Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[AA9] Biuro izby Senatu

wnioski i postanowienia nie zamieszczone w DP

Re: Biuro izby Senatu

Postprzez Piotr Paweł I 1 sty 2019, o 12:53

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Wysoka Izbo

Wobec przyjętej ustawy nowelizującej ustawę o finansach publicznych Hasselandu oddaję do ostatecznej decyzji jej akceptacji i wejścia w życie do Lorda Szambelana.

Od dziś decyzje podejmuje zastępujący Lorda Szambelana - Lord Steward.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 1 sty 2019, o 13:07

Ok. A więc Lord Stewart podejmie decyzję co do ustawy. Zgodnie z KH ma na to czas 7 dni.
Cudzoziemiec
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Józef Sowiński 1 sty 2019, o 13:40

Jarosław Wawrzyniak napisał(a):Ponadto ubolewam że kandydaci na urząd Posła KS będący Senatorami KH nie biorą udziału w pracach Senatu oraz głosowaniu. Nie ma to być antyreklama, ale zwrócenie uwagi że w ramach działania w samorządzie, tym samym w KS, powinni brać czynny udział i korzystać ze swych konstytucyjnych praw. Przykre ale prawdziwe.

Chciałbym się nieco w tym miejscu usprawiedliwić... Nie jestem senatorem w Królestwie Hasselandu, gdyż nie zgłosiłem swojej osoby do pełnienia tej zaszczytnej funkcji- wynika to z natłoku pracy i obowiązków ale postaram się to naprawić- co jest przyczyną tego że nie głosowałem. W debacie na temat ustawy dotyczącej finansów nie brałem udziału ponieważ na tym sektorze zupełnie nie znam się- wolałem oddać głos Wam i nie czynić niepotrzebnego zamętu pytaniami...
Oczywiście postaram się w tym roku to poprawić, a zarazem przepraszam za brak aktywności w senacie pomimo zaszczytnego tytułu wicehrabiego.

Co do samej ustawy- zostaje zaakceptowana, a jej publikacją w dzienniku praw dokonam tuż po nadaniu odpowiednich uprawnień
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 1 sty 2019, o 13:44

Ponadto ubolewam że kandydaci na urząd Posła KS będący Senatorami KH nie biorą udziału w pracach Senatu oraz głosowaniu. Nie ma to być antyreklama, ale zwrócenie uwagi że w ramach działania w samorządzie, tym samym w KS, powinni brać czynny udział i korzystać ze swych konstytucyjnych praw. Przykre ale prawdziwe.

A ja sobie wypraszam. Brałem czynny udział przez cały proces uchwalania ustawy...
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 1 sty 2019, o 14:31

A ja dziękuję za ten udział i proszę o ponowne przemyślenie decyzji o odejściu z Hasselandu.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 1 sty 2019, o 15:01

AFvTD napisał(a):
Ponadto ubolewam że kandydaci na urząd Posła KS będący Senatorami KH nie biorą udziału w pracach Senatu oraz głosowaniu. Nie ma to być antyreklama, ale zwrócenie uwagi że w ramach działania w samorządzie, tym samym w KS, powinni brać czynny udział i korzystać ze swych konstytucyjnych praw. Przykre ale prawdziwe.

A ja sobie wypraszam. Brałem czynny udział przez cały proces uchwalania ustawy...

No to jasne poza Panem, przepraszam za nieścisłość.
Cudzoziemiec

Postprzez Cudzoziemiec 2 sty 2019, o 20:48

Moja jedyna uwaga jest co do art 7 i 8 tzn. mieszania władzy sądowniczej i prefektury generalnej. Czy te urzędy posiadają uprawnienia co do podważania lub unieważnienia wyborów z jakiejkolwiek przyczyny a w przypadku prefektury generalnej karania?

Poza tym nie mam innych uwag.
Cudzoziemiec

Postprzez Piotr Paweł I 2 sty 2019, o 22:38

W istocie, jest tu pewien problem. Kompromisowo proponuję:

Art. 7. [Agitacja wyborcza]
Agitacja wyborcza dozwolona jest podczas całego procesu wyborczego. W przypadku naruszania obowiązującego prawa podczas agitacji wyborczej osoba przeprowadzająca wybory może wystąpić do władzy sądowniczej o ukaranie osoby winnej.

Zostawmy to tak; władza sądownicza to TK lub inny sąd, jeśli takowy powstanie.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 4 sty 2019, o 07:44

Ponieważ więcej uwag nie było jutro wkleję poprawkę i rozpocznę głosowanie.
Cudzoziemiec

Postprzez Józef Sowiński 4 sty 2019, o 10:07

Jeśli mogę proszę by głosowanie odbyło się w nowym wątku w dziale Senatu by było ono czytelne. Z góry dziękuję za spełnienie mojej prośby.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dział urzędowy