Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowi mieszkańcy

Pierwszy Kongres Samorządów, gdzie do wspólnej dyskusji zebrało się po dwóch reprezentantów każdej z prowincji, Jego Książęca Mość oraz przedstawiciele Rady Ministrów.

Nowi mieszkańcy

Postprzez zbbrow 15 maja 2015, o 15:09

Obrazek

NOWI MIESZKAŃCY
14 - 21 maja


spamowanie do nowych z ofertami zamieszkania jest u nas codziennością i nowa osoba jest niejako bombardowana propozycja niczym od akwizytorów. Może rozwiązaniem byłby okres iluś dni, kiedy mieszkaniec ma czas na podjęcie decyzji podczas, których zamieszkuje w Grodzisku bądź "nigdzie"? Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow
 

Re: Nowi mieszkańcy

Postprzez Helwetyk 15 maja 2015, o 20:11

Wysoki Kongresie,

zbbrow napisał(a):Może rozwiązaniem byłby okres iluś dni, kiedy mieszkaniec ma czas na podjęcie decyzji podczas, których zamieszkuje w Grodzisku bądź „nigdzie”?

Co powinno ulec zmianie, to zakaz zmiany miejscowości przed upływem siedmiu dni; bo faktycznie, można się rozmyślić (abstrahując od tego, że zakazy nie są najlepszą polityką zatrzymywania nowych mieszkańców). Zadałem pytanie o jego zasadność, ale trafiło ono w próżnię. Być może są jakieś przekonywające argumenty za tym, aby ten zakaz obowiązywał, ale tu i teraz zwyczajnie ich nie widzę.

zbbrow napisał(a):Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?

Będzie nieaktualna. Co postuluję, to sortowanie wykazów albo według malejącej kolejności liczby faktycznych mieszkańców (lub obywateli), albo alfabetycznie; a w przypadku prowincji, choćby i według malejącej kolejności aktualnej, dziennej aktywności forum, co mogłoby stanowić jakiś czynnik mobilizujący.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Nowi mieszkańcy

Postprzez Karolina 16 maja 2015, o 17:25

zbbrow napisał(a):Może też uatrakcyjnić nieco podstronę ze spisem samorządów i miast, żeby na jednej stronie była swego rodzaju krótka prezentacja najważniejszych informacji o prowincji i jej miastach?


Kiedyś diuk Kwazi zaproponował nową wersję strony o samorządach, która miałaby zawierać ich zdjęcia i króciutkie opisy. Wydaje mi się, że to byłby bardzo dobry pomysł.

Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Nowi mieszkańcy

Postprzez RattusNrv-Ch 19 maja 2015, o 15:43

Wg mnie obecnie należałoby znieść jedynie zakaz przeprowadzki. Jeśli samorządowi zależy na nowym mieszkańcu, to tak opracuje wiadomość powitalną, że ona sama w sobie będzie wystarczająco zachęcająca do zamieszkania na danym terenie. Gdyby zaś okazało się, że wybór był błędny, to właśnie dlatego należałoby znieść ten zakaz. Druga sprawa, w samorządzie przecież można się dogadać, kto będzie odpowiedzialny za zapraszanie nowych mieszkańców. Wówczas w najlepszym razie taki potencjalnie nowy obywatel dostanie co najwyżej 4 wiadomości. Nie ma sensu rywalizować z własnymi współobywatelami, tym bardziej, że rola miast jest zmarginalizowana i liczy się obecnie głównie centrala samorządu. A o tym przecież pisaliśmy w innym temacie.

To też nawiązuje do spisu miejscowości. A taki jest moim zdaniem zbędny. Na stronach KS powinien być jedynie spis samorządów z co najwyżej krótką informacją. Władza samorządu natomiast musi się postarać o jak najbardziej aktualny opis tegoż wraz z aktualnymi opisami miast czy to na stronie własnej, czy systemowej w DSG. Tak jest przykładowo na stronie GiSu i zawsze, kiedy piszę do nowej osoby, mam świetne źródło informacji.

JKW HR napisał(a):Co postuluję, to sortowanie wykazów albo według malejącej kolejności liczby faktycznych mieszkańców (lub obywateli)

Bardzo przeciw. Tutaj najlepsza będzie opcja sortowania alfabetycznie. Nie mamy aż tak dużej liczby miejscowości, żeby ta jedna konkretna była niezauważalna. Jako przykład Baridas i Sclavinia, które mają tylko po jednym mieście, a więc potencjalnie najwięcej aktywnych mieszkańców/obywateli względem Teutonii i GiS.

JO KvL napisał(a):która miałaby zawierać ich zdjęcia

To akurat na plus.

JO KvL napisał(a):Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?

Tylko co to da, skoro nowa osoba nie będzie wiedziała nic a nic - najczęściej - o danym mieście w momencie rejestracji? Takie rozwiązanie jest kompletnie bezsensowne i powinno zostać tak, jak jest obecnie. Nowa osoba musi jak najbardziej świadomie wybrać swoje miejsce zamieszkania, a wybór przy rejestracji będzie wyborem na chybił-trafił. Biorąc jeszcze pod uwagę obowiązujący przecież zakaz przeprowadzki...
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki


#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Nowi mieszkańcy

Postprzez zbbrow 20 maja 2015, o 15:10

RattusNrv-Ch napisał(a):
JO KvL napisał(a):
Inna sprawa, że kiedyś w formularzu rejestracyjnym do KS można było również wybrać miasto zamieszkania. Teraz, gdy jest wręcz wymóg zamieszkania w którymś mieście, bo zupa, być może warto do tego powrócić, z wdrożeniem pomysłu wyżej?

Nowa osoba musi jak najbardziej świadomie wybrać swoje miejsce zamieszkania

Dokładnie, to musi być świadomy wybór.

RattusNrv-Ch napisał(a):Wg mnie obecnie należałoby znieść jedynie zakaz przeprowadzki.

Tak, zakaz miał zastosowanie tylko w ZW, a w tej chwili to tylko dziwna blokada.

Co do samej strony to chodziło mi właśnie o wyświetlenie samych suchych faktów - aktualny zarządca i możliwość kontaktu z nim. Zdjęcia byłyby spoko, tylko to musiałoby być zrobione odgórne i być ujednolicone, a nie każdy samorząd swój. "Widoczek" niech każdy wybierze, ale herb i tekst musiałby wyglądać podobnie, dla estetyki całej strony.
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow
 


Powrót do Kongres Samorządów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość