Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Katedra Razuryjskiej Fauny i Flory

Moderatorzy: Królestwo Hasselandu: władze, HAN-Władze

Katedra Razuryjskiej Fauny i Flory

Postprzez Gerson Obata 28 sie 2019, o 13:50

Obrazek

Witam wszystkich pasjonatów Fauny i Flory razuryjskiej, w związku z powołaniem Katedry Fauny i Flory poszukuję badaczy, którzy chcieli by mnie wesprzeć w badaniach na temat roślinności oraz zwierząt zamieszkujących nasze ziemie. W pierwszej kolejności, chciałbym skupić się na opisach odkrytych gatunków oraz pogłębieniu badań związanych z Elpingami, które ostatnimi czasy zyskały spore zainteresowanie wśród obywateli Sarmacji. W ramach badań tych futrzastych zwierząt chciałbym aby grupa badawcza skupiła się również na ochronie i kontroli gatunku.

Drugie zagadnienie jakie należy poruszyć są to otwarte wykłady na temat flory i fauny razuryjskiej, w tym temacie możemy skupić się dopiero, gdy będziemy mieli pogłębione badania oraz po powołaniu do życia grupy badawczej, która by zajęła się przekazywaniem pozyskanej przez siebie samą wiedzy.

Wszystkie rzeczy w związku z Katedrą proszę poruszać w tym temacie lub za pośrednictwem prywatnej wiadomości.

Kierownik Katedry
Gerson Obata
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Re: Katedra Razuryjskiej Fauny i Flory

Postprzez SvV 29 sie 2019, o 20:14

W pierwszej kolejności, chciałbym skupić się na opisach odkrytych gatunków oraz pogłębieniu badań związanych z Elpingami, które ostatnimi czasy zyskały spore zainteresowanie wśród obywateli Sarmacji.

Na początek usprawiedliwię się, że nie jest to marudzenie, tylko moje doświadczenie z udziału w tej społeczności od kilku lat. Najlepiej będzie przedstawić samodzielnie swój pomysł na ten temat i ewentualnie skontaktować się z osobami, które wypowiedziały się w temacie w celu uzyskania wskazówek. Bazując na swoim doświadczeniu, myślę że mogę sformułować zasadę: "najpierw próbuję sam, potem szukam ekipy". Podejście odwrotne zazwyczaj jest niestety nieskuteczne.

Drugie zagadnienie jakie należy poruszyć są to otwarte wykłady na temat flory i fauny razuryjskiej, w tym temacie możemy skupić się dopiero, gdy będziemy mieli pogłębione badania oraz po powołaniu do życia grupy badawczej

Można zaczekać na ewentualne wykształtowanie się takiej grupy badawczej, ale nie trzeba. Zakładam, że z racji braku doświadczenia, chciałby Pan poprowadzić projekt z większym rozmachem aniżeli to konieczne. Jeśli pojawi się jakiś artykuł, czy inny wynik pracy raz na miesiąc, to będzie dobrze, ale jeśli "tylko" raz na kwartał, to również będzie dobrze! Przez 17 lat istnienia tej społeczności, przewinęły się setki debat na różnego rodzaju tematy, co się znacznej większości weteranów znudziło i przez to wymagają oni silniejszego impulsu do działania. Będąc z Panem szczery, zaznaczę, że zainteresowania Sarmatów kręcą się głównie wokół prawa, polityki i sportu (sarmacka liga na platformie Xpert Eleven, ewentualnie jakieś szachy czy snooker), a wirtualne badania zoologiczne znajdą z pewnością uznanie, ale prawdopodobnie mniejsze niż Pan oczekuje.

Jeżeli się Pan zniechęcił moim postem, to przepraszam, ale przedstawienie realiów jest niezbędne. W razie czego jestem w stanie pomóc z poszukaniem innej ścieżki, która nie będzie wymagać wielkiego nakładu pracy, a będzie satysfakcjonująca dla Pana i użyteczna dla społeczności — chociaż wierzę, że może zmieni Pan nieco nastawienie i koncepcję po odczytaniu tej wiadomości, pozostając przy swoim pomyśle.
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SvV
Królestwo Hasselandu

Powrót do Instytut Neksjalizmu