Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ogłoszenia - Wedla

Ogłoszenia - Wedla

Postprzez AFvTD 17 kwi 2020, o 17:19

Szanowni Mieszkańcy i Obywatele baronii Wedla!

Najbliższy czas przyniesie nam wiele zmian, zarówno w codziennej rzeczywistości, jak i mniej pospolitych aspektach życia mieszkańców tego kawałka ziemi. Obranie przez naród Adriana Maksymiliana Józefa Alatriste na Króla Baridasu sprawia, że niewiele już potrzeba do reformy ustrojowej, na którą my, mieszkańcy i obywatele będziemy mieć kluczowy wpływ. To właśnie od naszego zaangażowania w działania podjęte przez JKM będzie zależeć powodzenia postawionej przed stronnictwem republikańskim misji.

***


Jednakże wymagać to będzie od nas wielu ważnych działań. Niebawem również nasze lenno czeka zmiana legislacyjna. Będziemy musieli podporządkować swoje najważniejsze prawo do prawa Baridasu, czeka nas ogromna demokratyzacja, która będzie krokiem do przodu, chociaż jedynie ziarnkiem piasku na tej plaży. Zmiana podejścia Wedlan pokaże, że nie trzeba się bać zmiany i z pewnością pokaże, iż strach przed nią był nieuzasadniony.

***


Niemniej jednak nie zamierzamy zapominać o innych częściach życia naszego społeczeństwa. W najbliższej przyszłości czeka nas Wielkie Otwarcie Portu Morskiego w Wedli, którego budowa została niedawno zakończona przez Jaśnie Wielmożnego Markiza Juliana Fer at Aterę, który wykazał się wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem, o który w dzisiejszych czasach bardzo trudno. Dokładna data nie jest jeszcze znana, z pewnością jednak zostanie ogłoszona z opowiednim wyprzedzeniem. Uroczystości będą huczne, w związku z czym zaproszenie otrzymają organy władzy baridajskiej, sarmackiej, prowincjonalnej, a także przyjaciele z zagranicy. W trakcie uroczystości przygotowane zostaną także dla uczestników niespodzianki, które również będę musiał jeszcze skonsultować z odpowiednimi osobami. Wyczekujcie!

***


Poza otwarciem portu w przygotowaniu będzie kolejna wystawa w Muzeum Wedlowskim, która zamieni dotychczasową ekspozycję dotyczącą sarmackich Kozaków wystawioną 25 lutego 2018 roku. Najbliższa wystawa będzie dotyczyć - i to mogę stwierdzić z całkowitym przekonaniem - oręża najświetniejszych dowódców mikroświata z pierwszej połowy pierwszego tysiąclecia. Wśród nich ujrzeć będzie można m.in. słynną szablę Christophera Arpeda.

***


Zlikwidowany zostanie również Garnizon Wedlowski - posiadanie własnej organizacji paramilitarnej, pomimo dużych ułatwień ze strony ówczesnego władcy - JKW Laureta Gedeona I w obecnym czasie mija się z celem. Przydzielone jednostki zostaną wycofane z Wedli i przeniesione do Ciuad de Bravo pod dowództwem Komendanta Królewskiej Gwardii Baridasu - JW Juliana Fer at Atery.

***


Inny los czeka Uniwersytet Wedlowski. Zgodnie z zaleceniami - obecnie istnienie uczelni, która prowadziłaby nauczanie mija się z celem i chociaż prowadzenie wykładów na temat neozoologii jest najskrytszym marzeniem wykładowców na naszej uczelni - skupimy się na badaniach mikronacyjnej fauny, rezygnując również ostatecznie z dalszego rozwoju, jak się okazało wcale nie kluczowego, kierunku zbrojmistrzostwa, które chociaż nadal będzie w serduszku Rektora, to jednak zostanie wycofane do bardziej dogodnego czasu.

***


Zamierzamy również powrócić do propagowania sportu. Głównym celem naszej drużyny jest powrót do SLP, które przez nieaktywność trenera musiało ostatecznie opuścić ligę. Mimo to nowy trener stanął na wysokości zadania i drużyna osiąga najlepsze wyniki wśród lokalnej społeczności. Dodatkowo zamierzamy zaprosić SZSzach do organizacji na naszych terenach kolejnego - po organizowanym w Kymerionie - turnieju szachowego. Przedstawiciel Wedli zamierza podjąć się rozmów z prezesem SZSzach Santiago Vilarte von Hippogriffem w tej sprawie, przy sugerowanym terminie przełomu czerwca i lipca. Zamierzamy również rozejrzeć się za odpowiednimi sportami dopasowanymi do naszego style-life'u i możliwe, że niedługo wprowadzimy również na scenę sarmacką nowe aktywności.

***


Na koniec - planowana jest również większa akcja promocyjna. Idąc szlakiem miast teutońskich również i my zadbamy o nową identyfikację wizualną Wedli, która może i nie dorówna tej zza Wielkiego Muru, ale niechaj trendy przechodzą przez niego, jakby już był zburzony. Może to właśnie jego wielki upadek jest uczuciem obawy, które męczy Baridajczyków, którzy nie chcą zmian?
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
 

Re: Ogłoszenia - Wedla

Postprzez AFvTD 5 maja 2020, o 17:24

Dzisiaj podjęte zostały pierwsze działania związane z realizacją ambitnego planu. Dosłownie kilka chwil temu zostało wysłane zgłoszenie do Sarmackiej Ligi Piłkarskiej w celu przejęcia nieaktywnej drużyny, na której zgliszczach odrodzi się WM Wedla. Relacja z naszego pierwszego meczu ukaże się mam nadzieję w tę sobotę lub niedzielę.

* * *

Przygotowania do otwarcia portu w Wedli zostały już nieoficjalnie rozpoczęte, przygotowywane są atrakcje jak również elementy graficzne. W związku ze zbliżającym się natłokiem uroczystości - Obchody Teutońskiego Maja (9 maja, z możliwym przedłużeniem się uroczystości narracyjnych) Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych w dniach (12-15 maja, z możliwym przedłużeniem akcji narracyjnych), Rocznica Księstwa Sarmacji (25 maja, z możliwymi obsunięciami datowymi i przedłużeniem w obie strony w związku z atrakcjami skupionymi wokół uroczystości) oraz Rocznica Królestwa Baridasu (25 czerwca, z możliwymi obsunięciami datowymi i przedłużeniem w obie strony w związku z atrakcjami skupionymi z przedłużeniem w obie strony) zdecydowano się odłożyć otwarcie portu morskiego w Wedli oraz (uwaga spojler!) prostego w zasadach turnieju wędkarskiego, na pierwszy tydzień czerwca
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
 


Powrót do Baronia Wedla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość