Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

7. Rocznica Pierwszego Zrywu

7. Rocznica Pierwszego Zrywu

Postprzez Andrzej Swarzewski 11 mar 2019, o 18:35

Rodacy!
Staję dzisiaj przed Wami jako Wasz Prezydent, ale też następca Przywódcy Powstania Marcowego Jana Kaniewskiego, którego niestety nie ma dziś z nami. Równe siedem lat temu miał miejsce pierwszy zryw Powstania Marcowego. Zakończył się pacyfikacją przez sarmackie siły porządkowe oraz internowaniem przywódcy Armii Wyzwolenia Teutonii, Jana de Kaniewskiego.
Pozwólcie, że zacytuję fragment mojej pracy na ten temat:
Kulminacja gniewu ludu nastąpiła 11 marca. Wtedy granica pomiędzy opozycyjnością, a zemstą społeczną pękła. Wówczas w teutońskim dziale Forum Centralnego Księstwa Sarmackiego Jan de Kaniewski wygłosił Manifest Powstańczy. Oficjalnym hasłem manifestu, zwanego pierwszym zrywem Powstania Marcowego, było utworzenie równorzędnego Królestwa Teutonii połączonego unią personalną z Księstwem Sarmacji.
Agresja jednak nie wyszła z grupy powstańców, lecz od strony rządowej. Gauleiter Kakulski, emigrant z Królestwa Scholandii, zaatakował na książęcej mapie przywódcę pierwszego zrywu, Jana de Kaniewskiego.
Powstanie zostało wyśmiane przez Michaela von Lichtensteina, wieloletniego namiestnika Teutonii (przeciwnika niepodległego Królestwa Nowej Teutonii z 2006 roku), który przez Księcia Sarmacji został ogłoszony Królem Teutonii w niejasnych okolicznościach, w nastrojach buntowniczych.
Tego samego dnia, bez jakiegokolwiek, choćby pokazowego, procesu Prefektura Księstwa Sarmacji internowała Jana de Kaniewskiego, przy jednoczesnym utrzymaniu na wolności pozostałych powstańców. Okres siedmiodniowego internowania cechował się powszechną propagandą antypowstańczą, która- połączona z groźbami wydalenia z terytorium Księstwa Sarmacji, a więc i Królestwa Teutonii- spowodowała wycofanie się części rewolucjonistów z walki. Był to także czas uformowania społecznej i politycznej ideologii, pod kierunkiem narodowego ideologa Andrzeja Swarzewskiego i przedstawiciela młode generacji- Akrypy Akrypona.
W czasie tym rozpowszechniły się hasła ludowe, trzeciopozycyjne oraz nawiązujące do Trzeciej Teorii Powszechnej Muammara Kaddafiego oraz idei państwa Dżamahiriji. Powstańcy świadomi nieskuteczności monarchistycznej Sarmacji oraz monarchistycznej Teutonii, a jednocześnie opozycyjni w stosunku do komunizmu wandejskiego, sformułowali mikronacyjną Trzecią Drogę oraz mikronacyjną wersję Dżamahiriji.


Dzisiaj, gdy ważą się losy naszej przyszłości, powinniśmy szczególnie pamiętać o tamtym dniu. Powinniśmy pamiętać o odwadze, która wówczas nam towarzyszyła, ale jeszcze bardziej o wierze w przyszłość. Wszyscy powstańcy marcowi byli bardzo młodzi i niedoświadczeni. Nie było wśród nas żadnego informatyka. Gdybyśmy analizowali "za" i "przeciw" w sposób jaki obecnie się nam proponuje, to nigdy nie podjęlibyśmy żadnych działań. Na szczęście mieliśmy w sobie wystarczająco dużo entuzjazmu, by stworzyć podwaliny pod państwo, które do dziś znajduje się w światowej czołówce.
Tym bardziej dzisiaj, gdy jest nas więcej, mamy doświadczenie, mamy na pokładzie wspaniałego informatyka, mamy specjalistów w wielu dziedzinach, a zasłużeni Bialeńczycy rozważają powrót do aktywności, nie powinniśmy się bać. Nie mamy się czego bać! Przyszłość należy do Nas!

Andrzej Swarzewski
Avatar użytkownika
 

Re: 7. Rocznica Pierwszego Zrywu

Postprzez Ronon Dex 11 mar 2019, o 20:12

Andrzej Swarzewski napisał(a):Rodacy!
Tym bardziej dzisiaj, gdy jest nas więcej, mamy doświadczenie, mamy na pokładzie wspaniałego informatyka, mamy specjalistów w wielu dziedzinach, a zasłużeni Bialeńczycy rozważają powrót do aktywności, nie powinniśmy się bać. Nie mamy się czego bać! Przyszłość należy do Nas!

Niestety nie pamiętam Powstania... zostałem zaproszony przez Andrzeja i Macieja przez inne (realowe) forum gdy budowana była od podstaw Republika Bialeńska. Pamiętam tamten zapał do pracy i tworzenia naszego V-Kraju.

Możemy to powtórzyć i odbudować naszą świetność sprzed paru lat. Wierzę w to i dlatego powróciłem... mamy zapowiedzi powrotu innych zasłużonych dla naszej Republiki. Razem możemy dokonać wiele... możemy przywrócić "złote lata" naszej Republiki. Czego sobie i wszystkim, którzy ukochali Bialenię życzę z całego serca!

Zbierzmy się ponownie pod naszym Zielonym Sztandarem i w cieniu skrzydeł naszego godła... Chwała Niepodległej i Samodzielnej Republice Bialeńskiej !!!
Avatar użytkownika
 

Re: 7. Rocznica Pierwszego Zrywu

Postprzez Piccolomini 12 mar 2019, o 10:42

Szkoda, że odrzuciliście szansę dobrego rozwoju na rzecz górnolotnych haseł i zbyt dużej ambicji. Źle to się skończy, ale to wasza decyzja.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: 7. Rocznica Pierwszego Zrywu

Postprzez Andrzej Swarzewski 12 mar 2019, o 14:13

Piccolomini napisał(a):Szkoda, że odrzuciliście szansę dobrego rozwoju na rzecz górnolotnych haseł i zbyt dużej ambicji. Źle to się skończy, ale to wasza decyzja.

Jeśli masz taki sam stosunek do Powstańców Marcowych, to dobrze, że zrezygnowałeś z obywatelstwa.
Szekspir przestrzegał, że zbytnia i źle pojmowana rozwaga czyni nas tchórzami. Ty już tę granicę przekroczyłeś. Szkoda. Źle skończysz, ale to Twoja decyzja.
Andrzej Swarzewski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: 7. Rocznica Pierwszego Zrywu

Postprzez Thomas 12 mar 2019, o 15:41

7 to szczęśliwa liczba.
/-/ Thomas von Lisendorff
Menedżer Cymerii
Lord Marszałek GH
Komandor GH KH
mat MW KS,
Dowódca SDMW
Terminator Straży Marszałkowskiej KDW
trener Legii Lisendorff i CA River Cymeria
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 


Powrót do Plac Zielony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości