Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[AA6] Wniosek o opinię w sprawie lenna

wnioski i postanowienia nie zamieszczone w DP

[AA6] Wniosek o opinię w sprawie lenna

Postprzez AFvTD 26 maja 2019, o 17:05

JO Lordzie Protektorze
Wysoka Izbo

Czcigodny Baron Erik Otton von Hohenburg zgłosił się do mnie z prośbą o nadanie Wyspy Khatari na północy Ziem Razuryjskich. W związku z wątpliwościami dotyczącymi przynależności (bądź jej braku) do innych osób związanych mniej lub bardziej z Królestwem Hasselandu zdecydowałem się zawnioskować o opinię w sprawie nadania lenna.

Sam jestem entuzjastycznie nastawiony i jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań jestem gotowy lenno nadać. Chciałbym jednak najpierw zapoznać się z opinią JO Lorda Protektora oraz pozostałych Hasselandczyków
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Re: Wniosek o opinię w sprawie lenna

Postprzez Piotr Paweł I 27 maja 2019, o 10:51

Może przed podjęciem decyzji, przyjrzyjmy się mapie? Nie, ta wyspa nie należy chyba do nikogo, natomiast jest dość duża (chyba trzecia pod względem wielkości wśród wysp razuryjskich) i może więc bar. von Hohenburg przedstawiłby swoje wobec niej zamiary?
I generalnie, ja nie jestem przeciw temu nadaniu, a być może będę "za", ale przydałaby się nam ogólna polityka nadań. Duże wyspy - nie, tylko ew. pojedyńcze wsie? A małe wyspy, które?
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 27 maja 2019, o 13:24

Piotr Paweł I napisał(a):Może przed podjęciem decyzji, przyjrzyjmy się mapie? Nie, ta wyspa nie należy chyba do nikogo, natomiast jest dość duża (chyba trzecia pod względem wielkości wśród wysp razuryjskich) i może więc bar. von Hohenburg przedstawiłby swoje wobec niej zamiary?
I generalnie, ja nie jestem przeciw temu nadaniu, a być może będę "za", ale przydałaby się nam ogólna polityka nadań. Duże wyspy - nie, tylko ew. pojedyńcze wsie? A małe wyspy, które?

Wasza Królewska Wysokość,

Cieszę się, że pytacie o moje plany dotyczące rozwoju regionu. Na ten moment posiadam kilka pomysłów dotyczących rozwoju narracji wyspy. Na starym forum Królestwa Hasselandu znalazłem garść informacji, które zamierzam wykorzystać przy okazji całościowego opisu wyspy, a następnie tworzenia opisów poszczególnych obiektów ją tworzących. W międzyczasie planuje zrealizować kilka drobnych projektów, takich jak zbudowanie (a raczej rozbudowę) lotniska na obszarze wyspy w związku z prężnie rozwijającym się w naszej prowincji przemysłem lotniczym, odbudowane zostaną zniszczone bądź też uszkodzone fortyfikacje na północy wyspy w celu ściągnięcia turystów i zasilenia budżetu Baronii przychodami z tego tytułu, przy okazji na wyspie zbudowane zostaną nowe zakłady przemysłowe w umiarkowanej ilości - tak aby nie degradowały w nadmiarze naszego unikatowego środowiska naturalnego. Po za tym zamierzam organizować co jakiś czas akcje angażujące innych mieszkańców Hasselandu oraz Sarmacji, np. biesiady na zamku, oczywiście nie jest to wszystko co zamierzam robić na wyspie, jednak myślę że jest to dostatecznie dużo jak na sam początek mojej działalności jako lennika. Poza tym jak najbardziej rozumiem obawy związane z przekazaniem mojej osobie jednej z największych wysp w Hasselandzie i dlatego też informuję, że w ostateczności jestem gotów zrezygnować z roszczeń do władzy nad całą wyspą i zadowolić się jedynie jej północno-zachodnią częścią.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 30 maja 2019, o 17:43

Nie widzę powodów, żeby Czcigodnemu lenna odmawiać. Co do kwestii terytorium lenna - myślę że znalazłem sensowne rozwiązanie. Można Czcigodnemu nadać postulowany w poście wyżej fragment wyspy, a resztę "zarezerwować" na później, z perspektywą rozszerzenia włości, gdy Wnioskodawca zostanie Hrabią.
(—) Severin von Verwaltung
Były obywatel, były funkcjonariusz publiczny
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dezerter, defetysta

Postprzez Piotr Paweł I 30 maja 2019, o 19:44

Popieram - znakomity pomysł!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 30 maja 2019, o 20:20

W związku z faktem iż pisałem wczoraj (jak się zdaje) z Lordem Szambelanem w sprawie lenna i związku z osobistą aprobatą do pomysłu Czcigodnego Seweryna, postanowiłem zrezygnować z roszczeń do posiadania władzy nad całą wyspą. Mapka obszaru o jakim pisałem w powyższym poście została wczoraj wysłana do Lorda Szambelana.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 30 maja 2019, o 20:25

Szanowni Hasselandczycy

Informuję, że przed chwilą, zgodnie z sugestiami nadałem w lenno północno-zachodnią część rzeczonej wyspy link do aktu w DP
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Kolo 30 maja 2019, o 20:35

AFvTD napisał(a):Szanowni Hasselandczycy

Informuję, że przed chwilą, zgodnie z sugestiami nadałem w lenno północno-zachodnią część rzeczonej wyspy link do aktu w DP

Z całego serca dziękuję za nadanie tego lenna mojej skromnej osobie oraz za wszystkie opinie :)
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Dział urzędowy