Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Biuro izby Senatu

debaty senatu i decyzje najwyższych władz

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Biuro izby Senatu

Postprzez AFvTD 8 gru 2018, o 11:47

Czy naprawdę w obliczu takich postanowien jak: Postanowienie Ministra ds. Społecznych w sprawie udzielenia wsparcia finansowego ; Uchwała Rady Ministrów w sprawie przyznania dotacji czy dla porównania aktów nadania i odebrania obywatelstwa nie stać nas na wydanie raz na jakiś czas (przecież o taką dotację nie będzie się miasto starało codziennie) postanowienia w sprawie udzielenia dotacji? Czy według szanownego jeden akt na pół roku (przy dobrych wiatrach!) to zaśmiecanie Dziennika Praw i robienie z niego miejsca lekkich obyczajów? Zresztą i tak pozostawia on wiele do życzenia, no i co najważniejsze, jest prawie że pusty... Chce pan to nadal ciągnąć... Jeżeli tak szanownemu zależy, to jeszcze dzisiaj złożę odpowiednią poprawkę. Proszę bardzo, tylko później proszę mnie nie mydlić oczu, że przeze mnie zmarnowaliśmy pieniądze Hasselandu, które przekazaliśmy miastu na organizację czegoś, a ostatecznie nie będzie ani zabawy, ani pieniędzy...

Czy dużo pan prosi? W obliczu tego, że zrealizowałem ponad 80% pańskich próśb dotyczących ustawy, czy ja mało zrobiłem? Czy to naprawdę tak dużo dla pana pójść na jedno ustępstwo, kiedy ja się na 4 zgodziłem?

Zwsz
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 8 gru 2018, o 12:41

Drodzy Panowie,

Naprawdę, czy jest się o co spierać?
Ja opublikuję zaległe akty prawne w DP; problem mam jedynie z postanowieniami Lorda Szambelana, bo z niezrozumiałego powodu nie mam możliwości ich opublikowania - po prostu w portalu admina w DP ich nie widzę, nie wiem czemu.
Co do publikacji aktów niższego rzędu, np. szefów miast, to rozważymy sprawę jak to robić by było dobrze.
Proszę o spokój, nie rezygnowanie, nie obrażanie się, nie denerwowanie się. Chodzi o działanie jak najlepsze - a spory i dyskusje temu na szczęście sprzyjają. Pracujmy nad ustawą, jesteśmy coraz bliżej do jej przyjęcia.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 13:24

Szanowny Wniiskodawco

Mi zależy by nie wrzucać tego do DP Senatu Hasselandu. Jeśli chodzi o DP Sarmacji ( o to Panu chodzi?) to mnie to nie obchodzi, poprostu pisać tam do woli.
Ja też chciałbym by ten projekt wszedł w życie jak najszybciej bo i wrócimy do spokojnej rozmowy i mer Argemont będzie miał swobodę działań. A tutaj myślę wszyscy się zgadzamy.
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Piotr Paweł I 8 gru 2018, o 13:54

Sprawa jest w sumie prosta jeśli coś wyjaśnimy.

Art 16. Królestwo Hasselandu udziela dofinansowań podmiotom określonym w Art 3. niniejszej ustawy

Trzeba ściśle określić kto udziela dofinansowań - bo nie Królestwo jako całość. Jeśli Lord Szambelan, to przepis trzeba sformułować nieco inaczej. Ponadto spróbujmy trzymać się przyjętej formuły budowania aktów prawnych.

Art 16.
Lord Szambelan udziela dofinansowań podmiotom określonym w Art 3. niniejszej ustawy

I jeśli tak, to Lord Szambelan wydaje postanowienie, które podlega publikacji w DP. Dodatkowo możemy stworzyć Monitor Finansowy Królestwa Hasselandu który będzie zajmował się wyłącznie finansami, postanowieniami w tej sprawie, wnioskami i dotacjami.

Ja się temu jeszcze raz przyjrzę i spróbuję zredukować liczbę artykułów.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 8 gru 2018, o 13:56

NIE ma czegoś takiego jak DP Senatu. Może być dział Senatu w Dzienniku Praw Księstwa Sarmacji - zgodnie z obowiązującym prawem. Nie po to istnieje Dziennik Praw, żeby tworzyć jakieś nic nie wnoszące zamienniki w postaci wątków na forum. Nie dość, że jest to niepraktyczne i nieczytelne to jeszcze i niezgodne z prawem...

Trzeba ściśle określić kto udziela dofinansowań - bo nie Królestwo jako całość. Jeśli Lord Szambelan, to przepis trzeba sformułować nieco inaczej. Ponadto spróbujmy trzymać się przyjętej formuły budowania aktów prawnych.

Art 16.
Lord Szambelan udziela dofinansowań podmiotom określonym w Art 3. niniejszej ustawy

Zgadzam się tę poprawkę i zgłaszam ją jako poprawkę do projektu
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 14:26

Widzi Pan i to jest taka dyskusja. Zadałem proste pytanie a Pan stosuje niepotrzebne myki wypowiedzi. Jeśli chodzi o DP Sarmacji to trzeba pisać od razu i 2 dni dyskusji mniej a Pan o czym innym i ja też.

Co do DP w dziale Lorda Protectora jest on stworzony przeze mnie i nie jest tożsamy z DP Sarmacji. W DP Sarmacji jak powiedziałem nie interesuje mnie co chce Pan wpisywać, może nawet Pan wpisać że Wawrzyniak dopadł dinozaura. RS zawiera taki art i nie pisze Sarmacji tylko DP i tam i tu można wpisać i proszę nie mówić że to złamanie prawa, chyba że Pana znajomy asesor tak Panu podpowiedział. Więc szybciutko do sądu. I nie wiem po co dolewa Pan oliwy do ognia, bo myślę że to niepotrzebne.

P. S. Na przyszłość jaśniej precyzujmy twierdzenia, pytania i art w ustawach bo nie potrzebna taka dyskusja i takie emocje.
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Piotr Paweł I 8 gru 2018, o 14:34

Właśnie wpisałem ustawę budżetową tymczasową do DP, ale jak widzę jest problem z datą - poprawię go :(
Natomiast zgodnie z prawem KS ustawa wchodzi w życie DZISIAJ bo teraz została opublikowana w DP...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 14:42

Piotr Paweł I napisał(a):Właśnie wpisałem ustawę budżetową tymczasową do DP, ale jak widzę jest problem z datą - poprawię go :(
Natomiast zgodnie z prawem KS ustawa wchodzi w życie DZISIAJ bo teraz została opublikowana w DP...

To jeszcze kilka innych+ postanowienia
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 14:43

Co do poprawek w poniedziałek naniosę i poddam ustawę pod głosowanie.
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Piotr Paweł I 8 gru 2018, o 14:52

Postanowień nie mam jak, bo niestety nie mam dostępu (???). Jak otwieram panel admina w DP, to niestety w ogóle nie widzę "Postanowień Lorda Szambelana"...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dział władz