Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Porządek w prawie

Porządek w prawie

Postprzez AFvTD 13 lip 2020, o 11:35

Szanowni Mieszkańcy Baronii Wedla

Już kilka tygodni minęło od zmiany ustroju Baridasu na Republikę. Pora zatem dostosować również sytuację administracyjną Wedli do nowej sytuacji jaka nas spotkała. Dzisiaj zdecydowałem się uchylić Wielką Altamanę Baronii Wedla w całości. W jej miejsce pojawi się regulacja dotycząca prawa własności Wedli do mojej osoby. Nie zamierzam jednak całkowicie zabierać prawa własności dla siebie. Chociaż jako naczelny zwierzchnik będę od dzisiaj "Protektorem Wedli" - urząd Sołtysa Baronii zostanie obsadzony poprzez wybory.

Jednakże, z racji, że baronię zamieszkuje obecnie tylko ja - obawiam się, że mogą się one nie udać. Dlatego też, każdy obywatel Sarmacji ma prawo do objęcia urzędu Sołtysa. Sprawa jest tak na prawdę czysto narracyjna, dlatego też wszystkie sprawy, jakich będzie chciał się podjąć Sołtys będą uzgadniane ze mną. Będę miał też prawo do zdymisjonowania Sołtysa, gdy ten wyraźnie będzie nadużywał swoich uprawnień.

Ale - tutaj pojawia się też pytanie - kto będzie głosował. Baronię Wedla tworzy obecnie dwadzieścia kilka wsi lennych. Każda z nich ma swoją nazwę. W każdej z nich więc będą panować pewne nastroje społeczne. Kandydatom zostanie zadane więc 20 pytań, z których każda z odpowiedzi będzie dawać kilka pp. do różnych wsi - każda z wsi również będzie miała określoną siłę głosu - ten z kandydatów, który otrzyma więcej głosów (będzie na "ustach" większej liczby mieszkańców) - zwycięży w wyborach. Odpowiedni spis oraz pytania pojawią się w odpowiednim wątku zarządzającym wybory. Pytania będą czysto narracyjne, niektóre mogą zobowiązywać zwycięzców do podjęcia pewnych działań. Niektóre pytania mogą również przyznawać punkty ujemne - dlatego też trzeba uważać, którą odpowiedź się wybiera.

No i żeby nikt się nie niepokoił. Wszystkie pytania będą miały warianty odpowiedzi ABCDEF.... A kij wie ile ich będzie :D Dlatego też nie będzie trzeba prowadzić otwartej kampanii wyborczej - jakkolwiek jednak byłaby ona mile widziana ;)

W przypadku braku zgłoszeń - urząd Sołtysa na 3 miesięczną kadencję obejmuję osobiście bez głosowania. Następnie będziemy zarządzać wybory ponownie, w kółko i albo będę wiecznym Sołtysem, albo faktycznie pojawi się ktoś, kto przez 3 miesiące będzie chciał "władać" w moim skromnym lennie :D


Odpowiednie regulacje już za kilka chwil
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
 

Powrót do Baronia Wedla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron