Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Narracyjny Sejmik

Re: Narracyjny Sejmik

Postprzez Esteladio 29 gru 2019, o 13:57

Adam Aleksander napisał(a):Może zróbmy ustawę zasadniczą

Konstytuanta na początku nie byłaby zła.
Severin Verwaltung-Esteladio
Postronny obserwator
Trener Falangi Fer
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Aleksander Novak 29 gru 2019, o 15:21

Myślę że byśmy już zaczęli... Ale ja konstytucji pisać nie umie :D Ale jak już się to unormuję to na pewno będę miał większy wkład w Federacje,
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Franz Langer 30 gru 2019, o 09:21

Zamysłem autora było stworzenie narracyjnego parlamentu jednego kraju składowego Federacji. Oczywiście można pobawić się w tworzenie ustawy zasadniczej dla Goricy, ale czy będzie ona miała większe znaczenie? Myślę, że dla nas bardziej istotne byłoby stworzenie regulaminu obrad Skupsztiny.
mgr net. (-) F. Langer
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Ludwik Tomović 1 sty 2020, o 17:21

Franz Langer napisał(a):Zamysłem autora było stworzenie narracyjnego parlamentu jednego kraju składowego Federacji. Oczywiście można pobawić się w tworzenie ustawy zasadniczej dla Goricy, ale czy będzie ona miała większe znaczenie? Myślę, że dla nas bardziej istotne byłoby stworzenie regulaminu obrad Skupsztiny.
Otóż to, Nowy Rok, to i czasu może będzie więcej na to
ObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez Franz Langer 6 sty 2020, o 10:59

Cały zastój jest spowodowany brakiem odpowiedniego systemu do losowania?
mgr net. (-) F. Langer
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Ludwik Tomović 6 sty 2020, o 11:43

Franz Langer napisał(a):Cały zastój jest spowodowany brakiem odpowiedniego systemu do losowania?
Tak...
ObrazekObrazekObrazek

/-/

Postprzez Niegosław___Sarewicz 8 sty 2020, o 20:20

Przepraszam, że tak wtrącę się w na pewno mogące skończyć się bardzo owocnie poszukiwania systemu do losowania przez Jaśnie Oświeconego @LudwikTommo, jednak w razie występowania dalszych komplikacyj chciałbym wystąpić z propozycją z pewnością stanowczo zbyt prostą, a może i uwłaczającą godności procesu wyborczego, z nadzieją jednak, iż możliwie przypadnie do gustu, a może stanie się zaczątkiem inspiracji dla koncepcji bardziej zaawansowanego systemu.

Otóż w odmętach cyberprzestrzeni wisi sobie taka strona, co to przybrała sobie nazwę random.org. Podaję ją jako przykład, albowiem stron tego rodzaju z różnorodnymi funkcjami związanymi z losowaniami jest od groma, do wyboru, do koloru.
Zdając sobie sprawę z nieprzyzwoitej trywialności mej koncepcji, widzę to mimo wszystko tak: osobnik losujący wybiera najpierw zakres - jeżeli JO @LudwikTommo uważa, iż bardziej stosowne są mniejsze różnice między rezultatami partyj, to ustawia niewielki zakres, a nawet może zwiększyć minimalną liczbę w celu jeszcze większego wyrównania wyników i ograniczenia występowania partyj kanapowych, acz ja uważam, iż i takie partie są zdecydowanie potrzebne. Jeżeli pragniemy większego rozstrzału między wynikami, ustawiamy szerokie widełki.

Co dalej?
1) Losujemy liczbę z ustalonego przedziału dla każdej partii po kolei;
2) Sumujemy wyniki wszystkich partyj i dzielimy wyniki każdej z nich po kolei przez otrzymaną sumę, następnie mnożymy przez 50 i zaokrąglamy zgodnie z zasadami arytmetyki. Tym sposobem wychodzi nam, ile mandatów spośród 50 pochodzących z losowania otrzyma dana partia, i tak dla każdej partii. Sprawdziłem, działa.

Co może zwiększyć subiektywizm, ale również i realizm, osobnik losujący i prowadzący całą rozgrywkę może też ustalać różne widełki dla różnych partii, albo po prostu zmniejszyć maksymalną liczbę dla niektórych, w celu chociażby takim, aby partie takie jak ta mniejszości hasselandzkiej albo reprezentujące marginalne doktryny jak moja (PNA) nie uzyskały nagle najwyższych wyników zanim nie zdobędą większego poparcia w społeczeństwie, ale to już pozostawiam pod zastanowienie.
/—/ dr net. Niegosław ob. Sarewicz
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ludwik Tomović 17 sty 2020, o 22:57

Ponieważ czas ruszyć z wyborami, proszę o potwierdzenie do jutra do godziny 20:00 które partie wezmą udział w wyborach.
ObrazekObrazekObrazek

/-/

Postprzez Santi Vilarte 17 sty 2020, o 23:03

Potwierdzam oczywiście w imieniu SHS. Jaki będzie ostatecznie system wyłaniania wyników?
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ludwik Tomović 17 sty 2020, o 23:07

Santi Vilarte napisał(a):Potwierdzam oczywiście w imieniu SHS. Jaki będzie ostatecznie system wyłaniania wyników?

Na ten moment prawdopodobnie za pomocą random.org
ObrazekObrazekObrazek

/-/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Federacja Slawonii