Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koło naukowe

Moderatorzy: Królestwo Hasselandu: władze, HAN-Władze

Koło naukowe

Postprzez Santi Vilarte 2 mar 2019, o 20:47

Szanowni Państwo,
Nie wiem, czy już formalnie jestem studentem dziennikarstwa, czy też powinienem otrzymać jakieś potwierdzenie zapisu :D ale mam propozycję: stwórzmy Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa. Przejrzałem forum HAN i chyba jeszcze nie ma takiej instytucji. Aktywność takiego koła widziałbym w organizacji dyskusji na tematy związane z pisarstwem, pisaniu ich streszczeń, czy współudziale w debatach, które były proponowane w dziale Rektoratu.
W zakresie dziennikarstwa przychodzi mi do głowy np. temat: na ile dziennikarz powinien być "taśmą transmisyjną informacji", a na ile jej komentatorem?

A trochę spoza zakresu studiów: w ramach koła możnaby organizować dyskusje związane np. z pisarstwem reklamowym.
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu

Re: Koło naukowe

Postprzez Santi Vilarte 15 mar 2019, o 21:15

Cóż, co prawda mówi się, że tres faciunt collegium, ale w warunkach mikronacyjnych trzeba podejść do tego realistycznie i powiedzieć, że "Ego facio".

Zatem ogłaszam, że z dniem 15.03.2019 r. rozpoczęło oficjalnie działalność Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa HAN. Póki co, w składzie jednoosobowym, więc ogłaszam się jego prezesem. Koło jest otwarte na współpracę tak z władzami uczelni, jak i z organizacjami z zewnątrz. Inicjatywy, jakie planuję:

-zorganizowanie panelu dyskusyjnego na temat zw. z dziennikarstwem, mediami (pod tym kątem proszę o zgłoszenia chętnych do udziału, jak i instytucji, które chciałyby objąć go patronatem, panel widziałbym jako 1-2 wypowiedzi od każdego uczestnika na dany temat, potem. ew. krótsze w ramach swobodnej dyskusji)
-okresowe publikowanie linków do nagrań/artykułów, które mogą być wartościowe dla potencjalnego dziennikarza, ale i każdego, kto amatorsko bierze się za pisanie artykułów
-zorganizowanie dyktanda w celu popularyzacji prawidłowego pisania (w formie linku, wrzuconego na osobny wątek).
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 15 mar 2019, o 21:35

Szanowny panie

Cieszy mnie takie zaangażowanie w życie HANu i z pewnością może liczyć szanowny na moje wsparcie. Co do pomysłów, wydają mi się ciekawe, natomiast szczegółowo odniosę się do nich później.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 16 mar 2019, o 12:28

Tak jak obiecywałem, odniosę się szerzej do pańskich pomysłów

zorganizowanie panelu dyskusyjnego na temat zw. z dziennikarstwem, mediami (pod tym kątem proszę o zgłoszenia chętnych do udziału, jak i instytucji, które chciałyby objąć go patronatem, panel widziałbym jako 1-2 wypowiedzi od każdego uczestnika na dany temat, potem. ew. krótsze w ramach swobodnej dyskusji)

Bardzo podoba mi się pomysł, aby trwały w HAN takie dyskusje, aczkolwiek prawdopodobnie nie będę w stanie wypowiedzieć się na takim panelu szerzej. Moje "umiejętności i wiedza" dziennikarskie zdecydowanie odbiegają od kanonu przyjętego przez Hasselandzką Akademię Nauk, w związku z czym mógłbym głosić herezję :D Jakkolwiek jednak nie wykluczam, że pojawiłbym się

okresowe publikowanie linków do nagrań/artykułów, które mogą być wartościowe dla potencjalnego dziennikarza, ale i każdego, kto amatorsko bierze się za pisanie artykułów

Tutaj bardzo zaciekawił mnie pomysł publikowania nagrań, jak również sądzę, że w materiałach głosowych drzemie niewykorzystany potencjał. Artykuły można linkować co prawda, jednak sądzę, że lepszym pomysłem byłoby publikowanie artykułów - np. wykładów nt. dziennikarstwa, bądź prac dyplomowych. Samouczek czy tutorial z pisania artykułów byłby bardzo wartościowy, przynajmniej w mojej opinii.

zorganizowanie dyktanda w celu popularyzacji prawidłowego pisania (w formie linku, wrzuconego na osobny wątek).

To zaciekawiło mnie najbardziej. Chętnie zaangażuję się z organizację, jak również zapewnię, aby nie zabrakło funduszy na organizację. Proszę o więcej szczegółów.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 25 mar 2019, o 09:59

Jako Rektor akceptuję powstania koła naukowego; co do pomysłów - każdy sensowny przyjmuję :P
Co do konkretów:

-zorganizowanie panelu dyskusyjnego na temat zw. z dziennikarstwem, mediami (pod tym kątem proszę o zgłoszenia chętnych do udziału, jak i instytucji, które chciałyby objąć go patronatem, panel widziałbym jako 1-2 wypowiedzi od każdego uczestnika na dany temat, potem. ew. krótsze w ramach swobodnej dyskusji)

Świetnie, choć nie wiem kto oprócz mnie jest też dziennikarzem w realu...

-okresowe publikowanie linków do nagrań/artykułów, które mogą być wartościowe dla potencjalnego dziennikarza, ale i każdego, kto amatorsko bierze się za pisanie artykułów

Jak ktoś zna angielski, to tam tego są setki - i niektóre niezłe. Tak czy inaczej dobry pomysł.

-zorganizowanie dyktanda w celu popularyzacji prawidłowego pisania (w formie linku, wrzuconego na osobny wątek).

Na YouTube + prawidłowa wersja kilka dni później?...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 17 maja 2019, o 18:41

Trochę to trwało, ale mogę ogłosić, że z okazji rocznicy 25 maja Koło Naukowe zaprasza do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie 8-) Będzie opublikowane nagranie, z którego trzeba będzie spisać tekst (ok. 2/3 str A4) i wysłać autorowi tego posta.

Nie będzie zapisów, ale prośba, aby chętni dali serduszko czy komentarz, żebym wiedział, ile będzie pracy przy poprawianiu. Wszelkie dalsze szczegóły będą publikowane w tym wątku.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęło miasto Angemont.
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 17 maja 2019, o 19:10

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu