Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uroczystości sanktyfikacji lub katechonizacji

Uroczystości sanktyfikacji lub katechonizacji

Postprzez Piccolomini 10 gru 2018, o 18:32

Pierwsza zbiorowa sanktyfikacja i katechonizacja

10 grudnia 2018 r.

Obrazek
Źródło


Późnym wieczorem 10 grudnia w wolnogradzkiej Atasz Kade zebrali się wszyscy jego duchowni, ubrani w swoje najlepsze złote i drogocenne szaty. Zgromadzeniu przewodniczył Jego Błogosławioność Najprzewielebniejszy Katolikos Andrzej, który miał dokonać uroczystego aktu sanktyfikacji i katechonizacji pierwszych Świętych i Katechonów Kościoła.

Katolikos, założywszy złoty sakkos oraz drogocenną mitrę na głowę, rozpoczął ceremonię wrzucenia do znicza Świętego Ognia wonnego kadzidła, którego dym ku czci Pantokratora wypełnił całą świątynię. Następnie zasiadł na tronie i obserwował, jak jeden z Lektorów odsłania zawieszone we wnękach na ścianach Atasz Kade portrety nowych Świętych i Katechonów. Do tej godności zostali dziś wyniesieni

Jako Święci:

1. Aleksandra Dostojewska-Swarzewska;
2. Feliks Spirkin;
3. Tomasz Akrypa Rabotowicz;
4. Piter Jasiński;
5. Karol Wawrzyniec Medyceusz Zep;
6. Mu'ammar al-Kaddafi;
7. Ametyst Faradobus.

Jako Katechoni:

1. Ronon Dex;
2. Jan Kaniewski;
3. Maciej Kamiński.

Po odsłonięciu wszystkich portretów, Katolikos Andrzej wstał z tronu, podszedł do znicza Świętego Ognia i zapalił od niego długą świeczkę. Następnie, kolejno podpalał nią malutkie znicze ustawione pod portretem każdego ze Świętych i Katechonów oraz kłaniał się im. Całości liturgii towarzyszyła piękna oprawa muzyczna na cześć Pierwszej Przyczyny oraz Jego Świętych i Katechonów.
Gdy Katolikos zapalił znicze pod wszystkim portretami, zwrócił się do zebranych słowami:


W czynach i słowach każdego ze Świętych objawiła się moc mądrości Ahury Mazdy. Jego Duch był jeszcze silniejszy w osobach Katechonów, gdyż z Jego woli stanowili oni podporę dla całego świata. Pamiętajmy o nich i oddajmy im należny hołd. Hołd ten nigdy ma nie ustawać.


Pozostali duchowni Kościoła odpowiedzieli na to wezwanie jednym głosem:


Świętym i Katechonom niech będzie chwała i cześć po wsze czasy!


Po tych słowach Katolikos Andrzej wraz z pozostałymi duchownymi odmówił krótką modlitwę dziękczynną, pokłonił się zniczowi ze Świętym Ogniem, by na koniec procesyjnie opuścić świątynię. Uroczystość dobiegła końca.

Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Atasz Kade

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość