Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Centrum Gastronomiczno-Handlowe u Janka

Re: Centrum Gastronomiczno-Handlowe u Janka

Postprzez Antoni 23 lis 2018, o 22:11

Swoją drogą, wypadałoby uaktualnić naszą stronę główną, ale to już po względnym uporządkowaniu porządku prawnego.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Antoni 23 lis 2018, o 22:23

Po mnie był Tadeusz Krasnodębski, jako że ja zrezygnowałem z pełnia obowiązków, następnie był Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita, który wygrał w wyborach prezydenckich, następnie on zrezygnował, a władzę powinien przejąć Wiceprezydent (chyba go nie było) lub Marszałek - podejrzewam, że był nim Jan Lubomirski-Dostojewski, który następnie został oskarżony za działanie na rzecz innego państwa (nie orientuję się dokładnie), nielegalnym (bez wypełnienia formalności podczas wyborów na Marszałka, który był kolejną osobą w sukcesji) prezydentem został Bajtuś, następnie w Bialenii odbył się pucz Hewreta i Iwana (który później bodajże zdradził Hewreta i chciał włączyć Bialenię do Brodrii), cały czas na stanowisku prezydenta był Bajtuś (wątpliwie wybrany), aż ja dokonałem zamachu stanu. Dlatego teoretycznie to Bajtuś nadal pełni funkcję prezydenta, aczkolwiek z wątpliwą przeszłością.

Mogłem się pomylić, dlatego proszę nie brać wszystkiego na poważnie. Opieram to na podstawie własnych wspomnień, a w tym czasie do Bialenii zaglądałem sporadycznie przez ww. wydarzenia.

Jestem również niemal pewien, że gdzieś pomiędzy Tadeuszem a Bajtusiem był Michael Wolferine, ale nie umiem go umieścić na osi czasu w tym momencie.

Edit: przypomniałem sobie, że Wolferine był wiceprezydentem Mardreda, więc był on zaraz po nim, jednak nie mam pojęcia, dlaczego stracił to stanowisko (prawdopodobnie poprzez zrzeczenie lub oskarżenie).

Postprzez Andrzej Swarzewski 23 lis 2018, o 22:36

No to naprawdę straszny bałagan zrobiliście. :D Czyli zanim zalegalizujemy Twoją władzę, powinniśmy chyba najpierw zalegalizować władzę Bajtusia. :lol:
Może Hewret to wszystko będzie umiał dokładnie wyjaśnić, skoro brał w tym udziału. ;)
Odnośnie Twoje streszczenie mam następujące pytania:
1) Czy Jan Lubomirski-Dostojewski został odwołany legalnie?
2) Jeśli nie Bajtuś, to kto powinien objąć urząd prezydenta po Lubomirskim?
3) Na czym polegał pucz Hewreta i Iwana, skoro prezydentem (lub antyprezydentem) pozostał Bajtuś?
4) I odnośnie editu: Czy Lubomirski był legalnym następcą Wolferine'a?

Jeśli okaże się, że któryś z poprzednich prezydentem (prawdopodobnie Lubomirski lub Bajtuś) objął urząd nielegalnie, to ktoś jest legalnym sukcesorem i musi tylko złożyć przysięgę.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Piccolomini 23 lis 2018, o 22:38

Dlatego najlepiej wyzerować wszystko nową Konstytucją. Inaczej się pogubimy.
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Andrzej Swarzewski 23 lis 2018, o 22:44

Nowa Konstytucja nie będzie legalna, jeżeli nie zostanie przyjęta na podstawie starej. A nie będzie przyjęta, jeśli nie będzie wiadomo, kto ma ją podpisać.
Chyba, że zerwiemy ciągłość i powołamy II Republikę Bialeńską. Ale jeśli jest jakakolwiek inna możliwość, to wolałbym tego uniknąć.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Antoni 23 lis 2018, o 22:46

Faktycznie, bałagan zaczął się robić, kiedy nie zostałem wybrany na drugą kadencję. Odpowiadając na pytania:
1) Jan Lubomirski-Dostojewski powinien zostać postawiony przed Trybunałem Sprawiedliwości, o ile powody były słuszne. Były takie plany, chyba do tego nie doszło. Nie brałem w tym udziału.
2) Bajtuś, ale został wybrany Marszałkiem z pominięciem procedur, co może podważać jego legalność.
3) Hewret ogłosił się Namiestnikiem (lub jakakolwiek inna nazwa). Szczegółów nie znam, nie brałem w tym udziału.
4) Nie mam pojęcia, byłem tylko biernym obserwatorem wydarzeń.

Co do ostatniego zdania, na objęcie urzędu Konstytucja przewiduje 24 h albo 48 h, a po takim czasie sukcesja już się na pewno skończyła.

Pamiętajmy, że w międzyczasie została jeszcze przyjęta umowa Sarmacja-Bialenia. Lepiej nie wchodźmy w szczegóły. Wyzerujmy to, jak wspomniał Poseł Piccolomini.

Postprzez Hewret 23 lis 2018, o 22:47

Po rezygnacji Mardreda prezydentem został Michael Wolferine. Rządził nieudolnie, więc dokonałem puczu. Potem doszedłem do porozumienia z "opozycją" i kolejnym p.o prezydenta został Jan Lubomirski-Dostojewski. Ten niestety chciał zakończyć działalność Republiki Bialeńskiej, więc tutaj dokonano kolejnego puczu przez kolegium obywatelskie w składzie: Tadeusz Krasnodębski, Elżbieta Kaczmarek, Antoni Kacper Burbon-Conti i oczywiście ja. Później przeprowadzono wybory parlamentarne, Marszałkiem i jednocześnie p.o Prezydenta został Bajtuś. A ten ostatnio został obalony przez Antoniego.
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Antoni 23 lis 2018, o 22:49

Andrzej Swarzewski napisał(a):Chyba, że zerwiemy ciągłość i powołamy II Republikę Bialeńską. Ale jeśli jest jakakolwiek inna możliwość, to wolałbym tego uniknąć.

Prawdopodobnie powinienem optować za powołaniem II Republiki Bialeńskiej, jednak mając na uwadze jej dobro i własną ciekawość, jeszcze dzisiaj rozpocznę prywatne śledztwo pozwalające ustalić szczegóły. Nie będzie to łatwe. Przyda się również pamięć Hewreta. Jednak on również na tym może ucierpieć, a ma dostęp do dowodów - nie zapominajmy. :P

Postprzez Andrzej Swarzewski 23 lis 2018, o 22:52

Nikt nie ucierpi, nowy w pełni legalny prezydent będzie musiał ogłosić niepodległość, jeśli nie chce, żeby połowa obywateli została skazana na banicję... ;)
Hewrecie, przepraszam za tą nadmierną ciekawość, ale mam kilka kolejnych pytań.
1) Czy Michael Wolferine ostatecznie zrezygnował z urzędu Prezydenta w ramach ugody? Jeśli nie, to kiedy skończyłaby się jego legalna kadencja?
2) Czy Lubomirski był legalnym p.o. Prezydenta?
3) Czy wybory parlamentarne były legalne? Czy jakkolwiek można uznać Bajtusia za legalnego p.o. Prezydenta?
Andrzej Swarzewski

Postprzez Piccolomini 23 lis 2018, o 22:55

Antoni napisał(a):
Andrzej Swarzewski napisał(a):Chyba, że zerwiemy ciągłość i powołamy II Republikę Bialeńską. Ale jeśli jest jakakolwiek inna możliwość, to wolałbym tego uniknąć.

Prawdopodobnie powinienem optować za powołaniem II Republiki Bialeńskiej, jednak mając na uwadze jej dobro i własną ciekawość, jeszcze dzisiaj rozpocznę prywatne śledztwo pozwalające ustalić szczegóły. Nie będzie to łatwe. Przyda się również pamięć Hewreta. Jednak on również na tym może ucierpieć, a ma dostęp do dowodów - nie zapominajmy. :P

Ja jestem za II Republiką. Bo prawdy się nie dojdzie.
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plac Zielony