Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bialeńskie wspomnienia

Bialeńskie wspomnienia

Postprzez Antoni 21 lis 2018, o 23:37

Szanowni Sarmaci,
Drodzy Bialeńczycy!

Z uwagi iż pewnie za niedługo zakończę swoją autorytarną posługę dla Republiki Bialeńskiej, w ostatnich dniach czy tygodniach chciałbym zorganizować akcję, która pozwoli nam wyzwolić nieco wspomnień i skłoni do refleksji na temat Republiki Bialeńskiej i Bialeńczyków.

Jest to również ukłon w stronę niedawnej 5. rocznicy odzyskania niepodległości przez Republikę Bialeńską. Nie odbyły się żadne uroczyste obchody tego święta, nie było żadnego artykułu - chyba nie muszę tłumaczyć, iż braki osobowe i poświęcenie czasu najważniejszym decyzjom państwowym całkowicie pochłonęły mój i zapewne innych czas.

Dlatego chciałbym to wszystko uczcić w nieco bardziej nietypowy sposób. Zapraszam do udziału w drobnym przedsięwzięciu - zajrzyjcie w głębię swojej pamięci i przypomnijcie sobie najciekawsze, najbardziej miłe czy też najbardziej interesujące wspomnienie związanego z Bialeńczykami czy też Bialenią! W zabawie udział może wziąć każdy zainteresowany marzyciel (nie tylko Bialeńczycy)!

PS W momencie kiedy temat ucichnie, zorganizuję ankietę, w której wygra najciekawsze wspomnienie, a wygrany będzie stosownie nagrodzony.

Obrazek
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Re: Bialeńskie wspomnienia

Postprzez Hewret 22 lis 2018, o 09:26

Obrazek
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 lis 2018, o 17:29

Ogólnie cały 2014 rok. Wszystko zaczęło się układać, z małego, średnioaktywnego państwa staliśmy się regionalnym mocarstwem. Ogólnie wszystko było wtedy takie żywe i miało się ochotę jak najwięcej czasu poświęcać Bialenii. Potem już niestety nigdy takiego zapału nie czułem, mimo tego, że jako kraj odnosiliśmy nawet większe sukcesy. Ale może to wróci, znowu jesteśmy małym krajem z dużymi ambicjami, a ja najbardziej lubię rozwój, a nie stagnację (nawet, gdy jest na niezłym poziomie). ;)
Andrzej Swarzewski

Postprzez Antoni 22 lis 2018, o 17:48

Ja również pozwolę sobie przywołać nieco wspomnień i podzielić się nimi z Wami... zdecydowanie najciekawiej wspominam moje pierwsze kroki w mikroświecie. Do Bialenii trafiłem poprzez mojego znajomego, który niegdyś tu działał, jednak zrezygnował z działalności w mikroświecie, a ja zostałem. Pamiętam, jak podesłał mi link do Bialenii oraz innego państwa. Na szczęście link do innego państwa był uszkodzony i w ten sposób zostałem w Bialenii. Myślałem, że to coś całkowicie głupiego, nie spodziewałem się, że już kilka miesięcy później będę spędzał tutaj tak dużo czasu i całkowicie mnie to wciągnie. Pamiętam również moją pierwszą posadę - ministra właściwego ds. wewnętrznych w rządzie Ametysta Faradobusa. Byłem całkowicie zagubiony, chociaż dumny, że mogę sprawować tak poważną funkcję. Miło jest czasem wrócić do takich wspomnień.

Postprzez Thomas 22 lis 2018, o 22:00

Ja do Bialenii trafiłem na obchody Święta Pracy w 2015 roku jako premier Królestwa Batawii. Tu do działania namówił mnie Mikołaj Patryk Dostojewski, ówczesny Car Brodrii. Funkcje sprawowałem najróżniejsze , ale chyba największe sukcesy odniosłem jako Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego , zyskałem wtedy tytuł TYTANA SPORTU w konkursie Święta Pracy 2017. Sądzę iż przez ponad rok sprawdzałem się także jako Dowódca Marynarki Wojennej SZ RB . Doskonale pamiętam jak wszystkiego o wojsku uczył mnie Marszałek Ronon Dex. Andrzejowi Swarzewskiemu i Eddardowi Noqternowi mogę podziękować za szkolenie polityczne , gdzie w ich rządach pełniłem teki ministra a nawet sprawowałem urząd wiceprezydenta. Ehhh.....miło powspominać .
/-/ Thomas von Lisendorff
Lord Marszałek GH
Komandor GH KH
mat MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Terminator Straży Marszałkowskiej KDW
trener Legii Lisendorff i CA River Cymeria
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jan Sapieha 24 lis 2018, o 12:20

Moja przygoda zaczęła się gdy surfując w sieci, przypadkiem znalazłem ogłoszenie. Trwał nabór chętnych do tworzenia wirtualnego państwa. Od tamtej pory minęło kilka lat, a ja na swojej muzycznej playliście ciągle mam kawałki z Bialeńskiej Listy Our Sound. Równie ciepło będę wspominać obronę Wolnogradu przed ekologami z greenpeace'u oraz rekonesans świeżo zaanektowanej wyspy.
Janek Sapieha
Jan Sapieha

Postprzez Hewret 26 lis 2018, o 17:03

Obrazek
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Hewret 5 gru 2018, o 17:34

Ma ktoś w ogóle kontakt z innym Bialeńczykami? Trochę brakuje mi Tadeusza Krasnodębskiego, Macieja Kamińskiego (ten mi na Fejsbuku zapowiedział powrót) i Ronona Dexa (pewnie by wrócił).
W ogóle to Ronona widziałem aktywnego gdzieś na forum o ochroniarzach. :mrgreen:
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Andrzej Swarzewski 5 gru 2018, o 18:22

O, byłoby wspaniale, gdyby Maciej wrócił. Na pewno tchnąłby trochę życia w naszą zaspaną Republikę. A co do Ronina, to niestety wątpię. Chyba już dawno temu ostatecznie znudził się mikroświatem. :/
A ściąganie ludzi na siłę nie ma większego sensu. Niby można ściągnąć Aliego, Feliksa, czy Akrypę, ale wątpię, żeby byli przez dłuższy czas. Lepiej byłoby skutecznie się promować i ściągnąć nowych ludzi.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Antoni 5 gru 2018, o 21:23

Panowie, wykorzystajmy magię Facebook'a i wezwijmy wszystkich, jak to miało miejsce kiedy mnie wezwano przez media realne. Hewrecie, posiadasz również bazę danych - skorzystajmy z tego. Myślę, że pora przywrócić trochę trupów do życia.

Następna strona

Powrót do Plac Zielony