Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Odwołanie Prezesa Sowińskiego.

Odwołanie Prezesa Sowińskiego.

Postprzez Thomas 20 lut 2019, o 21:29

Szanowni członkowie Partii Rozwoju.
W związku z nieaktywnością wnoszę do Zgromadzenia Ogólnego o odwołanie Prezesa Sowinskiego i wybór nowego prezesa Partii Rozwoju.
/-/ Thomas von Lisendorff
Admirał MW SZ RB
Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej
Królestwo Hasselandu

Re: Odwołanie Prezesa Sowińskiego.

Postprzez Filip I Gryf 20 lut 2019, o 21:32

Cóż szkoda, ale rzeczywoście w Parti cisza. Zobaczymy co na to inni.
Obrazek
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 20 lut 2019, o 22:44

Szanowni Państwo

Absencja Prezesa Partii jest ciosem w plecy dla naszego ugrupowania. Nie ukrywam, że od kiedy nie ma z nami Wielmożnego Wicehrabiego Józefa Sowińskiego życie partii ucichło. Brak Prezesa partii nie powinien być równoznaczny z jej upadkiem, jednakże jak to zwykle bywa, w naszym przypadku chyba właśnie tak będzie. Nie chcę, aby był to koniec politycznych utarczek, czy też wspólnej integracji, jednakże prawdopodobnie w tych dniach Partia Rozwoju powinna zwinąć swoje namioty i poczekać na lepsze czasy. Nikt nie umiał tak dobrze zjednoczyć tak różnych ludzi wokół jednego celu i nikt nie będzie w stanie tego uczynić lepiej aniżeli wicehrabia Sowiński. Dlatego też wnioskuję nie o odwołanie prezesa partii, ale zawieszenie jej działalności. Miejmy nadzieję, że kiedyś wicehrabia Sowiński wróci do nas, a my będziemy mogli zjednoczyć się wokół celu jakim jest Rozwój.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Esteladio 26 lut 2019, o 20:25

Z ciekawości przejrzałem statut i nie znalazłem w nim możliwości odwołania prezesa. Musiałby sam ustąpić. Pozostaje jakaś zakulisowa intryga, założenie nowej partii albo czekanie na dymisję lub powrót prezesa.
Esteladio
Postronny obserwator
Trener Falangi Fer
Starosarmacja

Postprzez Filip I Gryf 26 lut 2019, o 20:28

Prędzej na powrót prezesa. Jak napisał wielmożny pan Alfred prezes Sowiński jest osobą, która zebrała nas w jednej partii. To jego wielkie dzieło i odwoływać go to dla mnie lekki cios. Mam nadzieję, żę za niedługo wróci.
Obrazek
Książę Sarmacji

Królestwo Hasselandu

Postprzez Esteladio 26 lut 2019, o 20:39

I to można nazwać dobrze zbudowanym aparatem partyjnym. Świetnie prowadzony kult wodza, doprawdy. Przejdźmy do konkretów. Pozwolę sobie stwierdzić, że Wielmożny Prezes olał partię ciepłym moczem. Stwierdzenie niewzruszalne, nieprawdaż? Nie dementuję natomiast jego zasług dla partii i uważam, że powinny zachować się one w historii. PR ostatnimi czasy była jedną z bardziej aktywnych partii. To się chwali, dlatego myślę, że nie ma co zaprzepaszczać pieczołowicie budowanych struktur, bo się komuś nagle odechciało lub przycisnął go real. Przy obecnych przepisach, bez przewodniczącego, rzeczywistej polityki nie możecie prowadzić. Dlaczego? Bo nie będziecie w stanie zgłosić listy kandydatur do sejmu.

Art. 7 ust. 1 Ordynacji Wyborczej napisał(a):Listę kandydatów w wyborach do Sejmu zgłasza przewodniczący stronnictwa politycznego.

Dlatego sugerowałbym wyznaczenie jakiegoś terminu granicznego na powrót, a jeśli on nie nastąpi, to proponuję stworzyć nową strukturę. Dla zachowania zasług prezesa, Wielmożny Prezes mógłby być nawet określany 'Wiecznym Prezesem" (-> Kim Ir Sen "Wieczny Prezydent").
Esteladio
Postronny obserwator
Trener Falangi Fer
Starosarmacja

Postprzez Filip I Gryf 26 lut 2019, o 20:42

Jak zawsze dobrze wyłożone prawo. :)

No cóż, pożyjemy, zobaczymy, rady przyjmiemy a co dalej? Rację pan ma, stety czy niestety.
Obrazek
Książę Sarmacji

Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 2 mar 2019, o 20:36

Co do samej procedury odwołania w tym wypadku kierując się statutem oraz zasadą "praw domniemanych" użyłbym podpunktu 3 art 4 wyżej wymienionego prawa, który mówi:

"3. W razie nie wyznaczenia swego następcy Zgromadzenie Ogólne spośród swoich członków wybiera osobę na to stanowisko."

Za sam akt ustąpienia powinna zostać uznana nieaktywność dłuższa niż miesiąc. Odpowiednią poprawkę do statutu niedługo przedstawię. Dodatkowo w tym miejscu pragnę przeprosić za moją nieobecność-jak ktoś już pisał: aktywność mikronautów jest skokowa.
Prezes Partii Rozwoju
Królestwo Hasselandu

Postprzez Filip I Gryf 2 mar 2019, o 20:37

Ale wracasz! Cieszę się wujo bardzo. :D

Brakowało mi cię.
Obrazek
Książę Sarmacji

Królestwo Hasselandu

Postprzez Thomas 3 mar 2019, o 14:15

Witamy Józefie. Cieszę się z twego powrotu.
/-/ Thomas von Lisendorff
Admirał MW SZ RB
Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej
Królestwo Hasselandu

Powrót do Zgromadzenie Ogólne