Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenno Gidena

Stolica: Gidena

Re: Lenno Gidena

Postprzez Laurencjusz 12 lis 2019, o 22:10

Cieszy mnie, że cała nasza trójka jest w komplecie, a ponadto zaglądają też inne osoby. dzisiejszy dzień festynu to zgodnie z planem nie dzień, a wieczór, bo wszystkie dzisiejsze inicjatywy początek maja o zmroku. Chętni mogą bawić się do samego rana.

Wejście na teren festynu otwiera smoczy szlak na cześć słynnego gideńskiego smoka znanego jako onyksus draconis (czarny smok), który spokojnie sobie drzemie w jednej z jaskiń w Górach Solskich.

Obrazek

Za smoczą aleją przejście aleją lampionową, która prowadzi do głównego punktu dzisiejszego wieczoru i daje znaki co do planów na dzisiejszy wieczór.

Obrazek

Wiele osób w Gidenie dla przyjemności w czasie długich jesiennych wieczorów zajmuje się puszczaniem lampionów na wydzielonym wielkim placu, który jest pilnie strzeżony przez tutejszych gwardzistów mających do dyspozycji na wszelki wypadek wóz strażacki. wszyscy, którzy nasycą się puszczaniem lampionów do rana czeka kolejna atrakcja.

Obrazek

Dla nocnych marków rozwinięte zostało kino pod otwartym niebem kino plenerowe, w którym między innymi wyświetlony zostanie zapowiadany wczoraj film pt. "Miłość w Baridasie". Wytrawni kinomani dostrzegą w nim podobieństwo odtwórcy roli głównej do jednej z osób zamieszkujących Królestwo Baridasu.

Obrazek

Wszystkich chętnych, którzy nie mogli przybyć do Gideny w dniu dzisiejszym zapraszam do uczestniczenia w festynie w dniu jutrzejszym, który zapowiada się "na słodko".
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 13 lis 2019, o 17:03

Zapadał zmrok, słońce chyliło się ku zachodowi roztaczając na horyzoncie piękną zorzę. Blask słońca rozświetlał niebo, malując na nim przepiękne krajobrazy. Właśnie w takiej scenerii od strony zachodzącego słońca wyłonił się ogromny balon, który nie wiadomo skąd zmierzał w kierunku Gideny. Gdy znalazł się nad miastem, właściciel głośnym i pełnym radości głosem oznajmił swoje przybycie. Nie był to nikt inny jak Alfred Fabian, lennik JKM Laureta Gedeona, który nie mógł przegapić tak wspaniałej okazji na zabawę, jak festyn w Gidenie.

Obrazek

Kiedy przygotowano miejsce do lądowania, Alfred przyczepił balon do ziemi, po czym podszedł do Jego Królewskiej Mości i po wymienieniu uprzejmości i złożeniu życzeń wszelkiej pomyślności, poinformował o przekazaniu balonu jako skromnego podarunku. Następnie powitał również innych zgromadzonych i udał się wgłąb festiwalu, świętując z pozostałymi Baridajczykami.

Obrazek
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 13 lis 2019, o 20:52

Bardzo fajny pomysł z tym balonem i aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę "Balonem przez Baridas". Pamiętam, że było tam sporo oryginalnych balonów.

Jeśli chodzi o wczorajszy pokaz filmów to przyznam, że było ciekawie, a poza tym uświadomiłem sobie, że znam pierwszoplanowego aktora z jednego z prezentowanych filmów.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 13 lis 2019, o 23:12

Balon dla mnie to bardzo miła niespodzianka, za którą serdecznie dziękuje. Na osłodę pozostaje czekolada, bo dzisiaj w Gidenie właśnie kończy się taki czekoladowy dzień. Czekolada i wyroby z niej, królowały w każdym zakątku miasta pod różną postacią.

Obrazek

Grupka czekoladowych artystów-rzeźbiarzy w swych dziełach posunęła się tak daleko, że z czekolady powstały prawdziwe cudeńka.

Obrazek

Część gideńczyków rzeźbienie bierze jednak bardziej poważnie preferując sposób rzeźbienia, który zapewnia pełną utratę własnego potu :)

Obrazek
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Julian FER 15 lis 2019, o 17:08

Czekoladki to jeden z cudów tego świata. Widzę, że impreza trochę zwolniła tempo. Życie pisze różne scenariusze, a ja mam nadzieję, że festyn będzie kontynuowany ;)
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr III Łukasz 15 lis 2019, o 17:36

Czekoladki... ech, jak ja mam ochotę na czekoladki, to nie macie pojęcia.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 16 lis 2019, o 13:19

Korzystając z jednych z ostatnich ciepłych dni oraz pięknej słonecznej pogody w dniu dzisiejszym znów w centrum miasta dało się zauważyć tłumy ludzi, którzy po wielu troskach dnia codziennego szukali odpoczynku i oderwania od monotonii.

Obrazek

W związku z ogłoszonym konkursem związanym w wykonaniem ciekawych rysunków ulicznych z ruchu drogowego wyłączono jedną z głównych ulic w centrum Gideny.

Obrazek

Ponadto z okazji jubileuszu w Gidenie oddano do użytku kilka ciekawych budowli, ale o tym później, a ja wszystkim mieszkańcom miasta oraz przybyłym gościom życzę udanego wypoczynku.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Julian FER 16 lis 2019, o 13:28

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Baridajczycy!

Jakież było moje zaskoczenie gdy w czasie mojej wizyty na festynie zobaczyłem niżej zamieszczony mural, który postanowiłem uwiecznić na zdjęciu na pamiątkę. Dzisiaj spacer niestety muszę zamienić na nadrobienie zaległości, ale może ktoś inny jeszcze tutaj zajrzy.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Kanton Amberia