Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Stonka a Królewskie Komisje

miejsce właściwe dla spraw związanych z osobą Arcyksięcia Teutończyków Wojciecha Hergemona

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Stonka a Królewskie Komisje

Postprzez kaxiu 7 cze 2019, o 09:01

Pojawiły się insynuację, jakobym miał nić nie robić i nie dbać o kochający i wielbiący mnie lud. Gówno prawda. Prawdziwa praca obywa się po prostu nie w błysku fleszy i towarzystwie telewizorni, jak dzieje się to w pałacu JKM Joanny Izabeli, lecz w pocie i znoju.

Chociażby ostatnio dostałem list od farmera spod Ruhnhoff, który żalił się na inwazję stonki ziemniaczanej i wskazywał, że widmo niedostatku i głodu zagląda już w oczy jego rodziny. Nie pozostało mi nic innego jak wsiąść w samochód i udać sie na miejsce.

Przez 5 dni i nocy siedzieliśmy we dwójkę razem z rzeczonym farmerem w przydrożnym rowie czając się na winnowajcę. Za pokarm służyły nam cherlawe resztki ziemniaków, a za napój woda z kanału melioracyjnego. Stonki codziennie przybywało, lecz wraży agent pozostawał nieuchwytny. Na pomoc Gwardii Teutońskiej oczywiście nie mogliśmy liczyć, bo zajęci byli paradami pod pałacem w Srebrnym.

W końcu, o poranku, po 5 nieprzespanej nocy, udało nam się złapać gagatka. Była to oczywiście parszywa, gellońska świnia z sarmackimi frazesami na ustach. Słoik ze stonkami nosił sclavińskie oznaczenia, co żadną niespodzianką nie było, bo wszyscy wiemy gdzie znajdują się obecnie teutonofobiczni mocodawcy. Gwardii nadal nie raczyła nas zaszczycić więc sprawiedliwość wymierzysliśmy sami, starym ciprofloksacyjnym sposobem.

Przy okazji mojej obecności na farmie dokonałem oczywiście pomniejszych cudów, i tak córka farmera przestała fałszować grając na skrzypcach (zabrałem jej skrzypce), byk farmera się w końcu ocielił, a jego teściowa odzyskała nogę i wyjechała do Ruhnhoff.

I to jest właśnie prawdziwa praca. Proszę zatem JKM o wybaczenie, że przez ostatni tydzień nie brałem udziału w rautach i posiedzeniach królewskich komisji.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Stonka a Królewskie Komisje

Postprzez Remigiusz L. 7 cze 2019, o 11:29

Była to oczywiście parszywa, gellońska świnia z sarmackimi frazesami na ustach

Zalewacie nasz rynek parszywą, teutońską wieprzowiną, więc odpłacamy pięknym za nadobne.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 7 cze 2019, o 13:26

Remigiusz L. napisał(a):Zalewacie nasz rynek parszywą, teutońską wieprzowiną, więc odpłacamy pięknym za nadobne.

Myślałem, że przynajmniej starosarmaccy decydenci połapali się, że w tych parówkach to nawet trocin nie ma.
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez TvHB 7 cze 2019, o 13:39

kaxiu napisał(a): Na pomoc Gwardii Teutońskiej oczywiście nie mogliśmy liczyć, bo zajęci byli paradami pod pałacem w Srebrnym.
(...)
Gwardii nadal nie raczyła nas zaszczycić więc sprawiedliwość wymierzysliśmy sami, starym ciprofloksacyjnym sposobem

Gwardia służy Narodowi Teutońskiemu i można na nią liczyć zawsze. Żadnego zaskarżenia, użalenia, ani zgłoszenia publicznego nie dostała, więc skąd może wiedzieć, gdzie wymierzyć sprawiedliwość w imię Zjednoczonej Teutonii?
kapral Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Opat Teplicki
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Leszke 7 cze 2019, o 14:37

kaxiu napisał(a):
Remigiusz L. napisał(a):Zalewacie nasz rynek parszywą, teutońską wieprzowiną, więc odpłacamy pięknym za nadobne.

Myślałem, że przynajmniej starosarmaccy decydenci połapali się, że w tych parówkach to nawet trocin nie ma.

JW markiz Lwowski von Hochenhaüser miał na myśli wieprzowinę, nie wyroby papiernicze.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez kaxiu 7 cze 2019, o 19:37

LdR napisał(a):JW markiz Lwowski von Hochenhaüser miał na myśli wieprzowinę, nie wyroby papiernicze.

Artykułów papiernicznych nie eksportujemy do Gelloni z uwagi na specyfikę tamtejszego rynku. Lud jest niepiśmienny, a w sławojkach woli korzystac z darmowego łopianu.
TvHB napisał(a):Gwardia służy Narodowi Teutońskiemu i można na nią liczyć zawsze. Żadnego zaskarżenia, użalenia, ani zgłoszenia publicznego nie dostała, więc skąd może wiedzieć, gdzie wymierzyć sprawiedliwość w imię Zjednoczonej Teutonii?

Ta jasne, to czemu tyle stonki na polach?
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 7 cze 2019, o 20:19

kaxiu napisał(a):Ta jasne, to czemu tyle stonki na polach?[/justify]

Z tego co donoszą mi moje ptaszki, trochę inaczej było...

Niedaleko Zielnyborskiego zamku pojawiła się pewna dziewka, której to ojciec był farmerem, Białogłowa podobno bardzo ładna, nawet na miary teutońskie (a wiemy, że Teutonki znane są w mikroświecie ze swojej urody). Niestety podobno musiała wrócić do domu by pomóc ojcu.

Nie można było przegapić takiej okazji, dlatego też następnego dnia, korzystając ze swojej popularności Arcyksiąże wziął samochód i pojechał pod Ruhnhoff.

Przez 5 dni i nocy siedzieli we dwójkę z dziewką, ojciec za to to donosił smakołyków naszemu byłemu Regentowi.
Natomiast to 6 dnia farmer miał dość już gościny i jak najszybciej chciał się pozbyć naszego Arcyksięcia, na co ten podobno odgrażał się w stosunku do niego. Następnego dnia pojawiła się stonka na polach, faktycznie były też słoiki z slavińskimi oznaczeniami.

Myślę wiec, że sprawa nie jest rozwiązana i potrzebujemy do tego zaangażowania Gwardii, aby ustalić co się stało i kto jest winny zamieszania. Prosiłabym też wszystkich, którzy byli świadkami wydarzenia o zabranie głosu.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 7 cze 2019, o 20:32

Z tego co donoszą mi moje ptaszki, trochę inaczej było...

Cóż, nie spodziewałem się, że w otoczeniu Królowej jest aż tylu wrażych agentów, zwłaszcza że uchodzą za mało błyskotliwych. Widać markiz Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser włożył w to dużo pracy, a i duch teutonizmu w królewskich pałacach jest ledwie dostrzegalny.

Jest jednak jeszcze dla WKM szansa:
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Powrót do Gabinety Arcyksięcia