Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanie szaradzisty

miejsce nieoficjalnych rozmów i spotkań gości Zamku Zielnyborskiego

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Pytanie szaradzisty

Postprzez AJMaat 27 lip 2019, o 21:39

Dzień dobry, WKW,
mam niecodzienną sprawę charakteru państwowego - na forum jednej z wrażych mikronacji udało mi się trafić na zaszyfrowane zapiski. JKW Helwetyk, który zna Sarmatów lepiej niż ja, zasugerował, że jest WKW w stanie to rozczytać. Czy mógłbym prosić o pomoc?
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: Pytanie szaradzisty

Postprzez kaxiu 27 lip 2019, o 21:56

Istotnie, służyć mogę pomocą, lecz jedynie dla osób, które potrafią dowieść, że sprawa teutońska nie jest im obca. Zatem oczekuję odpowiedzi na 3 pytania:
1. Z których dwóch krain składała się Marchia Teutońska?
2. Jaką to wadę zarzucają teutonożercy listowi do Księcia Piotra Mikołaja, od którego zaczął się Teutoński Maj?
3. Którym z kolei teutońskim Królem została JKM Joanna Izabela?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AJMaat 27 lip 2019, o 23:14

kaxiu napisał(a):Istotnie, służyć mogę pomocą, lecz jedynie dla osób, które potrafią dowieść, że sprawa teutońska nie jest im obca. Zatem oczekuję odpowiedzi na 3 pytania:
1. Z których dwóch krain składała się Marchia Teutońska?
2. Jaką to wadę zarzucają teutonożercy listowi do Księcia Piotra Mikołaja, od którego zaczął się Teutoński Maj?
3. Którym z kolei teutońskim Królem została JKM Joanna Izabela?

1. MT składała się z dwóch baronii - Slavii oraz Enderasji.
2. Cóż, trudno powiedzieć - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Głównie zarzuca się irracjonalność, chęć wykorzystania sarmackiego sprzeciwu na zawarte w liście postulaty do wzmocnienia ruchu niepodległościowego w Marchii oraz, oczywiście, sfałszowanie podpisu Bartosza Mackiewicza.
3. Jest ona piątym Królem po JKW Łukaszu Auguście, JKW Michaelu von Lichtensteinie, JKW Mateuszu Wilhelmie i JKW Andrzeju Fryderyku.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 28 lip 2019, o 08:50

Istotnie, wykazał się Kanclerz znajomością sprawy teutońskiej. Co do pytania drugiego, oczywiście najczęściej podnoszoną wadą jest rzekoma fałszywość podpisu - tak jakby to zresztą miało jakiekolwiek znaczenie. Wręczam zatem klucz do mojej biblioteki szyfrów.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Powrót do Ogrody zamkowe