Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[ZE] Wątek narracyjny

miejsce najważniejszych wydarzeń odbywających się na Zamku Zielnyborskim

Re: [ZE] Wątek narracyjny

Postprzez AJ Piastowski 26 lis 2018, o 22:48

Tak, to prawda. Przychodząc do KT lekko ponad 4 lata temu nasz ustrój, jaki znam, z którym miałem styczność oparty był na współpracy Król-Senat. Trochę na tym wyrosłem i ciężko byłoby mi z tego w początkowej fazie objęcia tronu zrezygnować, zwłaszcza że wiele rzeczy jest do zrobienia co wg. mojej opinii wymagałoby powszechnych konsultacji społecznych. Z Senatem to jest tak, że ciężko rozstawać się z rzeczami, które znamy. Nie jestem osobą, która jednym pstryknięciem palcami i pod wpływem nacisków odchodzi od wieloletniej tradycji. Senat szczerze mówiąc trochę pełni rolę, przepraszam za wyrażenie dupochronu. Ale też, jak powiedział kiedyś Clinton "Nic o was bez was". Myślę sobie, że dzięki Senatowi każdy ma wpływ na zmiany. Nie każdy z tego korzysta, ale w pamięci i świadomości pozostaje, że mogę. Łatwiej poznać opinię większości społeczeństwa i drogę jaka dzięki temu jest wyznaczana. Mam pewien pomysł na usprawnienie pracy Senatu, chcę najpierw spróbować coś zmienić i ewentualnie się na tym przejechać, żeby potem obrać nowy kierunek. Nie zamierzam wprowadzać w najbliższym czasie rewolucji, dostosujemy się w większości do obecnych przepisów i zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce.

Odpowiadając na drugie pytanie. Usiadłem wczoraj i rozpisałem z lekka 21 punktów do zrealizowania... Pewnie w trakcie dojdzie drugie tyle wynikających z bieżących potrzeb. W pierwszej kolejności zamierzam się ogarnąć we wszystkim co trzeba, aby się wdrożyć i swobodnie poruszać w v-życiu codziennym jako reprezentant KT. Zamierzam skupić się w 90% na Teutonii. Może to zająć kilka miesięcy, liczę jednak na życzliwość wszystkich osób, których poproszę o pomoc. Bardzo bym chciał prywatnie omówić ze wszystkimi obywatelami kwestię ich potencjału i roli jaką bym widział na poziomie doradczym. Chcę spróbować zaprosić do współpracy starych Teutończyków, którzy się gdzieś tam po drodze wykorzenili. Drzwi otwieram także przed wszystkimi chętnymi do pomocy.

Także tego, podsumowując - zaczynam od zakrojonych na szeroką skalę konsultacji i rozmów. W między czasie zaznajamiając się ze stanem i kondycją KT od kuchni.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 27 lis 2018, o 12:25

Na początku nadam sobie imiona, potem herb, a następnie jakaś mowę wypadałoby wygłosić...Natomiast rozumiem, ze nie o to Arcyksięciu chodziło. Pierwsze dwa miesiące pewnie obejmą przygotowanie do koronacji. czyli istotne jest powołanie Loży Rycerzy Teutońskich.Chciałabym się też skupić na przetłumaczeniu części rzeczy na język teutoński. Przez ten czas również uporządkuje (bardziej lub mniej) sprawy papierkowe. Jednak w tym celu zamierzam skorzystać z nowych możliwości jakie daje mi konstytucja. Wydaje mi się, że większość spraw można załatwić szybko i bezboleśnie, bez pomocy Senatu, a jedynie w wyniku konsultacji z osobami, które znają się na danej rzeczy. Po koronacji widzę chęć ludu uporządkowania spraw teutońskiego maja i innych zbrodni w takim celu postaram się zebrać zainteresowanych oraz omówić i powołać czy to komisje, czy to inny twór który by się tym zajął. Pora też by była na to aby "wywołać" kolejną narracje, niekoniecznie katastroficzną. Pomysłów na nią jest parę jednak wolę obecnie nic nie sugerować, ponieważ wszystko zależy od tego jaka aktywność nas wszystkich będzie w kolejnych miesiącach.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 29 lis 2018, o 23:30

Arcyksiążę rozejrzał się po sali.

- Czy ktoś pragnie zadać jeszcze jakieś pytanie?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 29 lis 2018, o 23:55

To może ja zadam pytanie.

Co sadzicie o pomyśle na drugie otwarcie. Albo inaczej, mówiąc na reset Królestwa... Jak zapatrujecie, się na tak śmiały pomysł. Odcięcia się od dawnej narracji i budowania na nowo naszej idei państwa. Wiem znacznie upraszczasz, ale nie o szczegóły tu chodzi- tylko o sam pomysł ?
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 30 lis 2018, o 07:59

Palatyn ocknął się. Rozejrzał po sali. Żadnych trucizn, zakulisowych intryg, symonii... — stwierdził, po czym znowu wrócił do przerwanej drzemki.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 30 lis 2018, o 14:03

Diuku Gotfrydzie, mam dość ciekawą w mojej opinii narrację, która jak myślę wpisywałaby się we wspomniany reset.
Jak już wcześniej jednak wspominałem nie zamierzam przewracać wszystkiego do góry nogami na samym początku. Pomysł jest zapisany i do wykorzystania w późniejszym etapie królowania i na pewno trzeba go jeszcze dopracować. Wszystko będzie zależeć od wielu czynników, na początek jednak wypadałoby wygrać elekcję i wdrożyć się bardziej w kondycję Królestwa oraz przygotować się w aspektach pełnienia swoich obowiązków. Potem pewnie trzeba będzie załatwić sprawy pilne i pilniejsze, spodziewam się więc dość dużej ilości pracy na początku. Od nas wszystkich będzie zależało jak szybko uporamy się ze wspomnianymi sprawami.

Nie będę jednak całkowicie odchodził od dawnych spraw. Z całą pewnością zamierzam pielęgnować naszą bogatą historię i dlatego wcześniej wspomniany pomysł o przeprowadzeniu swego rodzaju śledztwa w sprawie Teutońskiego Maja oraz powstania Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Teutońskiemu będzie częścią tej narracji.

Diuku Vladimirze, chyba Cię starość dopada. Znam taki jeden cudowny lek, ale się Diuk potem chyba będzie musiał obrazić :roll: Więc zaproponuję kocyk, żeby lepiej się drzemało.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 1 gru 2018, o 12:13

Nie jestem za odcięciem się od dawnych narracji. Jakby nie patrzeć została ona zbudowana przez kolejne pokolenia teutończyków. Dzięki temu Teutonia ma swój własny klimat, a nie jest kolejnym takim samym samorządem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadbudowywać to co już mamy albo tworzyć coś nowego.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Hetman_Gotfryd 1 gru 2018, o 21:03

Carmen, Adam mam kolejne pytanie. Wybaczycie że po imieniu, ale traktuję was jak przyjaciół.
Jak wiecie KSZ ma na terytoriom, Królestwa swoją bazę. Jest to czysto narracyjna obecność. Dlatego pytam o wasz, stosunek do takiej obecność ? Oraz czy w przyszłości bylibyśmy, za ewentualnym zwiększeniem takiej obecności. Oczywiście diabeł tkiw, w szczegółach a tych obecnie nie ma. Ale pytanie padło i czekam na waszą odpowiedz.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 1 gru 2018, o 23:01

Sławku, jeśli tylko masz pomysł na urozmaicenie i wzbogacenie wątków narracyjnych w KT to śmiało, nie przychodzi mi do głowy nic innego jak wspierać tego typu inicjatywy. Doskonale wiem, że odnalazłeś się świetnie w strukturach KSZ i nikomu nie zamierzam podcinać skrzydeł w realizacji jego pasji i potrzeb. Jak już wspomniałeś, "diabeł tkwi w szczegółach" i o nich chętnie zawsze podyskutuję.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 2 gru 2018, o 01:23

Mówiłam o tym na discordzie ale ja naprawdę jestem za każda narracją, nie ważne czy dotyczy KSZ czy innych dziedzin życia. Dzięki temu u nas coś się dzieje. Jeżeli będę mogła to pomogę, a na pewno nie będę zabraniała takiego typu akcji.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sala balowa