Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[ZE] Wątek narracyjny

miejsce najważniejszych wydarzeń odbywających się na Zamku Zielnyborskim

[ZE] Wątek narracyjny

Postprzez kaxiu 28 paź 2018, o 18:52

Teutończycy,

Z wielką przyjemnością pragnę powitać wszystkich zainteresowanych elekcją następcy Jego Królewskiej Wysokości Andrzeja Fryderyka. Elekcja jest również wyśmienitą okazją dla ponownego otwarcia wrót do Zamku Zielnyborskiego i przywrócenia świetności dawnym salom balowym.

Do dyspozycji wszystkich przybyłych pozostawiam apartamenty Zamku Zielnyborskiego, a także doskonałą kuchnię, która będzie serwowana podczas trwającej elekcji. Do udziału w wydarzeniu zapraszam nie tylko potencjalnych elektorów, ale i wszystkich zainteresowanych przebiegiem elekcji.

Z wielką radością umieściłem w holu zasłużonych członków Rodu nowo zamówiony portret JKW Andrzeja Fryderyka, prezentujący go oczywiście w czasach władania naszym Królestwem. Myślę, że już teraz możemy stwierdzić, iż zapisał się w annałach naszej historii jako jeden z wybitnych władców. Pod jego berłem doszło niewątpliwie do odrodzenia prestiżu teutońskiej monarchii.

Widzę, że kieliszki zostały już rozdane. Jest to półsłodki Muller Thurgau ze zbiorów w 2016 wybrany i zaimportowany przeze mnie osobiście. Myślę, że okazja jest wyśmienita aby wznieść toast za zdrowie Jego Królewskiej Wysokości Andrzeja Fryderyka!
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Re: [ZE] Wątek narracyjny

Postprzez anglov 28 paź 2018, o 20:21

A dziękuję, dziękuję. To dla mnie niemałe wyróżnienie.

Mam nadzieję, że do końca zabawy zdążymy wypić za wszystkich władców Teutonii!
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 paź 2018, o 20:23

Zatem za zdrowie JKW Andrzeja Fryderyka i wszystkich naszych królów i cesarzy :D
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joanna Izabela 28 paź 2018, o 20:55

Pośpiesznie wchodzi przez drzwi do sali balowej, ubrana w zwiewną kwiatową sukienkę

- Myślałam, że się spóźniłam ale nadal jest mało osób. Widzę, że pijemy za zdrowie JKW Andrzeja Fryderyka, trudno nie przyłączyć się do takiego toastu - bierze z tacy kieliszek i upija trochę.
- Chociaż wydawało mi się wuju, że na taką okoliczność pokażesz nam większą różnorodność swojej piwniczki, jestem odrobinę zawiedziona.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Vladimir 29 paź 2018, o 05:11

Drzwi otworzyły się i energicznym krokiem wszedł do sali Palatyn Lichtensteinu, jak zawsze świeży, z półuśmiechem i w najwytworniejszym stroju uszytym z najprzedniejszych tekstyliów wprost ze stolicy Królestwa. W towarzystwie uchodził za dandysa i dekadenckiego arystokratę, a mimo to zjawił się na elekcji.
— Ojczyzna wzywa! Nie mylę się Wasze Wysokości, prawda? — a użył tego tytułu nieco zjadliwie.
Od czasów jego ojca, króla Michaela von Lichtensteina, istniała na linii Rodu Cesarskiego i Rodu Wężów niewidzialna rywalizacja. Palatyn uważał, że jako potomkowi króla należy mu się równoprawny tytuł książęcy, taki sam, jakim odznaczeni byli potomkowie Hergoliena Wielkiego. Nie trzeba dodawać, że ci drudzy z pogardą patrzyli na potomstwo namiestnika, który się ukoronował.
— Za przyszłą elekcję! — dodał jeszcze palatyn, biorąc najbliższy pucharek wina, który szybko, acz elegancko osuszył.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez kaxiu 29 paź 2018, o 09:42

Vladimir napisał(a):
— Ojczyzna wzywa! Nie mylę się Wasze Wysokości, prawda? — a użył tego tytułu nieco zjadliwie.
Od czasów jego ojca, króla Michaela von Lichtensteina, istniała na linii Rodu Cesarskiego i Rodu Wężów niewidzialna rywalizacja. Palatyn uważał, że jako potomkowi króla należy mu się równoprawny tytuł książęcy, taki sam, jakim odznaczeni byli potomkowie Hergoliena Wielkiego. Nie trzeba dodawać, że ci drudzy z pogardą patrzyli na potomstwo namiestnika, który się ukoronował.
— Za przyszłą elekcję! — dodał jeszcze palatyn, biorąc najbliższy pucharek wina, który szybko, acz elegancko osuszył.

Arcyksiążę bez większego trudu ukrył irytację. Już to, że elekcja odbywała się w Zamku Zielnyborskim (niegdyś krótkotrwale okupowanym przez Namiestnika von Lichtensteina), którego Arcyksiążę był gospodarzem wskazywało na niczym niezagrożoną pozycję rodu. Z licznych obrazów patrzyły na Arcyksięcia mądre i dostojne oblicza jego przodków. Arcyksiążę zapatrzył się na oblicze Hergemona II (obraz namalowano kilkanaście lat wcześniej w oparciu o nieliczne ikony) i począł się zastanawiać, czy jakiś daleki przodek Rodu Wężowego w ogóle umiał wtedy pisać.
Odwrócił się z szerokim uśmiechem do nowoprzybyłego i wzniósł kolejny toast.

- Za wspólną historię Teutonii i Grodziska!
Wojciech Hergemon

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 29 paź 2018, o 13:09

Carmen zauważyła minę Arcyksięcia i tylko przewróciła oczami. Co prawda napięcie miedzy rodami było zauważalne ale nigdy się tym specjalnie nie przejmowała. To tylko stare pokolenie gryzło się miedzy sobą. Skinęła głową w stronę jedynego męskiego służącego w zamku (wiadomo, że jej wuj zawsze wolał kobiecą służbę)
-Przynieś mi butelkę czerwonego wina. Tego, ze specjalnej półeczki Arcyksięcia. - ściszyła lekko głos, tak aby nikt więcej jej nie usłyszał, po czym słodko i niewinnie uśmiechała się do służącego
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 29 paź 2018, o 14:00

Służący spojrzał z uśmiechem na Carmen.
- Lekarz już lata temu zabronił Arcyksięciu spożywania czerwonego wina. Myślałem, że wicehrabina o tym wie.
- Możemy jednak wspólnie udać się do bogatych piwniczek na poszukiwania jakiegoś godnego trunku - dodał po chwili i puścił do Carmen oko.
Wojciech Hergemon

Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 29 paź 2018, o 18:39

Carmen zgromiła służącego wzrokiem, zniesmaczona jego frywolnością. "Pracowników też sobie nie umie dobierać" pomyślała i dodała tę informacje do licznych przywar Arcyksięcia.
-Wydaje mi się, że to twoje zadanie. Nie wyobrażam sobie, żeby moja suknia pachniała stęchlizną piwnicy. Pan tego zamku nie byłby zadowolony. - Jeżeli wzrokiem można by było kogoś zabić, służący już by już nie żył.Właściwie, patrząc na to, ze zawsze miała ze sobą buteleczkę z nieznaną nikomu innemu substancją, służący mógłby być martwy już tej nocy. Faktem powszechnie znanym jest, że zniewaga panny z cesarskiego rodu nie wychodzi nikomu na dobre. Jednak dzisiaj Carmen postanowiła być litościwa, dlatego też obróciła się tylko na pięcie i powędrowała szukać ciekawszych rozmówców.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 29 paź 2018, o 23:46

Mimo późnej pory drzwi bramy głównej otwarły się. Na główny dziedziniec wjechał z charakterystycznym dźwiękiem 8 cylindrowej bestii czarny Mustang Coupe Fastback The Black Teutonic Edition (jedyny taki).

Obrazek

Z samochodu w modnym, czarnym garniturze wyłoniła się postać 8-) Szelmowski uśmiech pojawił się na twarzy nieznajomego, który bardzo lubił pomieszczenia Zielnyborskiego Zamku, gdzie przebywał od najmłodszych lat ucząc się virtualnego rzemiosła. Przechodząc z przyciemnionej części holu zasłużonych członków... do nieco bardziej oświetlonej sali balowej skinął głową w kierunku JKW Andrzeja Fryderyka. Dopiero później przywitał się z Arcyksięciem unosząc kieliszek z białym winem.

- Bleh co za gelloński trunek tu podają!
Ukradkiem wylał zawartość kieliszka do stojącego na parapecie pochodzącego z Tropicany fikusa tępego i zwrócił się do służącego, aby ten przyniósł mu dwie szklaneczki whisky z lodem.

Obrazek

- Może odrobina szlachetnego trunku dla Wielmożnej Lady Koadiutor?
Zaproponował Adam. ;)
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Sala balowa