Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zaproszenie na rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020

Pierwsza sclavińska prywatna szkoła wyższa

Moderator: Akademia Polinaukowa w Bordonii

Obrazek

Zaproszenie na rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020

Postprzez Marceli 4 wrz 2019, o 18:39

Obrazek
Jego Magnificencja
prof. net. Marceli z Ossolińskich Bordoński
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii


Z A P R A S Z A

na uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2019/2020
oraz na wykład inauguracyjny pt. Rola nauki sarmackiej w tworzeniu tożsamości narodowejAula Magna
Akademia Polinaukowa w Bordonii
15 września 2019 r. godz. 20.00Wydarzenie będzie miało charakter narracyjny - depesze informacyjne ukażą się w niniejszym wątku.
Avatar użytkownika
 

Migawki z rozpoczęcia roku akademickiego 2019/2020

Postprzez Marceli 22 wrz 2019, o 14:46

Obrazek

Obrazek Nauka jest narzędziem nie tylko do odkrywania tajemnic mikronacyjnego świata, ale również elementem, który łączy wspólnotę wokół jednego celu i wielu zadań.

Edukacja pozwala na poznawanie, objaśniania nasz świat, daje nowe odkrycia i rozwiązania i pozwala wspólnie tworzyć to co kiedyś będzie naszym naukowym dziedzictwem.


Obrazek

Obrazek Wrócę do słów, które kiedyś padły na innym wykładzie inaugurującym, otóż to jak będziemy postrzegani, jak bardzo nasze sarmackie życie będzie wysokojakościowe, zależy właśnie od tego co sami stworzymy, od naszego zaangażowania, przykładania wagi do uchwalanego prawa, poszanowania zasad, ulepszania tego świata poprzez naukę, poprawę tego co nie spełniło oczekiwań.

Dziś jesteśmy w kryzysie aktywnościowym - dlaczego? Czy nie chce nam się działać, bo wszystko już zostało zrobione, bo nie mamy pomysłów czy może jednak zaraża nas brak chęci innych i zraża nas niechęć innych? Ale to bardzo niebezpieczne, to krąg bez wyjścia i tylko działanie może nas z tego wyrwać.


Obrazek


Obrazek Mówi się, że sarmacka nauka przechodzi kryzys, pogrąża nas słaba demografia i brak zainteresowania edukacją. Czy to uzasadnione wnioski? Po części, bo kryzys dotyka wszystkich dziedzin naszego życia. Najtrudniejsze jednak jest to, że wraz z wyciąganiem wniosków nie idzie w parze rozwiązanie problemu, a recepta nasze bolączki jest przecież taka prosta.

Niech każdy z nas zrobi cokolwiek, zaangażuje się w coś co lubi w miarę swoich możliwości - chwila w ciągu dnia, raz na kilka dni, raz w tygodniu. Przecież i tak wielu z nas podgląda co dzieje się w Sarmacji, więc czemu nie wykorzystać tego na chociażby małą aktywność?
Marceli z Ossolińskich Bordoński
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Avatar użytkownika
 


Powrót do Akademia Polinaukowa w Bordonii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości