Strona 1 z 1

Zbrodnie na Narodzie Teutońskim

PostNapisane: 29 cze 2019, o 20:09
przez kaxiu
Cóż, od lat teutonofobiczni zbrodniarze nie zostali ani nazwani po imieniu, ani tym bardziej ukarani. Wszelkie uchwały Senatu choć wspominające o wydarzeniach Teutońskiego Maja i późniejszych spotykały się z alergiczną reakcją. Również kilkukrotna obecność NOT-u w Sejmie nic nie dała - niestety nigdy nie mieliśmy dość szabel.

Skoro nie możemy polegać na instytucjach sarmackich - może w końcu czas, po wielu latach, zadbać choć o niewielką sprawiedliwość we własnym zakresie? Wydaje się, że wszelkiej maści zbrodniarze winni zostać napiętnowani. Dzisiaj dochodzi do takich absurdów, że młodzi Teutończycy nie mają świadomość, że wspierają katów własnego narodu.

Może w końcu czas stworzyć precyzyjną listę naszych krzywd, a następnie odpowiednio przypisać do niej naszych oprawców?

Zapraszam prawdziwych Teutończyków do dyskusji.

Re: Zbrodnie na Narodzie Teutońskim

PostNapisane: 1 lip 2019, o 09:01
przez AJ Piastowski
kaxiu napisał(a):Zapraszam prawdziwych Teutończyków do dyskusji.

Nie wiem czy jestem godzien, nikt jeszcze nie stworzył dzienniczka prawdziwego Teutończyka. Ale skoro to ma być dyskusja, a serce mi bije po Teutońsku to się odważę pierwszy... Choć chyba postawię więcej pytań niż udzielę odpowiedzi.

kaxiu napisał(a):Cóż, od lat teutonofobiczni zbrodniarze nie zostali ani nazwani po imieniu, ani tym bardziej ukarani.


Ale czy muszą zostać nazwani po imieniu? Każdy kto sobie poczytał chociażby wątek wrzucony ostatnio przez AF Flashback o Maju sprzed 4 lat może sobie wyrobić pewne zdanie i nazwać rzeczy po imieniu we własnym zakresie.

Karać nie ma po co, póki odpowiednia osoba nie zasiądzie na odpowiednim tronie. Chyba dość łatwo można sobie z tego zdać sprawę. Kary i napiętnowania mogą być jednak różnie wyrażane - pozostawię to zdanie jednak bez dalszego rozwinięcia.

kaxiu napisał(a):Wszelkie uchwały Senatu choć wspominające o wydarzeniach Teutońskiego Maja i późniejszych spotykały się z alergiczną reakcją.


Dzięki dużemu wkładu samego Arcyksięcia nasz Senat umarł. Choć byłem temu kiedyś przeciwny, wcale tego nie żałuję, bo Senat mógłby w zasadzie uchwalić wszystko, ale jakie to by miało znaczenie prócz wspomnianego zapisu historycznego i dodania do archiwum? Pytanie numer dwa. Jak można wykorzystać obecny ustrój i urząd oraz uprawnienia JKM (głównie reprezentacyjne w KS) do zdziałania czegoś więcej w tej sprawie niż wspomniane uchwały?

kaxiu napisał(a):Również kilkukrotna obecność NOT-u w Sejmie nic nie dała - niestety nigdy nie mieliśmy dość szabel.
Może był zły moment? Może zbyt łatwo odpuściliśmy? Może należałoby ponowić?

Stwierdzenie o niewystarczającej ilości szabel nie jest wytłumaczeniem. Odpowiadając na kolejne pytania 3x TAK.

kaxiu napisał(a):Skoro nie możemy polegać na instytucjach sarmackich - może w końcu czas, po wielu latach, zadbać choć o niewielką sprawiedliwość we własnym zakresie? Wydaje się, że wszelkiej maści zbrodniarze winni zostać napiętnowani. Dzisiaj dochodzi do takich absurdów, że młodzi Teutończycy nie mają świadomość, że wspierają katów własnego narodu.


We własnym zakresie zostały wspomniane powyżej niezadowalające uchwały Senatu. Jest zbrodnia, musi być kara, ale we własnym ogródku nie będzie to miało znaczenia. Musielibyśmy znaleźć inny sposób... Co do młodego pokolenia Teutończyków to odpowiedzialność za ich świadomość powinna spoczywać na osobach, którzy byli świadkami tamtych wydarzeń lub zapisali odpowiednie katy historii w TIH'u. Dlatego osobiście cenię sobie każdą wypowiedź i przypomnienie tamtych wydarzeń, ale to trochę taki temat bumerang, który powtarza się jak cykle Księżyca, z których wynika tylko tyle że Księżyc jest, był i będzie. Obawiam się, że i ten wątek pójdzie tym samym torem.

kaxiu napisał(a):Może w końcu czas stworzyć precyzyjną listę naszych krzywd, a następnie odpowiednio przypisać do niej naszych oprawców?


Owszem, to dobra droga do nazwania rzeczy po imieniu, z którego musi płynąć jasny i zrozumiały przekaz, który odpowie na zasadnicze pytanie. Co chcemy przez to osiągnąć?

Nawiasem mówiąc, nie mogę się powstrzymać aby nie podzielić się moim spostrzeżeniem:
Zbrodnie na Narodzie Teutońskim są jak ten wątek założony w Sali Balowej, niby zbrodnia, ale balujemy dalej*

*Niniejsze stwierdzenie jest tylko żarcikiem sytuacyjnym