Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenno Gidena

Stolica: Gidena

Re: Lenno Gidena

Postprzez Julian FER 25 paź 2017, o 19:32

Myślałem, że będzie gorzej, ale udało mi się wyprodukować kilka butelek z tego gideńskiego grona.

Obrazek
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 28 paź 2017, o 20:11

W dniu dzisiejszym w porze obiadowej przy murach Zamku Momerie w Gidenie odbyła się degustacja wina połączona z podsumowaniem tegorocznych zbiorów. Okoliczni mieszkańcy kosztowali wino ze słynnych w całym Królestwie Baridasu winnic położonych na terenie zaprzyjaźnionego z Gideną Hrabstwa Els. Właściciel winnic Paulus markiz Buddus podarował kiedyś kilkanaście skrzynek dla Rodu at Atera w czasie wspólnych posiedzeń głów rodów, które na rozmowach w piwniczce w Els spędzały sporo czasu dyskutując o różnych sprawach związanych z funkcjonowaniem Baridasu.

Obrazek

Dla uczczenia pierwszego winobrania miejscowy malarz Xavier Cesario podarował organizatorom obraz, na którym czuć było jeszcze świeżą farbą.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 27 paź 2019, o 23:18

Gidena, dnia 27 października 2019 r.
Zamek w Momerie

Obrazek

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

W dniu 11 listopada 2019 r. przypada 4 rocznica rejestracji rodu at Atera, a w dniu 16 listopada 2019 r. przypada 4 rocznica nadania mi lenna Gidena, której współczesna historia sięga czasów powstania Republiki Baridasu, bo 25.06 - święto Gideny, obchodzone ku czci Gidemonaoraz Burmistrza wybranego w dniu 25.06.2002 r. (Margerita von Dark tj. Sorcha hrabina Raven - A8077), więc niniejszym ogłaszam, że w dniach 11-16 listopada w Gidenie zorganizowany zostanie festyn, na który wstęp będzie wolny!

Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Pan w Gidenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Julian FER 28 paź 2019, o 19:22

Wasza Królewska Mość!

Będę zaszczycony udziałem w tych uroczystościach, a szczegóły proponuję ustalić na priv, by za dużo nie ujawniać przed obchodami :)
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 28 paź 2019, o 21:48

Julian FER napisał(a):Wasza Królewska Mość!

Będę zaszczycony udziałem w tych uroczystościach, a szczegóły proponuję ustalić na priv, by za dużo nie ujawniać przed obchodami :)

W takim razie mam nadzieję, że na otwarcie została choć butelka słynnego szampana "Onyksus Draconis" ;)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 11 lis 2019, o 20:02

Gidena, dnia 11 listopada 2019 r.
Zamek w Momerie

Obrazek

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Jak już wcześniej zapowiadałem dniu 11 listopada 2019 r. przypada 4 rocznica rejestracji rodu at Atera, a w dniu 16 listopada 2019 r. przypada 4 rocznica nadania mi lenna Gidena.

Uroczyste rozpoczęcie jubileuszu zapoczątkowali najmłodsi mieszkańcy Gideny, którzy o godzinie 09.00 świętowanie w ramach festynu "Gidena 17 lat już za nami" rozpoczęli od zawodów w kulaniu dyni, której zapasy w tym roku są dość duże, bo mimo suszy dynia obrodziła.

Obrazek

Pełnoletni mieszkańcy mimo lekkiego chłodu mogli się uraczyć sezonowo produkowanym piwem na bazie dyni. Niestety amatorów tego wyjątkowego trunku było aż tak wielu, ze nie dla wszystkich wystarczyło tego złocistego trunku.

Obrazek

Młodzież tłumnie gromadziła się na koncertach organizowanych pod "sceną, która wszystko widzi" i dając upust swojej fantazji śpiewała wraz z występującymi artystami znane piosenki.

Obrazek

Tak zakończył się pierwszy dzień festynu. Wszystkich chętnych oraz gości zapraszamy do odwiedzin Gideny w dniu jutrzejszym oraz kolejnych dniach, na które planowanych jest wiele różnych ciekawych atrakcji, a między innymi wieczorowe kino miejskie na świeżym powietrzu, które zaprezentuje film pt. "Miłość w Baridasie".

Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Piotr III Łukasz 11 lis 2019, o 23:08

Jak jest dobra impreza to nigdy księdz.. cia nie zaproszą ;)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 12 lis 2019, o 06:22

Książę jak i każdy inny Sarmata, czy inny Gość zawsze miłe widziany.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Baszar 12 lis 2019, o 10:55

Uroczystości były bardzo ciekawe i przyjemnie było znowu spotkać rodzinę i znajomych po wielu mies spędzonych w ciemni medytując nad tzw choroba która nazywa sie realizm współczesny (zdradliwa choroba potrafi doprowadzić do śmierci).
/Baszar Svensson at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 12 lis 2019, o 20:50

Baszar napisał(a):Uroczystości były bardzo ciekawe i przyjemnie było znowu spotkać rodzinę i znajomych po wielu mies spędzonych w ciemni medytując nad tzw choroba która nazywa sie realizm współczesny (zdradliwa choroba potrafi doprowadzić do śmierci).

Bardzo miło Cię widzieć na gideńskiej ziemi. Ja miałem być wczoraj, ale nie mogłem się wygrzebać i dopiero co dotarłem. Myślę, że Senior mi to jakoś wybaczy, bo z naszego Rodu ostała się już tylko nasza trójka. Ponadto przywiozłem zapas kufli do naszego krajowego piwa, bo po wcześniejszej hucznej imprezie troszkę się ich wytłukło.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kanton Amberia