Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Plany

Moderatorzy: Starosarmacja: władze, Burmistrz Grodziska

Plany

Postprzez Zombiakov 9 sty 2019, o 00:37

Akademia, Uniwersytet... jednak nie każdemu musi być pisana kariera naukowa. Z resztą obecnie żeby zdobyć tytuł naukowy wystarczy napisać artykuł w gazecie.

Technikum to coś innego. Ideą instytucji jest bardziej praktyczne podejście do kształcenia i nie ma mowy o osiągnięciu czegokolwiek samym wypracowaniem.

Pierwszą przeszkodą jaką chcę pokonać to luka prawna która nie przewiduje tytułu zawodowego Technika.

W dalszej kolejności zaproponowane zostaną konkretne kursy. Nie ukrywam, że wierzę jedynie w samonauczanie a rolą Technikum jest pomoc w tym procesie oraz zweryfikowanie praktycznego zastosowania zdobytych/posiadanych umiejętności. W technikum nie ma zmyślania.

Planowane jest również wznowienie publikacji które pojawiały się w Gwarze Grodziska.

Nic nie stoi na przeszkodzie by tytuł Technika miał w sobie więcej renomy niż tytuły naukowe.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Re: Plany

Postprzez Piotr III Łukasz 9 sty 2019, o 07:25

Może zaimplementować w to tytuł inżyniera? Ten jest... Zresztą też uważam, że tytuły są nieco zdegradowane. Ale np. mam studenta i nie powiedziałem mu "przeczytaj to i to" a potem napisz o tym artykuł, ale powoli zbieramy się do pisania w PHP :)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 9 sty 2019, o 07:32

Według mnie ciekawy pomysł. Fajna forma nauki.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Zombiakov 9 sty 2019, o 22:40

Piotr III Łukasz napisał(a):Może zaimplementować w to tytuł inżyniera? Ten jest... Zresztą też uważam, że tytuły są nieco zdegradowane. Ale np. mam studenta i nie powiedziałem mu "przeczytaj to i to" a potem napisz o tym artykuł, ale powoli zbieramy się do pisania w PHP :)

I bardzo dobrze, że są jeszcze studia wymagające praktycznego wykorzystania ... praktycznych umiejętności.

Nie porywałbym się na kształcenie kogoś pod tytuł inżyniera. Stąd też niższy poziom który w założeniu ma oznaczać bazowy zestaw umiejętności z różnych obszarów. Luźne przemyślenia kieruję mnie w stronę systemu odznak i punktów.

A więc jeżeli wszystko pójdzie dobrze to będzie rosnąca lista mini-przedmiotów a każdy będzie punktowany. Żeby uzyskać tytuł Technika trzeba będzie zebrać ileś punktów z wybranych przedmiotów. Dodatkowo odznaki za zaliczenie każdego przedmiotu żeby była jakaś zachęta ustawicznego kontynuowania edukacji.

Przedmioty jednoznacznie zestawione z projektem na prostym poziomie jak:
- zrobienie klasycznej statycznej strony wizytówki
- zrealizowanie (realizowanie przez określony czas) jakiegokolwiek projektu z wykorzystaniem tablicy kanbanowej
- zintegrowanie się w najprostrzy sposób z sarmackimi skryptami integracyjnymi
- wykonanie serii operacji moderacyjnych na szkoleniowym forum
- zrealizowanie jakis obliczen w excel/open office
- stworzenie dokumentu w Latex
- użycie gita
itp.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez Piotr III Łukasz 10 sty 2019, o 14:31

Umówmy się, ten bazowy poziom, który tutaj opisałeś - to często o wiele więcej, niż się wymaga przy nadaniu tych stopni netowych. Są zdewaluowane, ale - ze swojej strony - obiecuję o inżyniera dbać. Ten zestaw też sobie pożyczę, na egzamin. Oczywiście jeżeli zechcecie używać techników i przejdzie to przez sejm (jeżeli oczywiście w ogóle będzie Cię/Was interesowała droga oficjalna) to ja temu przyklasnę i będę tak samo starał się dbać/sprawdzać poziom
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Technikum im. Innowacji