Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Biuro izby Senatu

debaty senatu i decyzje najwyższych władz

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Re: Biuro izby Senatu

Postprzez AFvTD 7 gru 2018, o 21:02

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Czy Pan Wnioskodawca może przytoczyć zapis w prawie Sarmacji lub traktacie w którym Hasseland lub inny samorząd zobowiązany jest do wpisywania ustaw do DP Sarmacji tak by obowiązywały prawnie?

Miałem to właśnie tłumaczyć, jednak szanowny ATK Seweryn Siepacz Rębajło zrobił to przed chwilą w moim przekonaniu w sposób wyczerpujący temat
zostawiam link
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 7 gru 2018, o 21:02

EDIT: Proszę o usunięcie tej wiadomości, zdublowała mi się poprzednia :D
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Papieren Bitte 7 gru 2018, o 21:08

Cieszę się, że mogłem pomóc. Proszę tego nie odbierać jako moje wymądrzanie się, ale te perypetie z kwestią publikacji w Dzienniku Praw zaczęły sięgać absurdu.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji, Baron Królestwa Hasselandu
Minister Spraw Wewnętrznych
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 08:31

Szanowny Panie Wnioskodawco

Prosiłem by wskazał mi Pan obowiązek zgłaszania ustaw do DP Sarmacji tak by były prawnie obowiązujące a Pan wraz z asesorem TK mi dajecie hierarchię aktów prawnych i zapisy o DP Sarmacji dotyczące Sarmacji jako Królestwa a nie samorządów, które są wprawdzie częścią Sarmacji ale jednak mają status i są także jak Hasseland Królestwem. Ponadto Pana poszukiwania prawa co do nawiązania Konstytucji KH są dość nieudolnie bo to na czym ja i Lord Szambelan się oparliśmy to zapisy stricte związane samorząd a Sarmacja a Pan z ATK dajecie jakieś wycinki prawne kompletnie oderwane od tematu debaty. Bo gdyby przyjąć Waszą logikę to prawo Hasselandu należy dać kopiuj wklej Sarmacji podczas gdy zapis Konstytucji odnosi się do tych zapisów, które jednoznacznie określają samorząd oraz organy od których Hasseland jestwspółzależny lub prawnie związany, jak np. TK. Więc należy uznać że samorząd w części nie określonej prawem Sarmacji ma wolną rękę. Zatem kopie Pan w prawie tylko chyba nie do końca rozumie Pan zasady spójności prawa i drugię zasadę niezależności oraz pluralizm. Więc proszę o konkretny zapis a nie szukanie na siłę przepisów nic nie wnoszących do dyskusji czy podważanie prawa Hasselandu i wkładu osób ją tworzących czy współtworzących.

I do Pana ATK. Rozumiem że pomoc koledze jest w cenie jak się nie za bardzo wie jak ugryźć temat, tylko nie do końca rozumiem jaka jest podstawą prawna podważania DP Hasselandu, jego prawa oraz izby Senatu. Tak szczerze mówiąc to u Was w TK panuje jakaś pandemia wścieklizny przy wydawania opinii prawnych poza TK. Ale absurdem Panie Asesorze TK jest fakt że kiedy publicznie mówię że sprawa o zbadanie konstytucyjności może trafić do TK Pan już wydaje opinie nie znając uzasadnienia co podważa czy orzeczenie będzie bezstronne czy na korzyść w po znajomości dla Wnioskodawcy projektu ustawy czyli z automatu oddalony mój ewentualny wniosek do TK. Wie Pan tak stronniczego TK od ponad roku jak jestem w Sarmacji nie było, nie wspominając o tym że jak Pan tak wybiórczo bada stan prawny przepisów to można powiedzieć że nie tylko zmarło TK ale też prawo i cała Sarmacja.
Jarosław Wawrzyniak
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Papieren Bitte 8 gru 2018, o 09:43

Przedstawię teraz 2 przepisy pomocnicze, a potem się będę odnosił do fragmentów Pana wypowiedzi.

Traktat o połączeniu
Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu
(tekst jednolity obejmujący także protokół dodatkowy) napisał(a):
Artykuł 1.

Królestwo Hasselandu dołącza do Księstwa Sarmacji jako prowincja.

Konstytucja Królestwa Hasselandu napisał(a):Art. 2. [Prawo]

Prawo Królestwa Hasselandu stanowią, w hierarchii ważności:
  • prawo Księstwa Sarmacji,
  • niniejsza konstytucja,
  • ustawy krajowe,
  • rozporządzenia Lorda Szambelana i organów władzy wykonawczej,
  • akty prawa miejscowego,
  • normy hasselandzkiego prawa zwyczajowego.

Prosiłem by wskazał mi Pan obowiązek zgłaszania ustaw do DP Sarmacji tak by były prawnie obowiązujące

Obowiązek to nie jest, tylko bardziej warunek konieczny

dajecie hierarchię aktów prawnych i zapisy o DP Sarmacji dotyczące Sarmacji jako Królestwa a nie samorządów, które są wprawdzie częścią Sarmacji ale jednak mają status i są także jak Hasseland Królestwem.

Sarmacja jest monarchią, ale nie jest królestwem. Samorządy mają różne formy, ale każda z nich jest rozumiana jako prowincja.

Bo gdyby przyjąć Waszą logikę to prawo Hasselandu należy dać kopiuj wklej Sarmacji podczas gdy zapis Konstytucji odnosi się do tych zapisów, które jednoznacznie określają samorząd oraz organy od których Hasseland jestwspółzależny lub prawnie związany, jak np. TK.

W zapisie Konstytucji Hasselandu, który przytoczyłem jest jasno wskazana hierarchia aktów prawnych. Zaznaczę też że nie została ona oktrojowana, tylko Królestwo Hasselandu samo ją uchwaliło. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ideą Traktatu Królestwa Hasselandu i Księstwa Sarmacji. Nic nie zostało narzucone na siłę.

Więc proszę o konkretny zapis a nie szukanie na siłę przepisów nic nie wnoszących do dyskusji czy podważanie prawa Hasselandu i wkładu osób ją tworzących czy współtworzących.

Nikt nie podważa żadnych praw Królestwa Hasselandu. Stwierdzono tylko pewne nieścisłości.

I do Pana ATK. Rozumiem że pomoc koledze jest w cenie jak się nie za bardzo wie jak ugryźć temat, tylko nie do końca rozumiem jaka jest podstawą prawna podważania DP Hasselandu, jego prawa oraz izby Senatu.

Odniosę się 4 zdaniach.

Ja i Wielmożny Wicehrabia nie jesteśmy kolegami. Niczego nie podważam. Wygłaszam swoje opinie. Moja opinie są prawnie niewiążące.

Tak szczerze mówiąc to u Was w TK panuje jakaś pandemia wścieklizny przy wydawania opinii prawnych poza TK.

Jak już wspomniałem, mogę wypowiadać się poza działem Trybunału. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby ustawić forum w taki sposób, żeby mogły wypowiedzieć się tylko wskazane osoby albo napisać wprost, że sobie Pan nie życzy komentarzy.

Ale absurdem Panie Asesorze TK jest fakt że kiedy publicznie mówię że sprawa o zbadanie konstytucyjności może trafić do TK Pan już wydaje opinie nie znając uzasadnienia co podważa czy orzeczenie będzie bezstronne czy na korzyść w po znajomości dla Wnioskodawcy projektu ustawy czyli z automatu oddalony mój ewentualny wniosek do TK. Wie Pan tak stronniczego TK od ponad roku jak jestem w Sarmacji nie było, nie wspominając o tym że jak Pan tak wybiórczo bada stan prawny przepisów to można powiedzieć że nie tylko zmarło TK ale też prawo i cała Sarmacja.

Jeżeli jednokrotne zgodzenie się z kimś uważa Pan za stronnicze, to nie ma specjalnie o czym dyskutować. Czy przyznanie stronie racji w procesie cywilnym, po udokumentowaniu jakiegoś faktu w sposób klarowny, uważa Pan za stronniczość? Zostawiam do przemyślenia.

O art.2 Konstytucji Hasselandu i o Traktacie wcześniej nie wspomniałem, bo uznałem to za oczywiste. Mam nadzieję, że zmieni Pan teraz pogląd na temat wybiórczego stosowania przepisów.

Zalecam także nie oczerniać Trybunału tylko dlatego, że nie podoba się Panu to, że wypowiadam się na pewne tematy. Jak wspomniałem, urząd asesorski nie zabrania mi możliwości zabierania zdania. Może się Pan z tym zgodzić lub nie, nie ma to znaczenia. Jeżeli się Panu nie podoba mój sposób bycia i uznaje Pan że nie ma dla mnie miejsca w TK, to istnieje możliwość zwrócenia się do Posłów i przekonać ich do tego, żeby mnie odwołali. Nic nie stoi na przeszkodzie. Wypowiedziałem się, bo chciałem spróbować wyjaśnić pewną kwestię. Najwidoczniej mi się nie udało, trudno. Więcej nie będę próbował, bo to rodzi niepotrzebne spory. Co do ewentualnego wniosku do TK, jak rozumiem w sprawie wykładni, niekoniecznie muszę zostać wyznaczony do Składu Orzekającego. Mogę też sam nie podjąć sprawy, jakbym uważał się za stronniczego. Także proszę na przyszłość nie generalizować.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji, Baron Królestwa Hasselandu
Minister Spraw Wewnętrznych
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 8 gru 2018, o 10:31

Szanowny Lordzie Protektorze

Zachowanie szanownego jest już naprawdę żenujące. Nie zamierzam dalej tego ciągnąć. Chciałem pomóc, wyszło jak zawsze, więc życzę powodzenia w dalszej zabawie. Przemyślę pewne sprawy i pewnie za kilka dni zrzeknę się obywatelstwa, urzędów i zabiorę swoje rzeczy... Albo ulegnę potencjalnym namowom...

Z wyrazami szacunku
AF von Tehen-Dżek
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 10:41

To powiem krótko by dalej nie prowadzić dyskusji- proszę wpierw poczekać na wniosek i uzasadnienie, choć cały czas mam nadzieję że nie będzie konieczny, a potem się wypowiadać prawnie w TK. Bo myślę on by wiele wyjaśnił i zmienił nieco stosunek a nie dawał opinie defacto nie mające odniesienia do stanu rzeczywistego.
Wie Pan czy generalizuje? Ogólnie tego nie robię, ale trzeba być delikatnie mówiąc małego intelektu by pewnych rzeczy nie zauważyć, tak apropo.
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 10:49

AFvTD napisał(a):Szanowny Lordzie Protektorze

Zachowanie szanownego jest już naprawdę żenujące. Nie zamierzam dalej tego ciągnąć. Chciałem pomóc, wyszło jak zawsze, więc życzę powodzenia w dalszej zabawie. Przemyślę pewne sprawy i pewnie za kilka dni zrzeknę się obywatelstwa, urzędów i zabiorę swoje rzeczy... Albo ulegnę potencjalnym namowom...

Z wyrazami szacunku
AF von Tehen-Dżek

Problem leży cały czas po Pana stronie. Po pierwsze Pana projekt otrzymał także opinie pozytywne i każdy chce nad nim pracować. Drugie to Pana wkład jest szanowany, ale Pan nie szanuje pracy tej której obecnie jest wykonana w Hasselandzie. Odnosiłem się rzeczowo i dawałem propozycje. Ale niestety są pewne aspekty, jak w każdym samorządzie, które jeśli już się chce wprowadzić to z głową a nie dla samego bycia. Ja z Lordem Szambelanem mamy często inne zdania i nikt na nikogo się nie focha ani nie kłóci z jedną wyznawaną zasadą wzajemnego szacunku.
Ale to już Pana sprawa oczywiście.
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez AFvTD 8 gru 2018, o 10:59

Nie, właśnie wcale tak nie jest. To Szanowny szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Szanowny ATK (który zagościł u nas w Senacie) przedstawił aspekt dotyczący publikacji aktów prawnych w DP, co było problemem dotyczącym dwóch kwestii - pierwszego dotyczącego obowiązywania ustawy o budżecie i drugi, dotyczący publikacji postanowień ws. nadania dotacji dla miasta w Dzienniku Praw. Poza tym, nie wiem czy zauważył szanowny, ale nie upierałem się przy dokładnej treści przedstawionej ustawy, a zgodnie z sugestiami wprowadziłem niezbędne poprawki. Nie wszystkie, ponieważ przedstawiłem swój pogląd na dane tematy, jednak wygląda mi to na sytuację, w której szanowny słucha, ale słyszy tylko to co chce usłyszeć. Jeżeli tak według szanownego wygląda dyskusja, to naprawdę, ale podziękuję. Dla wszystkich będzie zdrowiej...

No i wracając do początku. Tak, problem leży po mojej stronie, tylko że ciągle sprawiany jest przez szanownego. Ja poszedłem na ugody ba! nawet zrobiłem coś, żeby się ruszyło w naszym samorządzie życie. Napisałem ustawę, biorę czynny udział w debacie nad projektem, w międzyczasie informuję w Periodyku Hasselandzkim o działaniach podejmowanych przez Hasselandczyków, a także założyłem wątek na forum dotyczący drobnej aktywności (nie wspominając o propozycji z poczty konnej oraz średniej jakości podstronie dla Hasselandu). Co w tym czasie szanowny, poza pesymistyczną i zniechęcającą krytyką zrobił?

Zwsz
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 8 gru 2018, o 11:13

Szanowny Panie Wnioskodawco

By nie ciągnąć tematu rzeki. Tak, wprowadził Pan zmiany za co dziękuję. Na 48 art, prosiłem o 5 (jeśli się mylę proszę mnie poprawić), na 1 art nie przyjął Pan mojej poprawki wprowadzając swoją którą przyjmuję i to o co proszę to nie niszczenie DP do którego odnosiłem się od początku. Dużo proszę? To jest niewielki % ustawy. Co do reszty nie sprzeciwiam się, czas pokaże jak będzie funkcjonowała. Pana i tu zgoda zaangażowanie jest duże, ale czy to znaczy że należy niszczyć pracę innych? Czy Pan chciałby by ktoś w przyszłości niszczył Pana wkład pracy w samorządzie? Odp raczej chyba oczywista.
Jarosław Wawrzyniak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dział władz