Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Postprzez Andrzej Swarzewski 18 mar 2019, o 10:27

Panie Przewodniczący,
Wysoka Izbo,
Zgodnie z umową pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej:
1. Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, jednakże każda ze Stron ma prawo do jej wypowiedzenia z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia na koniec miesiąca kalendarzowego.
2. Strony potwierdzają, że upoważnienie określone w § 2 ust. 1 nie stanowi przeszkody do wypowiedzenia niniejszej umowy przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej, które może nastąpić za zgodą Parlamentu Republiki Bialeńskiej wyrażoną większością 3/4 głosów przy udziale minimum połowy uprawnionych do udziału w głosowaniu.

Jako Prezydent Republiki Bialeńskiej zwracam się do Wysokiej Izby o zgodę na wypowiedzenia umowy.
Data złożenia tego projektu jest nieprzypadkowa. Siedem lat temu miał miejsce Drugi Zryw Powstania Marcowego, który o trzy dni poprzedził utworzenie Dżamahiriji, protoplastki naszego państwa. Ostatnie tygodnie pokazały, że Bialeńczycy chcą niezależnego państwa, które będzie decydować samo o sobie.
Umowa mówi o "miesięcznym okresie wypowiedzenia na koniec miesiąca kalendarzowego", co według naszej interpretacji oznacza, że jeżeli umowę wypowiemy jeszcze w marcu, to od 1 maja nie będzie ona już obowiązywać.
Oto projekt uchwały Parlamentu, nad którym będziemy głosować:
Uchwała Parlamentu Republiki Bialeńskiej
ws. zgody na wypowiedzenie Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej.

Artykuł 1.

Parlament Republiki Bialeńskiej wyraża zgodę na wypowiedzenie Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej

Artykuł 7.

Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem publikacji.

Rozpoczynam trzydniową debatę, która zakończy się 21 marca o 12:00. Dopuszczam do debaty wszystkich obywateli Republiki Bialeńskiej.
Andrzej Swarzewski

Re: Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Postprzez Ronon Dex 18 mar 2019, o 13:59

W zaistniałej sytuacji nie widzę innego wyjścia by zachować niepodległość i suwerenność Republiki Bieleńskiej.

Osobiście nie widzę przyszłości naszej V-Ojczyzny jako "protektoratu" czy "prowincji". Musimy więc podjąć nasze dzieło, które zostało zapoczątkowane 7 lat temu na nowo. Deklaruję swój udział w dziele odbudowy i rozwoju naszego v-kraju. Wspólnym wysiłkiem, jak niegdyś przy jego budowie.

Do treści dokumentu nie wnoszę zastrzeżeń.

Postprzez Thomas 18 mar 2019, o 14:52

Bardzo mi się podoba na tym forum, w Sarmacji. Zależy mi również na Bialenii z którą jestem związany od 2015 roku. Jestem rozdarty wewnętrznie.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Andrzej Swarzewski 18 mar 2019, o 15:46

Thomas napisał(a):Bardzo mi się podoba na tym forum, w Sarmacji. Zależy mi również na Bialenii z którą jestem związany od 2015 roku. Jestem rozdarty wewnętrznie.

Zawsze możesz zostać bialeńskim ambasadorem w Sarmacji i członkiem Rady Paktu Gellońskiego (jednego ja powołuję). Bialenia nie zakazuje też swoim obywatelom posiadania podwójnego obywatelstwa, więc mógłbyś działać w obu państwach naraz.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Ronon Dex 18 mar 2019, o 15:53

Zresztą przejście na własne forum i zachowanie niepodległości wcale nie oznacza zakończenia kontaktów i współpracy z KS... Będzie potrzebny dobry i aktywny Ambasador, dobrze funkcjonująca ambasada, a więc dla kogoś komu się na tym forum podoba jest duże pole do popisu.

Postprzez Andrzej Swarzewski 21 mar 2019, o 20:25

Panowie, w ten piękny powstańczy dzień rozpoczynamy głosowanie. Przepraszam za kilkugodzinne opóźnienie.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Bajtuś 21 mar 2019, o 20:43

ZA.
Marek Bajtuś
Królestwo Hasselandu

Postprzez Ronon Dex 21 mar 2019, o 21:17

ZA.

Postprzez Thomas 22 mar 2019, o 15:54

Za.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 mar 2019, o 17:18

Stwierdzam, że Parlament Republiki Bialeńskiej jednogłośnie wyraził zgodę na wypowiedzenie umowy, przyjmując zaproponowany projekt uchwały.
Bardzo dziękuję Parlamentowi za podjęcie takiej decyzji. Chciałbym podzielić się z Wami pięknym serbskim cytatem. Gdy dobrze, nie trudno dobrym być, w trudach poznaje się bohaterów.
Andrzej Swarzewski

Powrót do Parlamentarna Sala Posiedzeń