Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Klub szachowy

Moderatorzy: Starosarmacja: władze, Rada KM Grodzisk

Klub szachowy

Postprzez Santi Vilarte 7 mar 2019, o 17:08

Drodzy, Szanowni,

wysłałem maila na adres znaleziony w zakładce Kontakt na podstronie BLS, a w międzyczasie, czekając na odpowiedź- chciałem założyć klub szachowy w Grodzisku. Gdyby w odpowiedzi powstało parę innych, moglibyśmy utworzyć niewielką ligę drużynową ;) Wewnątrz Sarmacji albo międzykrajową?
Roboczo proponuję nazwę Olimpia-Unia Grodzisk.
Nie wiem, czy nie mając jeszcze obywatelstwa, mogę oficjalnie założyć klub, domyślam się, że nie, więc dopóki go nie uzyskam, to może on funkcjonować nieformalnie. Pytanie - czy są chętni? :idea:
Santiago Vilarte
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Re: Klub szachowy

Postprzez Hewret 7 mar 2019, o 17:11

W Warcaby albo w Scrabble bym chętnie popykał. W szachy w sumie też, ale słabo gram i dobrze wszystkich zasad nie znam. :mrgreen:
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Santi Vilarte 7 mar 2019, o 17:22

Nie ma problemu, możemy otworzyć nasz klub i dla warcabistów (chyba tak to się mówi :P). W ramach klubowego forum możemy utworzyć też temat edukacyjny, niech Grodzisk stanie się pierwszą siłą sarmackiej szachownicy :D
A póki co, w sprawie gry napiszę pw
Santiago Vilarte
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 7 mar 2019, o 17:40

Cóż, mnie i tak pełno wszędzie, więc mógłbym grać i w Grodzisku. Natomiast liga drużynowa raczej nie odpali - za mało chętnych, więc turnieje indywidualne będą zdecydowanie bardziej pasjonujące.

Co do samej rejestracji klubu rozwieję wątpliwości - nie ma żadnego problemu z brakiem obywatelstwa :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 7 mar 2019, o 18:56

Rozumiem, że klub trzeba zarejestrować jako instytucję prywatną i obowiązuje go ta opłata ok. 4500 lt?
Bo jeżeli tak, to mogę wyłożyć ze swojej kasy powiedzmy połowę, a na resztę proponuję zrzutkę wśród przyszłych członków :P

Jeśli nikt z kontaktowych BLS mi nie odpisze, to najwyżej sam zorganizuję taki turniej. Jestem tu praktycznie codziennie więc ze stroną organizacyjną nie powinno być problemów. Gdyby wypaliło, to na kolejną edycję zaprosiłbym graczy z któregoś zaprzyjaźnionego kraju :roll:
Santiago Vilarte
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez King Kong 7 mar 2019, o 18:58

Chętnie bym się przyłączył do tej incjatywy i założył bym oddział w Harzu. Moglibyśmy rywalizować Harz vs Grodzisk
King Kong von Hippogrif
Partia Rozwoju

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 7 mar 2019, o 20:41

Santi Vilarte napisał(a):
Rozumiem, że klub trzeba zarejestrować jako instytucję prywatną i obowiązuje go ta opłata ok. 4500 lt?
Bo jeżeli tak, to mogę wyłożyć ze swojej kasy powiedzmy połowę, a na resztę proponuję zrzutkę wśród przyszłych członków :P

Za sam fakt istnienia klubu nie trzeba płacić (może władze Starosarmacji będą życzliwe i zgodzą się na dział na forum). Inaczej ma się sprawa z rejestracją instytucji. Koszt wynosi 8000 lt. W związku z tym, że mam kilka "nieuzywanych" instytucji (nie wiem po kiego je rejestrowałem) moge zaproponować przekazanie jednej, razem ze zmianą danych. Tutaj nie jestem pewien, ale kosztuje to albo 2000, albo 5000 lt

Natomiast co do organizacji, również mogę pomóc. Co prawda nie jestem całymi dniami, ale zawsze jakaś chwilkę się znajdzie :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 7 mar 2019, o 21:38

Teraz już wiem, sugerowałem się nieaktualnym poradnikiem, jeśli chodzi o stawkę. Przekazanie brzmi sensownie. Stawka za nie jest w UoFP? Napiszę pw.
Santiago Vilarte
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 9 mar 2019, o 15:30

Ogłaszam oficjalnie początek rekrutacji do zakładanego klubu 8-)
Poniżej projekt krótkiego statutu. Wspomniałem w nim o opłacie wpisowej, chcę ją ustawić na symbolicznym poziomie, np. 200 lt żeby klub był w stanie z tych pieniędzy organizować turnieje z nagrodami, jak i sfinansować opłatę za instytucję i np. zaprojektowanie herbu:

Statut klubu Olimpia-Unia Grodzisk

1. Oficjalna nazwa klubu to Klub Sportowy Olimpia-Unia Grodzisk.
2. Siedzibą klubu jest KM Grodzisk.
2.1. W razie zainteresowania klub może otworzyć filie w innych miastach.
3. Klub prowadzi w zależności od zainteresowania różnorodne sekcje sportowe, w szczególności sekcje gier planszowych. Celem klubu jest uczestnictwo w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych oraz integracja jego członków.
4. Aby stać się członkiem klubu, należy wyrazić taką wolę w odpowiednim dziale forum lub w wiadomości prywatnej do jego prezesa.
5. Nowi członkowie opłacają jednorazową opłatę, której wysokość zostanie ustalona. Dowód wpłaty należy załączyć do postu/wiadomości dot. chęci dołączenia do klubu.
5.1. Klub pozyskuje także fundusze z dobrowolnych wpłat i nagród.
5.2. Środki klubowe służą przede wszystkim do sponsorowania nagród w turniejach i innych rozgrywkach, w których klub bierze udział lub które organizuje.

Chętni do stania się członkiem klubu - proszę o wiadomość i wpłatę na moje konto, wszyscy zainteresowani mogą też wesprzeć Olimpię-Unię darowizną lub serduszkiem. Cały dochód z tego posta pójdzie na klub :D
Santiago Vilarte
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Powrót do Sport