Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowelizacja ustawy o finansach publicznych

Miejsce debat nad projektami ustaw i uchwał

Re: Nowelizacja ustawy o finansach publicznych

Postprzez Cudzoziemiec 1 30 gru 2015, o 21:04

Dobrze Pani Poseł,

odnoszę wrażenie, że rozmijamy się na poziomie postrzegania problemu i jego wielkości. Ja go być może nieco umniejszam, czy też godzę się, Pani zaś zdecydowanie zbytnio go demonizuje. Dlatego specjalnie dla Pani pokusiłem się o wyliczenie dla najgorszego wariantu jaki w tym zakresie mogłby dziś zaistnieć.

Wspomniane 53 instytucje (maks, którego dotyczy opcja optymalizacji) należą do 38 osób. Na kontach osobistych tych osób znajduje się dziś 3 030 058 libertów, z czego 1/3 to środki... niejakiego JKW Helwetyka Romańskiego.

Na kontach samych instytucji jest 2 371 330 libertów.

Łącznie więc mówimy o osobach, w których gestii leży 5 401 390 libertów. W tej kwocie łącznie 2 438 000 libertów (45%) należy do jednej osoby - do wspomnianego Księcia-Seniora.

No ale dobrze... dziś z tych środków do budżetu Rady Ministrów trafia każdego dnia łącznie 10 800 libertów. Jeśli, nagle, wszystkie te środki poddane zostaną optymalizacji... Rada Ministrów będzie dostawać połowę tej kwoty - 5 400 libertów, co w skali przeciętnego, 30 dniowego, miesiąca da nam kwotę 157 200 libertów (uwzględniając codziennie zmniejszającą się kwotę bazową). To najgorszy scenariusz.

Teraz... jeśli odejmiemy z tego równania naszego JKW Helwetyka Romańskiego, obywatela nader przykładnego, mającego charakter praworządny dobry, to mówimy o skali mniejszej o 45%, czyli z pozostałych kont i osób pobieramy dziennie 5 927 libertów, po zmianie pobieralibyśmy 2 963 liberty, a w skali miesiąca ubytek wyniósłby 86 259 libertów. I znów - to wariant najgorszy minus Helwetyk.

Każdy inny wariant, to odpowiednio mniejszy ubytek. Mówimy więc o kwotach, w najgorszym wypadku, rzędu 100 000 libertów, jako cenie za SPRAWIEDLIWOŚĆ i sensowność istnienia zarządców instytucji.

Jeśli ma Pani inne przekonanie to poproszę o wyliczenia, poproszę o wskazanie mi zagrożenia.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Laurencjusz 31 gru 2015, o 00:11

Wasza Książęca Mość,
Szanowny Kanclerzu,
Wysoka Izbo,

Jeśli chodzi o przedstawiony projekt trafia do mnie argumentacja Kanclerza. Sprawa jest prosta, dlatego jestem gotów poprzeć ten projekt.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Kristian Arped 31 gru 2015, o 14:32

Wasza Książęca Mość,
Jaśnie Oświecony Marszałku,
Wysoka Izbo,

wnoszę o wydłużenie debaty. Jest to projekt o tyle ważny, że wypowiedzieć się w debacie jego dotyczącej to niejako obowiązek poselski, a dzisiaj i jutro - jestem pewien - nie będę w stanie zabrać głosu.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 31 gru 2015, o 14:33

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

popieram prośbę Posła Arpeda.

Z poważaniem,

Postprzez Vladimir 31 gru 2015, o 14:37

Na podstawie art. 4., ust. 4. Ustawy Sejmu nr 107 z dnia 10 lipca 2010 roku - Regulamin Sejmu przedłużam pierwsze czytanie. Debata skończy się 02 stycznia (sobota) o godz. 16:20.
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michal_Feliks 1 sty 2016, o 07:30

Ja mam pytanie natury ogólnej do przedstawicieli PS - dlaczego traktujecie obywateli sarmackich jak potencjalnych krętaczy, którzy tylko szukają sposobu obchodzenia prawa?
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 1 sty 2016, o 13:37

Michal_Feliks napisał(a):Ja mam pytanie natury ogólnej do przedstawicieli PS - dlaczego traktujecie obywateli sarmackich jak potencjalnych krętaczy, którzy tylko szukają sposobu obchodzenia prawa?

Wysoka Izbo,

jako obywatel, nieco zaskoczony wypowiedzią, odpowiem: WKW, to naturalne. Prawo stworzone w taki sposób, ze da się je literalnie obejść, jest prawem złym. Jest to działaniem wspierającym szarą strefę i działaniem na szkodę tych, którzy chcą działać uczciwie.

Sama natura prawa i natura systemu (przenoszona ze świata materialnego na wirtualny) jest odpowiedzią na to pytanie. Prawo jest zborem zasad, które ograniczają dowolność. Natomiast pieniędzy powinno się mieć jak najwięcej. Kiedy istnieje w prawie dziura, umożliwiająca LEGALNE osiągnięcie większego zysku, to naturalne, że będzie ona wykorzystywana. Prawa pod żadnym pozorem nie należy pisać w sposób dziurawy.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Cudzoziemiec 1 1 sty 2016, o 14:32

anglov napisał(a):Sama natura prawa i natura systemu (przenoszona ze świata materialnego na wirtualny) jest odpowiedzią na to pytanie. Prawo jest zborem zasad, które ograniczają dowolność. Natomiast pieniędzy powinno się mieć jak najwięcej. Kiedy istnieje w prawie dziura, umożliwiająca LEGALNE osiągnięcie większego zysku, to naturalne, że będzie ona wykorzystywana. Prawa pod żadnym pozorem nie należy pisać w sposób dziurawy.

Ma Pan Prefekt absolutną rację! Jednak prawo powinno też być zwyczajnie sprawiedliwe. Jeśli zaś poprzedni Rząd zafundował nam dwojaki rodzaj podatku to doprowadził do sytuacji, że z automatu mamy dylemat - dziura (czy raczej w tym wypadku, co wykazałem wyżej, dziurka) w prawie, czy prawo sprawiedliwe. Stojąc na czele obecnej Rady Ministrów i odpowiadając za finanse Rady Ministrów, świadomie wybieram prawo sprawiedliwe.

Postprzez Laurencjusz 1 sty 2016, o 18:33

Laurencjusz napisał(a):
Wasza Książęca Mość,
Szanowny Kanclerzu,
Wysoka Izbo,

Nie mam więcej pytań, trafia do mnie argumentacja Kanclerza. Sprawa jest prosta, dlatego jestem gotów poprzeć ten projekt.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Kristian Arped 1 sty 2016, o 18:59

Sławetny Panie Kanclerzu,

instytucja (?) zarządcy została wprowadzona najprawdopodobniej po to, by w przypadku np. tygodniowej nieobecności, ktoś zaufany mógł tymczasowo zarządzać instytucją, a jeżeli ktoś jest nieaktywny miesiąc – nie można mówić o okresowym zastępowaniu kogoś. I na pewno nie została zaimplementowana po to, by unikać podatków.

Nie rozumiem trochę logiki przemawiającej z ust kanclerskich. Opodatkowywanie dwóch nieaktywnych Sarmatów (no, ich instytucji) nie w taki sam sposób będzie przejawem sprawiedliwości?
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala obrad