Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Perypetie związane z uzyskaniem obywatelstwa KS

Moderator: Republika Bialeńska: władze

Perypetie związane z uzyskaniem obywatelstwa KS

Postprzez Jan Sapieha 21 paź 2018, o 23:03

Witam serdecznie,
Od początku pisałem że moim pierwszym celem jest nabycie obywatelstwa Sarmackiego. Uznałem że najlepszą opcją wejścia w jego posiadanie będzie posiadane już obywatelstwo RB. Wiadomo bowiem powszechnie iż po objęciu opieką Bialenii przez KS wszyscy obywatele tejże, mogą po złożeniu przysięgi w pełni korzystać z sarmackich praw politycznych. Ja również złożyłem swoją przysięgę, mając na uwadze fakt że nigdy nie wyrzekłem się swojego obywatelstwa. W międzyczasie zostałem poinformowany o swoim statusie bezpaństwowca, co oznaczało że niesłusznie uznano mnie za zmarłego. Aby uprościć pewne procedury złożyłem swój wniosek o nadanie obywatelstwa lecz z prawnego punktu widzenia powinien być to wniosek o jego przywrócenie gdyż jak już pisałem nigdy się go nie wyrzekałem. Chyba że jest jakiś inny zapis, którego nie znam, mówiący że można je stracić w inny sposób niż te które są powszechnie stosowane. Ze zdobytym ponownie Bialeńskim paszportem kontynuowałem swój plan mający urzeczywistnić posiadanie podwójnego obywatelstwa. W tym celu wystosowałem odpowiedni wniosek który przedłożyłem dnia 8 bm., lecz został on w całości oddalony przez niedopełnienie warunków formalnych w postaci nieposiadania odpowiedniej liczby punktów aktywności. Kiedy owe postawione warunki zostały przeze mnie spełnione, w dniu 17 bm., wystosowałem identyczny postulat na który otrzymałem odpowiedz że i owszem istniej duże prawdopodobieństwo lecz chyba w listopadzie.

screen.png

W tym miejscu rozpoczęła się dyskusja nad wnioskiem pomiędzy moim kolegą Antonim oraz regentem Konradem Jakubem. Niestety nie dane było mi odnieść się do niej albowiem temat został szybko zamknięty a post który chciałem zamieścić już się nie wyświetlił. Spróbuje więc tutaj zapytać Państwa czy będąc cały czas obywatelem Bialeńskim (chodz nie figurując na liście 25 obywateli z czego jedynie kilku jest aktywnych) oraz po złożeniu przysięgi nie powinienem już wcześniej zostać zaliczonym w poczet Sarmatów na równi z pozostałymi ?
Janek Sapieha
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jan Sapieha
Republika Bialeńska

Re: Perypetie związane z uzyskaniem obywatelstwa KS

Postprzez Antoni 21 paź 2018, o 23:31

Witaj Janku!

Cieszę się, że pytasz. Postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości, bowiem rzeczywiście sytuacja jest dosyć skomplikowana. O ile dobrze się orientuję, obywatelstwo sarmackie próbowałeś uzyskać trzy razy. 1) W wątku przeznaczonym dla obywateli bialeńskich, którzy posiadali obywatelstwo bialeńskie w momencie wejścia w życie Umowy o otoczeniu Republiki Bialeńskiej przez Księstwo Sarmacji. Nie byłeś w tym czasie obywatelem Republiki Bialeńskiej, a nasze obywatelstwo utraciłeś prawdopodobnie na skutek braku aktywności. Dla poprawności, o ile dobrze pamiętam (nie mogę tego dokładnie sprawdzić ze względu na brak dostępu do naszego poprzedniego forum) nikt nie uznał Ciebie za zmarłego, po prostu utraciłeś nasze obywatelstwo, które możesz odzyskać poprzez złożenie wniosku do Prezydenta, co też uczyniłeś, ale o tym dalej. 2) Kolejny wniosek o obywatelstwo sarmackie złożyłeś prywatnie, w oddzielnym wątku, jednak obywatelstwa nie uzyskałeś ze względu na brak dopełnienia braków formalnych - wspomnianych punktów aktywności, które są wymagane podczas uzyskiwania obywatelstwa sarmackiego. 3) Powtórny wniosek złożyłeś po dopełnieniu wszelkich formalności, złożyłeś również przysięgę i obywatelstwo powinno zostać Tobie nadane, jednak ze względu na zarządzone wybory, Regent Księstwa Sarmacji postanowił odroczyć nadanie Tobie obywatelstwa do momentu zakończenia wyborów czy też głosowania. Ponieważ interpretacja mówiącego o tym przepisu podlega dyskusji, złożyłem stosowny wniosek o rozpatrzenie Twojej sprawy do Trybunału Koronnego. Pokładam nadzieję, iż Trybunał szybko rozpatrzy mój wniosek i szybko będziesz mógł się cieszyć z pełni praw obywatelskich Księstwa Sarmacji.

Wracając do obywatelstwa bialeńskiego, złożyłeś wniosek, który został formalnie przyjęty przez Prezydenta, jednak Prezydent nie opublikował stosownego postanowienia w tej sprawie w Dzienniku Praw, co oznacza, iż nadanie obywatelstwa nie uzyskało mocy prawnej i nadal nie jesteś bialeńskim obywatelem. Bardzo Ciebie przepraszam za taką sytuację, jednak pokładam nadzieję, iż Prezydent rozwiąże tę sytuację najszybciej jak to możliwe wydaniem stosownego postanowienia.

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, chętnie pomogę. Pozdrawiam serdecznie!
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Magister net. ekonomii, Wicemarszałek i Poseł Parlamentu Republiki Bialeńskiej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii.
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel

Re: Perypetie związane z uzyskaniem obywatelstwa KS

Postprzez Jan Sapieha 22 paź 2018, o 14:36

Zwyczajnie, po ludzku wypada mi podziękować za życzliwość i okazaną pomoc. Ty również możesz na mnie liczyć w potrzebie. Jednak jak już obaj wiemy jest gorzej niż przewidywałem. Nie dość że nie posiadam obywatelstwa sarmackiego to na dodatek stałem się apatrydą :roll: Zahartowałem się już jednak na tyle że kolejne przeszkody determinują mnie jeszcze bardziej do zdobycia przynależności państwowej.
Janek Sapieha
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jan Sapieha
Republika Bialeńska

Powrót do Plac Zielony im. Dżamahirijji Libijskiej