Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowy brat

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Nowy brat

Postprzez Vladimir 2 cze 2015, o 17:46

Czcigodni Bracia i Siostry!

Występuję do Was z prośbą o poradę. Otóż ostatnio napisał do mnie pan Ivan von Lichtenstein. Chciałby zostać członkiem Loży Rycerzy Teutońskich. Zgodnie z naszym wewnętrznym prawem nic nie stoi na przeszkodzie:

Konstytucja lożowa Amor patria nostra lex napisał(a):28. Obywatele teutońscy, obywatele sarmaccy lub obywatele całego mikroświata deklarujący przynależność do Królestwa Teutonii mogą stać się rycerzami lub damami Teutońskimi tj. regularnymi i pełnoprawnymi członkami Loży.
29. Rekrutację do Loży przeprowadza Wielki Mistrz lub osoba przez niego wyznaczona.
30. Kandydat na rycerza lub damę musi odznaczać się nieskazitelnym charakterem, honorem i roztropnością.
31. Wstępując w szeregi Loży kandydat podlega jej prawom, obowiązkom i zobowiązaniom.

Mimo wszystko byłby to pierwszy przypadek, gdy o wstąpienie do Loży ubiegałby się nieteutoński obywatel. Chciałbym zapytać Was, czy powinniśmy przyjąć pana Ivana von Lichtensteina w nasze szeregi? Pragnę zaznaczyć, że mamy rycerzy i damy, którzy nie są obywatelami teutońskimi (jak brat Ignacy, czy siostra Irmina), ale wstępowali w nasze szeregi, gdy deklarowali przynależność do narodu teutońskiego.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Nowy brat

Postprzez Irmi 2 cze 2015, o 20:31

Wielki i Przewielebny Mistrzu,

Moim zdaniem powinniśmy dać mu szansę bo zgadza się są wśród nas bracia czy nawet ja nie pochodzimy z narodu teutońskiego a jednak przynależymy do Loży ba nawet mamy tam jakieś funkcje. Jeżeli rzeczywiście bardzo chce i zdeklaruje przynależność do nas, to ja nie widzę przeszkody.

Z siostrzanym pozdrowieniem
s. Irmina
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 2 cze 2015, o 22:19

Wielki i Przewielebny Mistrzu,
Czcigodni Bracia i Siostry

Jestem z natury postępowym człowiekiem i staram się wychodzić na przeciw wszystkiemu co skłania nas do szukania nowych rozwiązań. Jednak zawsze, gdzieś głęboko mam w pamięci tradycję i historię.

Zgadzam się, żeby p. Ivan von Lichtenstein wstąpił w nasze szeregi.

Jednakże uważam za konieczność, aby w przypadku kiedy chce do nas dołączyć osoba, która nie jest obywatelem KT w swoim ślubowaniu podpisała odpowiednio stworzoną deklarację. Mówiącą o przywiązaniu lub przynajmniej szacunku dla tradycji narodu Teutońskiego i działania na jego nie niekorzyść - lub coś podobnego w porozumieniu i za zgodą oczywiście wszystkich aktywnych członków loży jak i naszego mistrza, oraz zapisaną w formie odpowiadającej obu stronom.
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 cze 2015, o 10:12

Chciałbym wiedzieć jak się sprawy mają w powyższym temacie ? Z tego co dotychczas widzę w wypowiedziach nie ma sprzeciwu na wstąpienia nowego Brata do Loży, bardziej chodzi o jakaś formę deklaracji co do wartości kulturowych, których LRT strzeże...Nie mniej i ja nie mam nić przeciwko, nowym powołaniom nawet z poza naszego Królestwa, rozwój jest mam potrzebny.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 7 cze 2015, o 12:33

Skoro nikt nie zgłosił sprzeciwów, witamy nowego brata pośród nas. :)
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ivan 7 cze 2015, o 15:27

Dziękuję za zaufanie i dostąpienie tego zaszczytu.
Ivan von Lichtenstein
Prześwietny Hrabia Księstwa Sarmacji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Hetman_Gotfryd 9 cze 2015, o 19:48

Witaj w Loży Rycerzy Teutońskich nowy Bracie.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 9 cze 2015, o 19:50

Witaj w Loży drogi Bracie :)
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich