Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Orzechowo

Orzechowo

Postprzez AFvTD 14 lis 2019, o 18:18

O R Z E C H O W O
informacje ogólne:

Liczba mieszkańców: 125 506
Charakter gospodarczy miasta: głównie rolniczy
Zanieczyszczenie środowiska: niskie
Dostęp do środków transportu zbiorowego: niski
Infrastruktura drogowa: słabo rozbudowana
Dostęp do opieki medycznej i organy bezpieczeństwa publicznego: wystarczające
Kultura i zabytki: Niski
______________________________________________________________________________________Orzechowo jest regionem rolniczym położonym w pobliżu wschodnio-południowej granicy lenna. Jak sama nazwa wskazuje, jest to główne miejsce upraw drzew orzechowych na terenie baronii. Właśnie w tym miejscu rośnie największa liczba drzew orzechowych. Wpływa to poza rolniczym charakterem regionu również na niskie zanieczyszczenie środowiska.

Miejsce to nie jest miejscem turystycznym, aczkolwiek istnieje kilka ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych, w których można dosyć tanio przenocować na terenie baronii. Samo lenno nie jest rozległe w związku z czym nawet z orzechowskich hotelików wszędzie na spokojnie dojedziemy.

Ludzie, są bardzo pomocni wobec siebie, jednakże na turystów patrzą z ukosa. Mieszkańcy Orzechowa są przywiązani do znanych im osób, bardzo ciężko nawiązać z nimi bliższe relacje, dlatego też większość ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych prowadzona jest przez mieszkańców innych regionów baronii, a także przez innych zakątków Baridasu. Są to ludzie prości, mało wyedukowani, ale również spokojni, dlatego zwykle nie sprawiają problemów.

Mieszkańcy Orzechowa mają również szczególne przywiązanie do pieniędzy, które gromadzą. Nie mają dużych wymagań życiowych, nie oczekują luksusów, jednakże często takie sobie sprawiają dzięki licznym oszczędnościom. Nie tolerują również darowizn i zbiórek charytatywnych - wychodzą z założenia, że jeżeli ktoś chce mieć pieniądze, to niech idzie do pracy.

Informacja "polityczna"
Mieszkańcy Orzechowa są bardzo konserwatywni, ciężko ich przekonać do głosowania. Zwykle jest im wszystko obojętne, a jeżeli biorą udział w wyborach, to jedynie w przypadku bardzo głośnej kampanii zachęcającej do głosowania, odbywającej się w ich regionie. Zazwyczaj głosują na tych, którzy nie chcą zbyt wiele zmieniać. Łatwo również zniechęcić ich do swojej osoby "głupimi" akcjami.


Wszystkie informacje dotyczące miejsc oraz wydarzeń w mieście będą zamieszczane w poniższym wątku.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
 

Powrót do Baronia Wedla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość