Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ćwiczenia TYTAN-2019

Re: Ćwiczenia TYTAN-2019

Postprzez Hetman_Gotfryd 17 mar 2019, o 17:30

Z ciekawością, będę się przyglądał waszym działaniom, w ramach tego ĆWICZENIA. Zobaczymy kto zrobi, na mnie i Księciu najlepsze wrażenie...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 17 mar 2019, o 20:16

Salut!

Melduję, że 2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej w pełni już zakwaterowała się na północnej części wyspy Awara. Maszyny zatankowane w pełni gotowości, również prowadzone są patrole powietrzne sprawdzając sytuacje okolicznych terenów wyspy. Namiot dowództwa, śledzi również na radarach sytuacje w razie zagrożenia i dalszych rozkazów jesteśmy w pełni gotowi do akcji.

Laurencjusz napisał(a):Niestety mam też złe wieści. Jeden z AH-64, którym podróżował chor. Julian Fer at Atera uległ awarii zaraz po starcie z Grodziska i cały skład załogi nieźle jest obity. Wszyscy w Sobotę przyjęci zostali na obserwację w szpitalu, a ja mam nadzieję, że już jutro Chorąży i pozostali żołnierze do nas dotrą.

Bardzo złe wiadomości o wypadku. Szczęście w nieszczęściu, że wszyscy wyszli cali z lekkimi obrażeniami znajdują się w szpitalu i wydaje mi się że nie był to AH-64, bo jest to 2 miejscowy śmigłowiec, a MH-60, bo ofiar jak Pan Generał pisze jest więcej. Ze swojej strony mogę zadbać o zabezpieczenie maszyny, serwis techniczny rozbitej maszyny i zbadać dokładne przyczyny awarii. Posiadając w Bazie w Anhime specjalistów, którzy nie biorą udziału w tych ćwiczeniach, a znają doskonale te maszyny oraz posiadając specjalistyczny sprzęt w szybkim i sprawnym tempie przedstawią raport dotyczącym przyczyn wypadku.

(-) sierż. Daniel Szekeres
Dowódca 2 "Książecej" Brygady Kawalerii Powietrznej

Postprzez Hetman_Gotfryd 17 mar 2019, o 22:37

W związku, w wypadkiem śmigłowca, transportującego Chorążego J.at Aterę i kilku innych podoficerów, ze składu kierownictwa ćwiczenia TYTAN 2019. Zalecam co następuje:

-Żandarmeria Wojskowa , zajmie się dochodzeniem, w tej sprawie w trybie pilnym.
-Wstrzymuje wszystkie, loty śmigłowców typu MH-60 ( tą maszyną podróżowali )
-Wszystkie jednostki KMW i KWL, mają powrócić do baz macierzystych.
-2 Brygada Kawalerii Powietrznej, zostaje obecnie na wsypie jako "czasowo uziemiona"
-Wstrzymujemy na odpowiedni czas, Rozpoczęcie ćwiczenia TYTAN 2019.

Obrazek
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Szekeres 19 mar 2019, o 19:08

Tak jest Panie Hetmanie!

Zostając na wyspie prowadzone są ciągłe patrole w szczególności w okolicy uziemionych MH-60 nikt obcy nie ma do nich wstępu. Również nad sama wyspą Awara non stop są prowadzone patrole powietrzne wykonywane przez AH-64. Natomiast Valory wykonują zadania czysto transportowe między wyspą, a bazą w Anhime.

Postprzez Eradl 19 mar 2019, o 22:38

Salut!

Zgodnie z poleceniem "Wszystkie jednostki KMW i KWL, mają powrócić do baz macierzystych." grupa okrętów w składzie:
- OKS Grodzisk
- OKS Odolan Zwitariusz
- OKS Wicher
- okręt patrolowy oraz holownik

obiera kurs powrotny do bazy w cracoffii, po dotarciu na miejsce zostaną uzupełnione zapasy paliw i zaopatrzenia, dodatkowo zwiększono ilość patroli w okolicach bazy.
por. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 20 mar 2019, o 16:51

Panie Marszałku,

chorąży Julian Fer at Atera melduje, że dostałem wypis ze szpitala i gotów jestem kontynuować ćwiczenia TYTAN-2019.

(-) chor. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 21 mar 2019, o 12:17

Cieszy mnie wasz powrót do zdrowia Chorąży, nie mniej dalej nie wiem czemu doszło do wypadku.
A bez wyników dochodzenia, nie odwołam zakazu lotu śmigłowców MH-60. A brak tych maszyn, znacznie utrudnia nam działania, nie tylko w trakcie Ćwiczenia. Wolny czas proszę, przeznaczyć na ponowne - przeanalizowanie zakresu ćwiczenia, z uwzględnieniem moich uwag w tym kierunku.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 22 mar 2019, o 22:51

W temacie przygotowania do Ćwiczenia TYTAN-2019
1)
Do Bazy w Zommerlad, skierowałem dwa C-17 na pokład których. Zostanie załadowany skład osobowy, z kompani pancernej, kompani zmechanizowanej, kompani artyleryjskiej i kompani saperów. Cały sprzęt ciężki, zostaje na miejscu w Bazie. Przerzucamy ludzi i ich wyposażenie osobiste, oraz materiały logistyczne, niezbędne do ich funkcjonowania w czasie ćwiczenia.
2)
W Bazie w Cracoffi, polecam sformować grupę morską w składzie:
Lotniskowiec OKS Gniew- typ QE ; Okręt podwodny OKS Infra- typ V ; Niszczyciele OKS Ornal i OKS Venno typ AB ; Frgata OKS Athos typ F ; Okręt wsparcia OKS V-17 T typ 702 .
Grupa po sformowaniu, ma się udać w kierunku północnym na wody okalające miejsce koncentracji wojsk na ćwiczenia.
3)
W Bazie w Grodzisk, polecam załadować na pokład okrętu desantowego OKS Wedla typ W. Sprzęt dla kompani pancernej i zmechanizowanej; oraz dostarczyć go do miejsca ćwiczenia. W Anheim zostanie, załadowany sprzęt dla kompani saperów i kompani artyleryjskiej. Pobrany z magazynów KWL.
4)
Po dotarciu, wszystkich sił na miejsce koncentracji. I odwieszeniu zakazu lotu, dla śmigłowców i wyjaśnieniu przyczyn katastrofy. Kierownik ćwiczenia, może ruszać z realizacją zadań.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 24 mar 2019, o 15:21

Panie Marszałku
Dowódcy Wojsk Ćwiczących!

Zgodnie z decyzją Hetmana Wielkiego ponownie przystępujemy do I etapu ćwiczenia w składzie ustalonym przez Hetmana. Rejony desantowania i rozładunku wojsk pozostają bez zmian, a niżej zamieszczony scenariusz ćwiczeń wrzucam do niszczarki, bo okazał się zbędny w związku z otrzymanym nowym zadaniem. Trochę szkoda, ale wojsko rozkazem stoi, a rozkaz to rozkaz.

Cały scenariusz:

1. Wydanie rozkazu do udziału w ćwiczeniach. Wskazanie w nim jednostek ćwiczących.
2. Przemieszczenie do rejony ćwiczeń.
3. Szkolenie poligonowe.
4. Powrót do macierzystych jednostek.
5. Tankowanie, obsługa sprzętu i uzupełnianie zapasów.

Zadania dla poszczególnych jednostek:

150. batalion pancerny:
1) Do miasta Awara na teren lotniska leżącego na granicy Awary Północnej (sarmackiej) - samoloty transportowe z Bazy KSP w Puncie transportują czołgi Leopard Leopard 2A6 z 150. batalionu pancernego w Zommerland (Loardia Teutońska)= 2 kompanie czołgów, W kompanii 4 plutony po 4 czołgi = 16 czołgów w kompanii, a 32 czołgi w batalionie. Transportować do Awary samolotem C-5 Galaxy, który jednorazowo zabiera 2 czołgi wraz z zapasem amunicji. Potrzeba 8 samolotów do transportu kompanii, a 16 batalionu.
2)Batalion pancerny na terenie poligonu szkoli się w zwalczaniu specjalnie ustawionych i zamaskowanych czołgów wcześniej wycofanych z eksploatacji. Dodatkowo prowadzone jest szkolenie dotyczące niszczenia umocnień np. bunkrów i innych umocnień oraz budynków. W kolejnym etapie można zrealizować zajęcia z czyszczenia pól minowych za pomocą trałów podczepianych do czołgów.
3) batalion szkoli się przy wsparciu części sił i środków z7 dywizjonu ułanów gwardii (AH-64) z 2 "Książęcej" Brygady Kawalerii Powietrznej. W sumie 8 kluczy po 3 śmigłowce = 24 AH-64
4) Powrót tak samo jak w rejon ćwiczeń.
5) Tankowanie, obsługa sprzętu i uzupełnianie zapasów.

Batalion Książęcej Żandarmerii Wojskowej:
1) Do miasta Awara na teren lotniska leżącego na granicy Awary Północnej (sarmackiej) - samoloty transportowe C-130 z Bazy KSP w Puncie transportują po 70 żołnierzy tj. mamy w sumie 700 żandarmów (5 kompanii po 120).
2) Realizuje zadania prewencyjne oraz na drogach przejazdu wojsk wyznacza posterunki regulacji ruchu. Dodać można szkolenie antyterrorystyczne związane z uwolnieniem zakładników oraz ściganie żołnierzy, ktorzy w czasie wolnym udali się "na lewiznę".
3)batalion szkoli się i przemieszcza przy wsparciu części sił i środków z6 dywizjonu szwoleżerów gwardii (MH-47) z 2 "Książęcej" Brygady Kawalerii Powietrznej. W sumie 8 kluczy po 3 śmigłowce = 24 MH-47.
4) Złapanie 2-3 szpiegów z innych państw.
5) Powrót tak samo jak w rejon ćwiczeń.
6) Tankowanie, obsługa sprzętu i uzupełnianie zapasów.

Baza KMW Cracoffia:
1)Do portu Nikolaopol na terenie Awary Południowej (baridajskiej)trafiają okręty wojenne stacjonujące w porcie Cracoffia:
- lotniskowiec OKS "Grodzisk" i okręt desantowy (zapasy amunicji i paliwo)- dowodzi ppor. Eradl da Firenza
- okręt podwodnu OKS "Odolan Zwitariusz" - dowodzi mat Ludwik Tomović
- 4 Regiment CSAR (combat search and rescue)– działania ratunkowe, polegające na odnalezieniu marynarzy w niebezpieczeństwie, zapewnieniu im pomocy i dostarczeniu ich z powrotem na okręty
oraz inne zaproponowane przez ppor. Eradla da Firenzę (tu myślałem, że mat Ludwik Tomović zajmie się jednym z okrętów, a Pan Porucznik będzie dowodził wszystkimi siłami z portu w Cracoffii).
2)Okręt desantowy dostarcza paliwo, amunicję i żywność dla wojsk ćwiczących
3) Działania na morzu (np. w drodze do rejonu ćwiczeń, na miejscu oraz w drodze powrotnej):
- alarm lotniczy
- alarm do zwalczania okrętów podwodnych
- rozładunek sprzętu i wyposażenia w porcie
- wsparcie 150. batalionu czołgów przez samoloty z lotniskowca
- symulowany atak torpedowy wykonany do celu nawodnego przez okręt podwodny
- działania płetwonurków związane z tworzeniem pływających zapór minowych
- podejmowanie rozbitków z symulowanego tonącego okrętu przez załogę śmigłowców z lotniskowca.
4) Powrót tak samo jak w rejon ćwiczeń.
5) Tankowanie, obsługa sprzętu i uzupełnianie zapasów.

2 "Książęca" Brygada Kawalerii Powietrznej:
1) desantuje się przy pomocy 6 dywizjonu szwoleżerów gwardii (MH-47) przy wsparciu 7 dywizjonu ułanów gwardii (AH-64) i pozostałych jednostek brygady na zachodniej części wyspy Awara Północna.
2) udziela wsparcia dla 150. batalionu pancernego w postaci wydzielenia z 7 dywizjonu ułanów gwardii 8 kluczy po 3 śmigłowce = 24 AH-64.
3) udziela wsparcia dla batalionu KŻW w postaci wydzielenia z 6 dywizjonu szwoleżerów gwardii 8 kluczy po 3 śmigłowce = 24 MH-47
4) W ramach ćwiczeń prowadzi:
- trening w desantowaniu z powietrza na ladzie i do wody
- nocny trening w desantowaniu z powietrza
- zakładanie min-pułapek
- trening minerski w minowaniu mostu
- atak na pozycje przeciwnika przy wsparciu śmigłowców szturmowych z powietrza.
5) Powrót tak samo jak w rejon ćwiczeń.
6) Tankowanie, obsługa sprzętu i uzupełnianie zapasów.

(-) chor. Julian Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 24 mar 2019, o 19:05

Chorąży wiecie, ile razy Ja musiałem zmieniać plany. Tak już jest, sam przez to przechodziłem; tylko sugeruję ich nie wyrzucać- tylko schować do szafy pancernej. A plany mają to do siebie, że zawsze można je zmienić. Bo co to za plan, co nie można go zmienić...Żołnierzu,o czym świadczy zmienność decyzji w wojsku ? - o elastyczność dowodzenia. Warto to sobie zapamiętać, ja zapamiętałem bo to szczera prawda.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel