Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Postprzez Andrzej Swarzewski 18 mar 2019, o 10:27

Panie Przewodniczący,
Wysoka Izbo,
Zgodnie z umową pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej:
1. Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, jednakże każda ze Stron ma prawo do jej wypowiedzenia z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia na koniec miesiąca kalendarzowego.
2. Strony potwierdzają, że upoważnienie określone w § 2 ust. 1 nie stanowi przeszkody do wypowiedzenia niniejszej umowy przez Prezydenta Republiki Bialeńskiej, które może nastąpić za zgodą Parlamentu Republiki Bialeńskiej wyrażoną większością 3/4 głosów przy udziale minimum połowy uprawnionych do udziału w głosowaniu.

Jako Prezydent Republiki Bialeńskiej zwracam się do Wysokiej Izby o zgodę na wypowiedzenia umowy.
Data złożenia tego projektu jest nieprzypadkowa. Siedem lat temu miał miejsce Drugi Zryw Powstania Marcowego, który o trzy dni poprzedził utworzenie Dżamahiriji, protoplastki naszego państwa. Ostatnie tygodnie pokazały, że Bialeńczycy chcą niezależnego państwa, które będzie decydować samo o sobie.
Umowa mówi o "miesięcznym okresie wypowiedzenia na koniec miesiąca kalendarzowego", co według naszej interpretacji oznacza, że jeżeli umowę wypowiemy jeszcze w marcu, to od 1 maja nie będzie ona już obowiązywać.
Oto projekt uchwały Parlamentu, nad którym będziemy głosować:
Uchwała Parlamentu Republiki Bialeńskiej
ws. zgody na wypowiedzenie Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej.

Artykuł 1.

Parlament Republiki Bialeńskiej wyraża zgodę na wypowiedzenie Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej

Artykuł 7.

Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem publikacji.

Rozpoczynam trzydniową debatę, która zakończy się 21 marca o 12:00. Dopuszczam do debaty wszystkich obywateli Republiki Bialeńskiej.
Andrzej Swarzewski

Re: Projekt uchwały ws. wypowiedzenia umowy

Postprzez Ronon Dex 18 mar 2019, o 13:59

W zaistniałej sytuacji nie widzę innego wyjścia by zachować niepodległość i suwerenność Republiki Bieleńskiej.

Osobiście nie widzę przyszłości naszej V-Ojczyzny jako "protektoratu" czy "prowincji". Musimy więc podjąć nasze dzieło, które zostało zapoczątkowane 7 lat temu na nowo. Deklaruję swój udział w dziele odbudowy i rozwoju naszego v-kraju. Wspólnym wysiłkiem, jak niegdyś przy jego budowie.

Do treści dokumentu nie wnoszę zastrzeżeń.

Postprzez Thomas 18 mar 2019, o 14:52

Bardzo mi się podoba na tym forum, w Sarmacji. Zależy mi również na Bialenii z którą jestem związany od 2015 roku. Jestem rozdarty wewnętrznie.
/-/ Thomas von Lisendorff
Admirał MW SZ RB
Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Swarzewski 18 mar 2019, o 15:46

Thomas napisał(a):Bardzo mi się podoba na tym forum, w Sarmacji. Zależy mi również na Bialenii z którą jestem związany od 2015 roku. Jestem rozdarty wewnętrznie.

Zawsze możesz zostać bialeńskim ambasadorem w Sarmacji i członkiem Rady Paktu Gellońskiego (jednego ja powołuję). Bialenia nie zakazuje też swoim obywatelom posiadania podwójnego obywatelstwa, więc mógłbyś działać w obu państwach naraz.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Ronon Dex 18 mar 2019, o 15:53

Zresztą przejście na własne forum i zachowanie niepodległości wcale nie oznacza zakończenia kontaktów i współpracy z KS... Będzie potrzebny dobry i aktywny Ambasador, dobrze funkcjonująca ambasada, a więc dla kogoś komu się na tym forum podoba jest duże pole do popisu.

Postprzez Andrzej Swarzewski 21 mar 2019, o 20:25

Panowie, w ten piękny powstańczy dzień rozpoczynamy głosowanie. Przepraszam za kilkugodzinne opóźnienie.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Bajtuś 21 mar 2019, o 20:43

ZA.
Marek Bajtuś
Królestwo Hasselandu

Postprzez Ronon Dex 21 mar 2019, o 21:17

ZA.

Postprzez Thomas 22 mar 2019, o 15:54

Za.
/-/ Thomas von Lisendorff
Admirał MW SZ RB
Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 mar 2019, o 17:18

Stwierdzam, że Parlament Republiki Bialeńskiej jednogłośnie wyraził zgodę na wypowiedzenie umowy, przyjmując zaproponowany projekt uchwały.
Bardzo dziękuję Parlamentowi za podjęcie takiej decyzji. Chciałbym podzielić się z Wami pięknym serbskim cytatem. Gdy dobrze, nie trudno dobrym być, w trudach poznaje się bohaterów.
Andrzej Swarzewski

Powrót do Parlamentarna Sala Posiedzeń