Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przylot Alusia de la Ciprofloksja

miejsce nieoficjalnych rozmów i spotkań gości Zamku Zielnyborskiego

Re: Przylot Alusia de la Ciprofloksja

Postprzez GFvH 4 lis 2019, o 23:34

Gustaw z uwagą śledzi rozentuzjazmowany tłum paląc cygaro. Ciekawi go zarówno treść postanowienia jak i sam gość Arcyksięcia, bo nigdy nie miał okazji do zapoznania się z nim. Jednocześnie cieszy się w duchu, iż nawet konflikt nie podzielił rodziny Arcyksięcia Wojciecha i udało się premierowi Dreamlandu przybyć do Księstwa
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Avatar użytkownika
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii
 

Re: Przylot Alusia de la Ciprofloksja

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 lis 2019, o 23:44

Slavik będąc przejazdem w Stolicy, nie potrafił sobie odmówić. Okazji do zobaczenia, na żywo potomka arcyksięcia.

Stojąc w cieniu galerii, spokojnie sączył wino z zamkowych piwnic. Z każdym łykiem, podziwiał idealny dobór win do potraf. Nie było tajemnica, że rodzina cesarska- darzona jest w KT istną aurą uwielbienia. Mimo że, swoja ma za uszami...

Rozglądając się po sali, napotkał kilka znajomych osób. Lord szambelan Sebastian w towarzystwie, znanej fotomodelki.

Ulubieńca nastolatek, znanego Youtubera- Udana, ciekawe czy jest w towarzystwie Ledy Sybilli. Żony znanego potentata budowlanego, czy może tej fajnej laski z Wiadomości porannych.

Barona Witolda Zehra, krezusa makatkowgo. Podobno, polowa długów rodziny panującej, przypada na jego konto... ale to podobno tylko, złośliwe plotki.

Pokłoniłem się Królowej, jak zawsze w idealnej kreacji; Ale chyba była, zbyt zajęta degustacją wina w towarzystwie. Jengo ze znanych piłkarzy z Krasnoludów.

Dostrzegłem w tłumie, Monikę Bellotto w parze, z jakimś nowym partnerem...I odżyły wspomnienia, dawnej znajomości. Kto wie może, warto ponownie ją odświeżyć ;)
Noc zapowiada się ciekawie...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Re: Przylot Alusia de la Ciprofloksja

Postprzez kaxiu 5 lis 2019, o 10:57

Porozumienie weszło już w życie i zostało zrealizowane. Panowie Saginaty i Soljum - Wojciech Hergemon oraz Aluś de la Ciprofloksja dumnie ogłosili, że zniesione zostało cło na kobalt używany w celach religijnych przewożony między Księstwem Saginaty a Księstwem Soljum.

Należy przypomnieć, że rzeczone cło od wieków stanowiło poważny problem dla ludności obu Księstw. Danina, w ocenie wielu przygranicznych mieszkańców była nadmierna.

Teraz jednak wszystko się zmieniło. Kobalt używany w celach religijnych może być przewożony teraz bez zbędnego cła i zbędnej kontroli.

Telewizja spotkała już pierwszych rozentuzjazmowanych mieszkańców Saginaty. Jednym z nich jest Marian Długi, właściciel lokalnej fabryki Co-27 Industry Sp. z o.o., który nie kryje radośći:

- Wcześniej miałem problem z zaspokajaniem moich potrzeb religijnych. Teraz wszystko się zmieniło. Tylko dzisiaj zaimportowałem 20 tirów, każdy po 20 ton kobaltu. W końcu będę mógł czcić Mancalagę w odpowiedni sposób.

Tłum wiwatuje, z oczu wszystkich płyną łzy. Nawet opanowana zazwyczaj Królowa Joanna Izabela ma problem z powstrzymaniem emocji wobec tak wielkiego i altruistycznego aktu łaski jej krewnych.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Przylot Alusia de la Ciprofloksja

Postprzez kaxiu 8 lis 2019, o 08:59

Z pewnym poślizgiem (tak to już bywa) dalszy ciąg wizyty:

W środę Arcysksiążę Wojciech Hergemon wraz ze swoim synem Alusiem de la Ciprofloksja odwiedzili szkołę podstawową w Zielnyborze. Uczący się tam młodzi Teutończycy specjalnie dla wspaniałych gości odtworzyli tradycyjny rytuał wypędzenia złego ducha z krainy teutońskiej, sięgający swoimi korzeniami czasów średniowiecza. Rytuał - zgodnie z tradycją - zaczął się równo o południu.

I tak kukła złego ducha (drobna i niska co symbolizowało jej nikczemne zamiary) najpierw była okadzana tytoniowym dymem, tak aby nawiązała łączność z prawdziwym złym. Następnie zaczął się faktyczny rytuał wypędzenia, tj. wznoszenie nienawistnych okrzyków, kopanie i bicie rzeczonej kukły, podpalenie i ostatecznie zwodowanie jej w rzecze Norte.

Cały rytuał trwał nieco ponad pół godziny. Znamienici goście pochwalili młodzież i zgodnie oświadczyli, że mają wrażenie, iż aura się oczyściła.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Re: Przylot Alusia de la Ciprofloksja

Postprzez Aluś 8 lis 2019, o 10:40

We czwartek książęta Saginaty i Soljum odwiedzili Lożę Cesarską Stadionu im. JCM Jakoba gdzie odbyły się Tradycyjne Derby Teutoni. Zgodnie z Tradycją Wojciech Hergemon kibicował Ruchowi Zielnybor, zaś Aluś de la Ciprofloksja Górnikowi Eltdorf. Obecni byli także inni członkowie rodziny cesarskiej. Odpowiadając najwyższym standardom Tradycji każdy z członków rodziny kibicował innemu klubowi, jakkolwiek zarówno Hergolien Auterra, Teutonia Srebrny Róg oraz GKS Runhoff nie grały. Ponieważ wielce nietradycyjnym jest, by doszło do zakończenia spotkania, to chuligani Górnika Eltdorf na początku drugiej połowy wbiegli na murawę i rzucali żelkami w sędziego. Mecz zakończono wspólnym odśpiewaniem „Grodzisk to stara k...”

Po meczu czcigodni zgromadzeni udali się, co jest oczywiście zgodne z Tradycją, do ateiżnicy w Zielnyborze, gdzie moczyli ręce w wielkiej misie z musztardą rozchlapując ją na zgromadzonych Teutończyków. Cóż za wspaniały dzień dla Teutoni! Po zakończeniu ceremonii książęta Saginaty i Soljum wsiedli do nietradycyjnego Fiata Panda, zaś tłum wiwatował i krzyczał: Za! Ma! Łe! Za! Ma! Łe!

Z uwagi na napięty harmonogram przed udaniem się na spoczynek zarówno arcyksiążę Wojciech Hergemon jak i jego syn hrabia de la Ciprofloksja zdążyli tylko na krótko wyjść na balkon gdzie pozdrowili zgromadzony i wiwatujący tłum i życzyli zgromadzonym wszystkiego tradycyjnego. Następnie udano się do komnat pałacu na spoczynek, gdyż następnego dnia czeka na członków rodziny cesarskiej tradycyjna pielgrzymka do Sanktuarium Mancalagii Jaworznickiej.
Rooshoffy Byczeq,

Obrazek
Aluś
 

Poprzednia strona

Powrót do Ogrody zamkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość