Strona 1 z 1

Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 17:56
przez Andrzej Swarzewski
http://fnor.cba.pl/forum/showthread.php?tid=545&highlight=mapa
Na forum Federacji Nordackiej Kaspar Waksman opublikował najnowszą mapę Nordaty. Trzeba przyznać, że jest bardzo ładna i estetyczna, gratuluję zdolności kartograficznych.
Jednakże nie do końca mi się to, że Bialenia została oznaczona w taki sam sposób (pod. op. Sarm.), jak Samunda, która oddała się pod opiekę Sarmacji kończąc działalność po to, żeby jakieś imperialistyczne yoyonacje nie zagarnęły jej dawnego terytorium.
Smuci też niewielka liczba państw na Nordacie (de facto tylko Bialenia i Federacja Nordacka, bo dla Monarchii Austro-Węgierskiej i Republiki Suderlandu te tereny są tylko dodatkiem). Wiem jednak, że niedługo na Nordacie wystartuje nowa mikronacja (zgadnijcie czyja! :D ), więc może coś się rozkręci. ;) Nasuwa się jednak refleksja, że w obecnym mocno uszczuplonym mikroświecie trzeba współpracować ponadkontynentalnie, współpraca nordacka to za mało (bo oznaczałaby stosunki bilateralne RB-FN). Mam pewien pomysł, ale nie chcę rozpoczynać zbyt wiele na raz, więc dowiecie się o nim, jak już w pełni ogarniemy sytuację w Bialenii. ;)

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 20:51
przez Kaspar Waksman
Wiem jednak, że niedługo na Nordacie wystartuje nowa mikronacja (zgadnijcie czyja! :D ), więc może coś się rozkręci.

Jestem chyba głupi, albo aż tak bardzo zmęczony, że nie kojarzę o co chodzi. Może Pan powiedzieć o jaką nową mikronację chodzi? :D

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 21:04
przez Andrzej Swarzewski
Jaka, to kwestia drugorzędna. ;) A kto ją tworzy, to może się Pan domyślić, biorąc pod uwagę, kto tworzy na Nordacie najwięcej państw. :D Podpowiem, że każde państwo tego autora nawiązuje do jakiegoś realnego kraju.

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 22:01
przez AFvTD
Czyżby Uchastok wracał na Nordatę? :D

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 22:31
przez Thomas
Andrzejowi chodzi o Grutina.

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 13 mar 2019, o 22:43
przez Andrzej Swarzewski
AFvTD napisał(a):Czyżby Uchastok wracał na Nordatę? :D

A gdzie aktualnie przebywa Uchastok? Ostatnio o nim słyszałem przy okazji powstania Związku Winkulijskiego, czyli jakiś rok temu.
Thomas napisał(a):Andrzejowi chodzi o Grutina.

Bingo.

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 22 mar 2019, o 20:52
przez KdHvW
Aktualnie Uchastok jest w zaawansowanej realiozie i raz na kilka miesięcy pisze kilka postów w państwach swoich znajomych mikronautów.

Swoją prawdziwą przygodę z pollinnacjami rozpocząłem właśnie w Związku Winkulijskim Uchastoka, muszę powiedzieć, że to było najlepiej zorganizowane na starcie państwo jakie dotychczas widziałem. W niczym nie przypominało typowego świeżego tworu. Bardzo bym chciał, aby grupa jakiś ludzi w końcu stworzyła taki profesjonalny kraj, zamiast zaśmiecać Pollin yoyonacjami trzymającymi się przy życiu w stanu agonalnym przez ledwo kilka miesięcy.

Ale państwo tworzą ludzie, można wszystko wspaniale zorganizować, stworzyć ładne i funkcjonalne forum, napisać porządny system prawny, lecz i tak bez obywateli wszystko się posypie po kilku miesiącach. A zupełnie nieoryginalne twory, słabej jakości i bez planów na przyszłość, i ambicji mogą bytować na Pollinie przez długi okres czasu, jeśli tylko znajdą zainteresowanych mikronacjami mieszkańców.

Całkowicie popieram współpracę nordacką, myślałem nawet nad stworzeniem jakiejś Rady Nordaty. Jednak rzeczywiście, Nordata się już tak wyludniła, że trzeba będzie szukać sojuszników poza naszym kontynentem.

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 22 mar 2019, o 20:58
przez Andrzej Swarzewski
Ja Uchastoka nigdy nie poznałem, dlatego ciężko mi jakkolwiek odnieść się do tych pochwał. ;)
Rada Nordaty to bardzo dobry pomysł, warto spróbować go zrealizować. Bialenia jest jak najbardziej zainteresowana!

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 22 mar 2019, o 21:02
przez Thomas
W sumie również i Ja rozpocząłem swojego v-życie w jednym z państw Uchastoka. Była to Batawia, kraj położony na Nordacie.

Re: Najnowsza mapa Nordaty

PostNapisane: 22 mar 2019, o 21:47
przez KdHvW
Thomas napisał(a):W sumie również i Ja rozpocząłem swojego v-życie w jednym z państw Uchastoka. Była to Batawia, kraj położony na Nordacie.

Jak już mowa o Batawii to warto wspomnieć, Federacja Nordacka jest w posiadaniu Kucelgradu, należącego niegdyś do niej. Zamierzam we współpracy z władzami samorządowymi opiekować się dziedzictwem kulturowym tego regionu, bo nie podoba mi się to, że został zasiedlony zupełnie nowym ludem bez historii. Zachęcam każdego kto miał styczność z Kucelgradem/Batawią, aby pomógł w ratowaniu tego uciskanego regionu.