Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dziennik pokładowy

Moderator: Venomania 2084

Dziennik pokładowy

Postprzez Jan Sapieha 19 mar 2019, o 12:41

Wszystkie postacie i zdarzenia są fikcyjne, wszystkie podobieństwa do osób i zdarzeń są przypadkowe i nie zamierzone.
Janek Sapieha
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jan Sapieha

Re: Dziennik pokładowy

Postprzez Jan Sapieha 19 mar 2019, o 13:36

POSŁOWIE

Kim jest pirat z roku 2084 ? Zakładam że swoją naturą nie różni się od typowego korsarza pływającego po morzach i oceanach obecnie czy nawet jeszcze wcześniej. Wciąż napędza go chęć zysku. Stałym wyznacznikiem motywacji jest grabież cudzego mienia oraz władza nad życiem i śmiercią innych. W dzisiejszych czasach takie cechy jak brutalność, prymitywna siła i chęć zysku mogą budzić u większości czytelników negatywne skojarzenia, tym niemniej odcinam się od tezy żeby postać kapitana traktować jednowymiarowo. Pomimo oczywistych wad posiada on również cechy które nie są krytyczne takie jak naturalność, autentyczność, niewysublimowane poczucie humoru, stałość poglądów oraz cechy przywódcze. Tacy ludzie jak kapitan w określonych okolicznościach potrafią zmienić bieg historii co mam nadzieję nastąpi podczas sesji RPG.
Podczas tworzenia charakterystyki kapitana statku pirackiego pomogła mi postać Edka z dramatu "Tango" Sławomira Mrożka. W pewnym sensie inspiracją był także major Suchodolski oraz tytułowy bohater książki "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Piaseckiego. Czytając dzienniki wypraw różnych odkrywców natrafiłem na ciekawe opisy które postaram się zamieścić podczas prowadzonego równolegle do sesji RPG, dziennika pokładowego. Zatem nie tracąc więcej czasu, bierzmy się co rychlej do bajania.
Janek Sapieha
Jan Sapieha

Powrót do Venomania 2084