Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Reaktywacja Uniwersytetu?

Moderatorzy: Republika Bialeńska: władze, Uniwersytet Bialeński - Rektor

Re: Reaktywacja Uniwersytetu?

Postprzez Seweryn 2 gru 2018, o 22:25

W Księstwie to tylko Akademia Sclavińska, a w niej rzeczywiste prace wykonują JKM i Rektor. 30 listopada w Dreamlandzie pojawił się poczet dreamlandzkich królów, ale jest niedokładny i nie ma on charakteru pracy naukowej. Do innych mikronacji nie zaglądałem. Mam nadzieję że Uniwersytet Bialeński kiedyś wystartuje.
(—) Seweryn Siepacz-Rębajło
Asesor Trybunału Koronnego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 2 gru 2018, o 22:30

Seweryn napisał(a):W Księstwie to tylko Akademia Sclavińska, a w niej rzeczywiste prace wykonują JKM i Rektor. 30 listopada w Dreamlandzie pojawił się poczet dreamlandzkich królów, ale jest niedokładny i nie ma on charakteru pracy naukowej. Do innych mikronacji nie zaglądałem. Mam nadzieję że Uniwersytet Bialeński kiedyś wystartuje.

No chyba zaraz się obrażę.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii

Postprzez Seweryn 2 gru 2018, o 23:16

Zadano pytanie o uczelnie, które działają, a nie, o które działały.
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 2 gru 2018, o 23:33

Seweryn napisał(a):Zadano pytanie o uczelnie, które działają, a nie, o które działały.

No wlasnie.... ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii

Postprzez Kristian Arped 5 gru 2018, o 17:02

No i jeszcze AZUL! Chociaż ostatnimi czasy nie publikujemy prawie nic, to zakulisowo działamy w naszym gronie :)
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Joanna Izabela 5 gru 2018, o 17:19

Generalnie z tych co publikowały cokolwiek w przeciągu pól roku to bedzie: AZUL, TAM, Akademia Sclavinska
Poza uniwersytetami jeszcze TiH działa prężnie. Jednak jeżeli chodzi o jakąkolwiek uczelnie na terenie Sarmacji to da się porozmawiać tak naprawdę z każdym, bo rektorzy są aktywni.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii

Postprzez Kristian Arped 5 gru 2018, o 17:28

Inna sprawa, że uczelnie między sobą różnią się tym, jak podchodzą do "nauki" w mikronacjach. Np. my w AZULu działamy bardziej kameralnie, bez nadętego ceremonialu znanego z reala. Raz, że mamy go wystarczająco na co dzień, dwa - jesteśmy dość zgraną paczką znajomych, którzy dzielą zainteresowanie językami.

Dlatego też patrzenie na aktywność uczelni przez pryzmat tego, ile papierkow (naukowych lub administracyjnych - bez znaczenia) naprodukowano w jakimś przedziale czasowym rozmazuje trochę obraz rzeczywistości.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Seweryn 5 gru 2018, o 17:36

Dlatego też patrzenie na aktywność uczelni przez pryzmat tego, ile papierkow (naukowych lub administracyjnych - bez znaczenia) naprodukowano w jakimś przedziale czasowym rozmazuje trochę obraz rzeczywistości.

Całkowicie się z tym zgadzam. Uwzględniłem Akademię Sclavińską, tylko z okazji ostatniej ekspedycji no i prac JKM, który stara się o tytuł prof. net. Na "realizację" zadań, wypłaty i ogłoszenia o kolejnych tajnych posiedzeniach Koła Wzajemnej Adoracji, zwanego zwyczajowo Konwentem, nie patrzyłem ;).
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 5 gru 2018, o 18:12

Seweryn napisał(a):
Całkowicie się z tym zgadzam. Uwzględniłem Akademię Sclavińską, tylko z okazji ostatniej ekspedycji no i prac JKM, który stara się o tytuł prof. net. Na "realizację" zadań, wypłaty i ogłoszenia o kolejnych tajnych posiedzeniach Koła Wzajemnej Adoracji, zwanego zwyczajowo Konwentem, nie patrzyłem ;).

Wydaje mi się, że jednak jakbyś patrzył na całokształt to nie powiedziałbyś, że tylko Akademia Sclavińska jest aktywna ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii

Postprzez Seweryn 6 gru 2018, o 21:42

Wiadomo już coś na temat reaktywacji?
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel