on obcy, gdyż już raz się z nim zmierzyliśmy, zwycięsko wychodząc z boju. W czasach dawnych, gdy byliśmy u szczytu potęgi. Próbowano siłą skolonizować nasze ziemie, poprzez traktaty, umowy handlowe, oraz napływ wrogiej osadniczej ludności, wywodzącej się z ziem Loardii. Za wszystkim stała Teutońska Hanza, tak wtedy jak i teraz. Nie pozwólmy się zniewolić, nie dopuśćmy aby bieda zagościła na naszych ziemiach, i domostwach. To pasożyt który będzie zżerał nas jak rak, dopóki nie wyzioniemy resztki życia. Nie dopuśćmy do tego, aby obcokrajowcy dyktowali nam warunki, i głosili bluźniercze słowo hergolieńskie. Pytam się was, gdzie się podziała bravogirlistyczna inkwizycja? W momencie kiedy depcze się baridajskie wartości, a zwłaszcza te południowobardajskie.

Bo jeżeli ktoś ma kogoś zniewalać, to jedynie Baridajczyk - Baridajczyka, a nie jakiś zaściankowy teutoński szlachetka. Dlatego też w tym momencie czas reaktywować, starożytne bractwo które niegdyś broniło dziedzictwa narodowego naszego kraju. Niech światło dzienne ujrzy Czarny Zagon, organizacje która przez wieki stała na straży monarchofaszystowskich wartości w naszym kraju. To właśnie z jej inicjatywy, niegdyś powołano do życia Kompanie Północnobardajską, która skutecznie wygrała wojnę o dominacje nad handlem na pollinie. Dziś nadeszła ta pora w której trzeba zewrzeć szyki, i odeprzeć atak najeźdźcy za muru. Arystokracjo, szlachto ziem Baridasu, spójrzcie do testamentów swych , matek i ojców. A ujrzycie tam małą nie wyróżniającą się pieczęć baridajskiego orła trzymającego sierp i miecz. To znak którzy pozostawili wam wasi przodkowie, oraz znamię waszego dziedzictwa. Mówiące abyście stali na straży Królestwa, oraz z wszystkich sił bronili ziemi i ich plonów. Stańcie do walki, bo to jest bój o przetrwanie!Podpisano;
(-)Czarny Zagon.
PS; Już nie długo w Heroldzie, będziecie mogli państwo poczytać nie co więcej o historii Czarnego Zagonu, oraz walce Kompani Południowobaridajskiej z Teutońską Hanzą - true story.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Juarez 26 sty 2017, o 12:28

Korzystając z offtopa:

Liczyłem, że ktoś podejmie wyzwanie. ;) Ostatnio zrobiło się dość nudnawo, a spór traumlandzko-farmacki już przestał mnie bawić, dlatego postanowiłem się nieco rozerwać. P2G, również przewidywałem, że ktoś ktoś może to zgłosić do Prefektury, ale jak mówili w Al Rajnie raz kozie w zad. :D Liczę, że sam pomysł się nieco rozwinie, a narracja nie wyjdzie poza pewne granice (żeby się za chwilę nie okazało, że Bananland posiada broń nuklearną).

Kuniec offtopa.
Obrazek
ObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Juarez 21 lut 2017, o 19:26

Obrazek
Obrazek

Ánta Kokajna Zamurzacy! Wielu z Was, w tym Ci, od których kokainowy smród czuć, aż w Złotym Grodzie, zapewne stwierdzili, że z braku jawnej aktywności Kónmóeriš Aamutlande umarł śmiercią naturalną. A taki wał! Nasza kampania przeciwko kokainowym rządom właśnie przybrała na sile. Sceptycy i hejterstwo wszelkiej maści stwierdzą, że to tylko puste słowa, lecz tym razem również... Taki wał! Z racji partyzanckiego charakteru naszych działań nie jest o Nas głośno w radiu, telewizji, czy w prasie. Natomiast głośno jest o Nas między ludźmi, między prostymi, szarymi Zamurzakami, którzy pchani chęcią odzyskania czystości swego nosa i uwolnienia się od karygodnie niskich podatków wybrali najsłuszniejszą drogę teutońskiego oświecenia. Droga ta jest wręcz urzekająca w swej prostocie i skuteczności. Zastanawiacie się gdzie też ona prowadzi? Proste! Do kibla. Tak dobrze przeczytałeś. Najzwyklejszy zamurski kibel stał się zarazem symbolem i narzędziem nowej rewolucji, naszej rewolucji. Dlaczego? Otóż kokainowy problem w tej części Zamurza występuje na ogromną skalę. Splamieni tym bezeceństwem są w stanie zrobić wszystko byle tylko odzyskać swojego białego bożka.

Rozsyp kokainę po ulicach i polach, a Białe Nosy zwęszą każdy nawet najmniejszy kryształ. Spal ją w ognisku, a będą godzinami oczekiwać, aż ogień zgaśnie, co da im szansę na wyłowienie białej rozkoszy spośród miliona popiołów. Zakop ją, wywieź, schowaj w samej dupie, a i tak po czasie się do niej dobiorą nie zważając na konsekwencje. Jak temu zaradzić? Jak skutecznie odsunąć Białe Nosy od tej trutki? Otóż znaleźliśmy pewien sposób. Nie ważne, czy jesteś mężem, żoną, kochankiem, dzieckiem, czy burdelmamą. Weź tyle kokainy ile zdołasz unieść, chwyć w dłoń lub w zęby toaletową przepychaczkę, wrzuć kokę w sedes i upychaj! Upychaj, upychaj i jeszcze raz U P Y C H A J ! Niech cuchnący proszek dobrnie do najgłębszych odmętów muszli klozetowej! Niech zazna wilgoci zamurskich kanałów! Choćby pękał trzonek przepychaczki, choćby koka rozsadzała kolano sedesu, choćby Cię nakrył przy tym cały kartel... Upychaj do ostatku! Do ostatniego przeklętego kryształka, gdyż nie wolno Ci przestać dopóki dzieło nie zostanie skończone. Oto nowa droga dzięki, której Południowe Zamurze zostanie wreszcie uprzątnięte z białych ścieżek rozwleczonych od knajp i tanzbud, aż po same przedszkola. Oto droga, która wreszcie znalazła swój początek. Tylko gdzie?

W Penisie. Nie to nie jest żart Zamurzaku. Penisa to niewielka wioska położona w dużej odległości od Ciudad de Bravo, na terenach sąsiadujących z teutońską Loardią. Miejscowość ta w odróżnieniu od reszty postanowiła stać się sercem rozprowadzającym ideę antykokainowego przewrotu po całym kraju. Jej mieszkańcy zauroczeni chwalebnym sprzeciwem wobec zbrodniczej polityki Białych Nosów przyłączyli się do naszej sprawy zyskując tym samym miano Antykokainowej Stolicy. Jeszcze tego samego dnia, w którym nasi bojownicy wkroczyli do wioski, w Penisie doszło do potężnego zrywu, który zapoczątkował najsłuszniejszą drogę teutońskiego oświecenia. Wielki Bohater, Chluba Całego Południa zwany także Zamurską Nadzieją - dziadzio klozetowy, chwycił w swą pomarszczoną lewicę torebkę kokainy, a w równie pomarszczoną prawicę, czerwoną przpychaczkę i na oczach wszystkich (szacunkowo 4-6 osób) wrzucił kokę w sedesowe głębiny rozpoczynając przeszło dwugodzinne dzieło upychania zwieńczone zwycięskim spłukaniem tego owocu gelloństwa w najczarniejsze odmęty kanalizacji. To jest przykład dla Was wszystkich, którzy uporczywie stoicie przy fałszywym stwierdzeniu, iż bez kokainy Południowe Zamurze nie ma racji bytu. Otóż ma. Niechaj wydarzenia, które miały miejsce w Penisie zawrócą Was z krętych, białych ścieżek i przywiodą na najsłuszniejszą drogę. Koka musi zostać spłukana, a wraz z nią spłukane zostanie całe widmo gelloństwa!


Ánta Kokajna! Ánta Kokajna! Úr Kónmóeriš Aamutlande ifá lejbi!
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Laurẽt 21 lut 2017, o 20:02

Witam Zamurzaków!
Obrazek

Jak daleko rozpościera się widok z Wielkiego Muru tak daleko czuć skityjski smród zepsutych zębów z Zamurzaków z Teutonii, więc witam z oddali.

Hola Komendancie! Co to za meblowanie po drugiej stronie muru? Penisie? Dawno Was już ktoś nie najechał? A tak poważnie to poza tym atrubutem to całkiem ciekawe teksty. Trzeba przyznać macie jaja i dało by się z Wami najechać taką np. Starosarmację.

Proszę wybaczyć, ale zobowiązania czekają ;)


(-) Laurencjusz MaHi at Atera
El Komendante CdB
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Juarez 21 lut 2017, o 21:05

Również witam Komendanta! Jakie meblowanie? Ja tylko wyszedłem na pole posiać trochę teutonizmu z domieszką śmieszkizmu. :) Sam jeszcze nie wiem jak nazwać ten nurt (?). No, ale dość pitu pitu, bo mnie także obowiązki wzywają. A więc...

Úrenn Kónmóeren! Widzicie jak biała władza reaguje na przejaw męstwa, do którego doszło w Penisie? Widzicie jak przeżarte do krwi nozdrza Białych Nosów kurczą się pod wpływem czystego oddechu naszych bojowników? To właśnie początek końca tego przybytku publicznego, w którym to Wy robicie za kurtyzanę! Precz z rajem podatkowym! Precz z fałszywym dobrobytem! Niechaj trwa bieda jak na Zamurze przystało! Zawołajmy więc głośno, tak aby zatrzęsły się wszystkie kokainowce na przedmieściach Ciudad de Bravo:

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Laurẽt 22 lut 2017, o 00:05

Komendancie!

Jak się okazuje to i po drugiej stronie na terenach sąsiadujących z Republiką Południowego Baridasu tj. terenach teutońskiej Loardii jest też wioska o swojsko brzmiącej nazwie Psikuta. Długo zastanawiałem się co to za Psikuta bez "s" i postanowiłem wybrać się w odwiedziny do mieszkańców. Wiejskie starowinki opowiedziały mi taką historię pochodzenia nazwy miejscowości.

W zamierzchłych czasach tj. jak dla Loardii jakieś 100 lat temu wioska słynęła z wszelkiego rodzaju napraw pojazdów mechanicznych. Często z usług wioskowych mechaników korzystały też władze królestwa. Naprawy zaczynały się od założenia KUT-a tj. Karty Usługi Technicznej na podstawie opisu, której naprawiano wszelkie pojazdy. wszystko się zmieniło gdy pewien hrabia kiedyś przejechał psa z dużym przyrodzeniem i krzyknął: Na co mi ta naprawa, ten KUT jak tu leży taki duży pies i jego psi kuta..? Hrabia ugryzł się w język i nie dokończył słowa, a na pamiątkę wiosce została nowa nazwa. Dlaczego hrabia miał taką władzę by zmienić nazwę wiosce? Odpowiedź jest prosta, ale to już inna historia.

Od tej pory do chwili obecnej nad wioską wisi jakieś fatum, a jej nazwa została zmieniona na Psikuta. Nazwiska wszystkich mieszkańców muszą kończyć się na "as", a w wiosce nie może być żadnego psa.


Pozdrawiam
(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Obrazek
El Komendante CdB
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Sorcha 22 lut 2017, o 08:42

Juarez napisał(a):
Obrazek
Obrazek

[i][b] To jest przykład dla Was wszystkich, którzy uporczywie stoicie przy fałszywym stwierdzeniu, iż bez kokainy Południowe Zamurze nie ma racji bytu. Otóż ma. Niechaj wydarzenia, które miały miejsce w Penisie zawrócą Was z krętych, białych ścieżek i przywiodą na najsłuszniejszą drogę. Koka musi zostać spłukana, a wraz z nią spłukane zostanie całe widmo gelloństwa!E tam, bajdurzenie :)
To wszystko z ziól pozyskiwane, chyba nie jest pan przeciwnikiem ziołolecznictwa, a jak czytam widzi pan już "kręte, białe ścieżki", to może odrzucić chemię i zażyć coś naturalnego, polecam "zupę z grzybków", kuchnia własna i daje wiele pozytywnych emocji.

Obrazek
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja
Avatar użytkownika
 

Re: Kónmóeriš Aamutlande

Postprzez Juarez 22 lut 2017, o 16:00

Juarez bierze od Sorchy pozłacaną hohlę i zanurza ją w rondelku z grzybowym wywarem. Następnie niepewnie wypija jej zawartość. Kilka sekund później:

Obrazek

Eeeee... Sorcha od kiedy Ty nosisz kapelusz? I czemu masz zarost? :shock: Ánt... Án... Ale haaaaj.
Obrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Następna strona

Powrót do Republika Południowego Baridasu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości