Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ranking

Pierwszy Kongres Samorządów, gdzie do wspólnej dyskusji zebrało się po dwóch reprezentantów każdej z prowincji, Jego Książęca Mość oraz przedstawiciele Rady Ministrów.

Ranking

Postprzez zbbrow 15 maja 2015, o 15:09

Obrazek

RANKING
14 - 21 maja


Oczywiste niemalże jest to, że forma rankingu się nie przyjęła. Czy macie swoje pomysły na ranking w innej postaci czy po prostu subwencje na podstawie postów / liczby mieszkańców lub po równo dla każdej prowincji?
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow
Starosarmacja
 

Re: Ranking

Postprzez Helwetyk 15 maja 2015, o 20:07

Wysoki Kongresie,

zbbrow napisał(a):Czy macie swoje pomysły na ranking w innej postaci czy po prostu subwencje na podstawie postów / liczby mieszkańców lub po równo dla każdej prowincji?

„Prawdziwy” ranking, gdyby miał powstać, musiałby najwyraźniej być rankingiem rządowym — bez udziału przedstawicieli samorządów w odpowiedniej komisji. Czy jakakolwiek administracja byłaby w stanie taki ranking rzetelnie i terminowo sporządzać? Nader wątpliwe.

Uważam, że obecny model subwencji jest poprawny. W związku z deklaracjami padającymi ze strony Rady Ministrów proponuję jedynie podjąć jednoznaczną uchwałę pod hasłem „nie ruszać”. To, że rząd nie radzi sobie najlepiej z gospodarką finansową nie oznacza jeszcze, że regiony ponosić tego konsekwencje.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny, poseł na Sejm,
Konsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
 

Re: Ranking

Postprzez RattusNrv-Ch 19 maja 2015, o 15:51

Ranking nie to, że się nie przyjął, tylko to, że nikomu się nie chciało go robić. Chyba najlepiej opiekował się nim JKW HR, o ile mnie pamięć nie myli... Końcówka obowiązywania rankingu, to już nawet nie ma co komentować, taka jest niestety prawda. Mnie tam akurat ranking rajcował i wg mnie powinien obowiązywać nadal. Nawet gdyby z RM lub Dworu była oddelegowana zawsze i obowiązkowo jedna osoba, która by się nim zajmowała.

Subwencje wówczas na podstawie rankingu, chociaż nawet i z wypłatami był przecież problem... Także wydaje mi się, że ten właśnie problem nie leży w formie rankingu czy w samych subwencjach...

PS. No i zapomniałbym o tym, że zawsze na siłę wciskało się inicjatywy, choćby najdrobniejsze, choćby były ściśle związane z inną wymienioną w tym samym rankingu o dwie pozycje wyżej, aby tylko więcej punktów nabić. W ew. rankingu ta kwestia, inicjatyw, musiałaby być opracowana od zera w zasadzie, żeby było sprawiedliwie.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki


#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Ranking

Postprzez zbbrow 20 maja 2015, o 15:13

Helwetyk napisał(a):„Prawdziwy” ranking, gdyby miał powstać, musiałby najwyraźniej być rankingiem rządowym — bez udziału przedstawicieli samorządów w odpowiedniej komisji. Czy jakakolwiek administracja byłaby w stanie taki ranking rzetelnie i terminowo sporządzać? Nader wątpliwe.

Trudno się nie zgodzić...

RattusNrv-Ch napisał(a):Mnie tam akurat ranking rajcował i wg mnie powinien obowiązywać nadal.

Ja dlatego podobnie wspominam często ranking miejscowości. Wymuszał on konkretne informacje na stronie miast, dzięki czemu mieliśmy aktualne informacje na stronach i każdemu mniej lub bardziej zależało, żeby ta strona była.

RattusNrv-Ch napisał(a):PS. No i zapomniałbym o tym, że zawsze na siłę wciskało się inicjatywy, choćby najdrobniejsze, choćby były ściśle związane z inną wymienioną w tym samym rankingu o dwie pozycje wyżej, aby tylko więcej punktów nabić. W ew. rankingu ta kwestia, inicjatyw, musiałaby być opracowana od zera w zasadzie, żeby było sprawiedliwie.

Tutaj podobnie jak z rankingiem aktywności, nie ma idealnego rozwiązania. Komisja oceniająca jakość inicjatywy i byśmy mieli cyrk kompetny. :D
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow
Starosarmacja
 


Powrót do Kongres Samorządów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość