Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana prawa - dyskusja

Moderator: Republika Bialeńska: władze

Zmiana prawa - dyskusja

Postprzez Antoni 5 paź 2018, o 21:42

Szanowni Posłowie,
Drodzy Bialeńczycy,

pragnę rozpocząć dyskusję na temat tego, czy i jeżeli tak, to jak powinniśmy zmodyfikować nasz ustrój prawny.


Osobiście uważam, iż powinniśmy przede wszystkim uprościć nasze prawo tak, aby łatwiej się po nim poruszało. Wiele ustaw, być może i zasadniczą należy dostosować do prawa sarmackiego tak, aby nie było sprzeczności w prawie. Niektóre ustawy (na przykład Kodeks Gospodarczy) powinniśmy uchylić lub ewidentnie zmodyfikować. Pytaniem jest również, czy powinniśmy dalej posiadać autonomiczne samorządy i jeżeli tak, to jak je utrzymać w obecnej sytuacji. Powinniśmy się również zastanowić nad naszymi sądami oraz Siłami Zbrojnymi - jaką część powinniśmy przekazać prawu Sarmacji. I chyba najważniejsze pytanie - jak się powinny potoczyć losy Prezydenta oraz Parlamentu. Możemy podnieść rangę Prezydenta, który byłby główną decyzyjną osobą w Bialenii lub umniejszyć jego rolę na rzecz Parlamentu, którym mogą być wszyscy obywatele.


Zachęcam do zabrania głosu i przedstawienia swojej wizji Republiki Bialeńskiej po połączeniu z Księstwem Sarmacji.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Magister net. ekonomii, Wicemarszałek i Poseł Parlamentu Republiki Bialeńskiej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel
 

Re: Zmiana prawa - dyskusja

Postprzez Jan Sapieha 15 paź 2018, o 20:29

Decyzję dotyczącą poszczególnych kwestii kodyfikacji prawa przedłożyłbym pod głosowanie w jednoizbowym parlamencie, do którego należy władza wykonawcza i prawodawcza. Prezydent nie ma proregatyw ustawodawczych oraz nie może blokować decyzji zgromadzenia ogółu. Jeżeli mogę to w sprawach sądów oraz Sił Zbrojnych chciałbym wypowiedzieć się jako ostatni.
Janek Sapieha
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jan Sapieha
Republika Bialeńska
 


Powrót do Kuluary poselskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość