Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Funkcje lożowe

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Funkcje lożowe

Postprzez Vladimir 30 lis 2014, o 05:28

Bracia i Siostry!

W Loży posiadamy pięć funkcji, które de facto oprócz funkcji wielkiego mistrza nie niosą ze sobą żadnych większych obowiązków. Są często czysto prestiżowe. Zawsze mogą jednak być impulsem do działania. Obecna lista piastujących funkcje lożowe to:

Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein - Wielki i Przewielebny Mistrz
Sławomir Chojnacki de Ruth - Odźwierny Loży i Strażnik Drzwi
Irmina de Vellior - Pani Wrót Świątyni
Michael von Liechtenstein - Strażnik Ołtarza
Bully Falimi- Liderski - Mistrz Ceremonii

Dla przypomnienia:

Odźwierny Loży i Strażnik Drzwi- funkcja najniższa, nadawana najcześciej posiadaczą Stopni niskich.
Pan Wrót Świątyni- funckja również nadawana posiadaczą Stopni niskich, Pan Wrót otwiera i zamyka ceremonie.
Strażnik Ołtarza- strzeże przyborów znajdujących się na ołtzrzu podczas ceremonii
Mistrz Ceremonii- osoba, która przewodzi rytuałom, konsekruje nowo wybranego Mistrza i Giermków.
Wielki i Przewielebny Mistrz- każdy członek Loży może zostać wybrany na Mistrza, bez względu na posiadany stopień lub funkcję.

Moja propozycja funkcji i piastujących je Braci:

Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein - Wielki i Przewielebny Mistrz
vacat - Odźwierny Loży i Strażnik Drzwi
Martes von Padors - Pan Wrót Świątyni
Sławomir Chojnacki de Ruth - Strażnik Ołtarza
Krzysztof St. M. Kwazi - Mistrz Ceremonii

Brat Sławomir jest jednym z najaktywniejszych członków Loży, dodatkowo jest posiadaczem szóstego stopnia wtajemniczenia. Zgodnie z tradycją należy mu oddać inną funkcją lożową. Brat von Padors jest nowy, chciałby jednak zacząć jakąś swoją przygodę z LRT, należy więc dać mu szansę. Brat Krzysztof już podczas ceremonii koronacji króla Mateusza Wilhelma przejął obowiązki mistrza ceremonii, dopełnijmy więc to formalnie.

Taka jest moja propozycja. Jeśli macie, Bracia, jakieś zastrzeżenia, spostrzeżenia lub inne uwagi, piszcie je tutaj. W przypadku ich braku, w następnym tygodniu zaktualizuję odpowiedni spis.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Funkcje lożowe

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 lis 2014, o 12:02

Drogi Mistrzu
Nie powiem że nie przyzwyczaiłem się do obecnie piastowanego stanowiska. Nie mniej rozumiem że są potrzebne zmiany, co w znacznym stopniu pozwala się rozwijać. A przecież o to głównie chodzi, oto by się rozwinąć i aktywnie awansować w hierarchii naszej instytucji.Dlatego nie wnoszę żadnego sprzeciwu co do proponowanego tu rozwiązania.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 gru 2014, o 17:37

Witaj Mistrzu
Chciałbym co nieco odświeżyć temat i zapytać co z proponowanymi zmianami w stanowiskach lożowych ?
Oraz co z deklaracja o współpracy z Galloni ?
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 14 gru 2014, o 20:12

Sławomir napisał(a):Witaj Mistrzu
Chciałbym co nieco odświeżyć temat i zapytać co z proponowanymi zmianami w stanowiskach lożowych ?
Oraz co z deklaracja o współpracy z Galloni ?

Informacje zostały zaktualizowane na stronie*. Co do współpracy z Białą Gwardią, jeśli ktokolwiek ma jakieś uwagi, niech zgłasza je w temacie, który zapoczątkował Wielki Szpitalni BGS. Jeśli ktoś miałby uwagi osobiste, których nie chciałbym wyjawiać publicznie, niech zgłosi się do mnie na PW. Będziemy radzić, żadna decyzja nie zostaje podjęte w Loży (oprócz stopni wtajemniczenia) bez wiedzy Braci i Sióstr oraz Kolegium.

* link wkleić do paska: http://www.teutonia.cba.pl/lrt/w%C5%82a ... kowie.html
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 17 gru 2014, o 19:19

Witaj Mistrzu.
Nie powiem żeby mnie deklaracja Białej Gwardii nie zaskoczyła, nie mniej jest to pozytywne zaskoczenie.
Ideą naszego zgromadzenia jest promowanie Rycerskości w naszym wydaniu na pozostałe kraje Księstwa.
Wydaje mi się że taka opcja wychodzi w tą definicje, oczywiście trzeba by się zastanowić nad szczegółami.
Nie mniej na tą chwilę , nie widzę przeszkód w podjęciu mediacja miedzy naszymi instytucjami.
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Teutońska Gwardia Rycerska

Postprzez martes 20 gru 2014, o 14:28

Drogi Mistrzu; chciałbym serdecznie podziękować za powierzenie mi funkcji Pana Wrót Świątyni. Postaram się nie zawieźć okazanego mi zaufania. Jednocześnie chciałbym zaproponować powołanie do życia zbrojnego ramienia Loży czyli Teutońskiej Gwardii Rycerskiej. Składającej się z ok 10 000 gwardzistów - komandosów morskich posiadającej także własne okręty i śmigłowce. Podległych tylko Królowi Teutonii u Wielkiemu Mistrzowi. Gwardia byłaby niezależna od wojska; służyła by wyłącznie obronie Teutonii, Króla i Wielkiego Mistrza. Zostawiam ten temat do dyskusji. Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana przedstawię więcej informacji. P.s. o jednym z dzielnych rycerzy można przeczytać w dodanym dziś przeze mnie artykule w Gazecie Teutońskiej pozdrawiam serdecznie
martes
martes
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 gru 2014, o 19:20

Witam
Co by nie mówić, nowa krew zawsze odświeża. Cieszy mnie tak zacna i rycerska postawa naszego nowego brata.
Co do jego pomysłu o Gwardii, trochę z przymrużeniem patrze na tą inicjatywę. Burdzej bym to rozpatrywał w kwestii narracji czasu przeszłego niż obecnego...
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich