Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tematy związane z prawem

Pierwszy Kongres Samorządów, gdzie do wspólnej dyskusji zebrało się po dwóch reprezentantów każdej z prowincji, Jego Książęca Mość oraz przedstawiciele Rady Ministrów.

Tematy związane z prawem

Postprzez zbbrow 20 maja 2015, o 15:28

Obrazek

Ostatnia partia tematów, również od JKW Helwetyka:

* Ustawowe prawo samorządów do „zakazu prowincjonalnego” (bana na forum wyłącznie danej prowincji)
* Zwiększenie wymogów aktywności wobec Kanclerza i namiestników, opracowanie ogólnosarmackiej karty obowiązków prowincji
* Rozszerzając punkt dotyczący aktywności: automatycznie generowana odznaka „dobrego obywatela prowincji” (co najmniej 20 wypowiedzi na forum danej prowincji) oraz wymóg posiadania tej rangi przez namiestnika (a rangi dobrego obywatela przez Kanclerza)
* Konstytucyjne potwierdzenie prawa prowincji do uzależniania niektórych uprawnień publicznych od ponoszenia podatków/opłat
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow

Re: Tematy związane z prawem

Postprzez RattusNrv-Ch 20 maja 2015, o 19:18

Ustawowe prawo samorządów do „zakazu prowincjonalnego” (bana na forum wyłącznie danej prowincji)

I pomyśleć, że za sprawę mimo wszystko podobną, posypały się na mnie jakiś czas temu gromy...

Zwiększenie wymogów aktywności wobec Kanclerza i namiestników, opracowanie ogólnosarmackiej karty obowiązków prowincji

Interesuje mnie to ostatnie szczególnie, ale że o co chodzi??

Rozszerzając punkt dotyczący aktywności: automatycznie generowana odznaka „dobrego obywatela prowincji” (co najmniej 20 wypowiedzi na forum danej prowincji) oraz wymóg posiadania tej rangi przez namiestnika (a rangi dobrego obywatela przez Kanclerza)

Nie wiem czy aż tak powinno się ingerować w prowincję. Jak kiedyś pisałem, Centrala to co innego, ale skoro dana prowincja chce mieć nieaktywnego namiestnika, to sprawa tej prowincji, tylko i wyłącznie i tylko i wyłącznie ta prowincja na tym straci.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Postprzez Kwazi 29 maja 2015, o 10:30

zbbrow napisał(a):* Ustawowe prawo samorządów do „zakazu prowincjonalnego” (bana na forum wyłącznie danej prowincji)

Jeżeli to jest propozycja JKW Helwetyka, to jestem oczarowany jego przemianą.

zbbrow napisał(a):* Zwiększenie wymogów aktywności wobec Kanclerza i namiestników, opracowanie ogólnosarmackiej karty obowiązków prowincji

Jeżeli miarą aktywności mają być te same punkty, co obecnie, to jestem stanowczo przeciw.

zbbrow napisał(a):* Rozszerzając punkt dotyczący aktywności: automatycznie generowana odznaka „dobrego obywatela prowincji” (co najmniej 20 wypowiedzi na forum danej prowincji) oraz wymóg posiadania tej rangi przez namiestnika (a rangi dobrego obywatela przez Kanclerza)

Co na to NIA?

zbbrow napisał(a):* Konstytucyjne potwierdzenie prawa prowincji do uzależniania niektórych uprawnień publicznych od ponoszenia podatków/opłat

To dobry pomysł.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 29 maja 2015, o 10:47

RattusNrv-Ch napisał(a):
Rozszerzając punkt dotyczący aktywności: automatycznie generowana odznaka „dobrego obywatela prowincji” (co najmniej 20 wypowiedzi na forum danej prowincji) oraz wymóg posiadania tej rangi przez namiestnika (a rangi dobrego obywatela przez Kanclerza)

Nie wiem czy aż tak powinno się ingerować w prowincję. Jak kiedyś pisałem, Centrala to co innego, ale skoro dana prowincja chce mieć nieaktywnego namiestnika, to sprawa tej prowincji, tylko i wyłącznie i tylko i wyłącznie ta prowincja na tym straci.

Lakonicznie i punktowo. Dodatkowe rangi na forum wymagają działania władz państwowych.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Kongres Samorządów