Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej

Re: Wybór 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej

Postprzez Thomas 22 sty 2019, o 17:32

Hewercie.
Pytasz o plany na politykę zagraniczną i o sytuację patową.
Kto do tej pory odpowiadał za politykę zagraniczną ?
Jesteś jeszcze członkiem obecnego rządu, co zdzialaliście w tym kierunku?
Szanowny Franz Langer jest zdaje się wiceministrem spraw zagranicznych Księstwa Sarmacji, proszę godziny zapytać co zostało dokonane? Dlaczego stopnie naukowe nie są jeszcze uznawane?
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jan Sapieha 22 sty 2019, o 18:14

Gdyby Wiceadmirał Lisendorf zdecydował się na RPG to można się jeszcze zapisać viewtopic.php?f=845&t=26724 .
Janek Sapieha
Jan Sapieha

Postprzez Franz Langer 22 sty 2019, o 20:03

Jako, że zostałem wywołany do tablicy to odpowiem. Szanowny Pan von Lisendorff zapewne jako kandydat na urząd Prezydenta RB orientuje się w sytuacji politycznej. Od końca listopada polityką zagraniczną Księstwa Sarmacji kieruje Kanclerz. W grudniu w rządzie aktywny był jedynie Kanclerz (który nie dostał wotum zaufania w Sejmie). Rozpisano przyspieszone wybory parlamentarne, a sam Kanclerz z przyczyny wyżej wymienionej nie podejmował żadnych politycznych inicjatyw. Nowy Sejm faktycznie wyłonił pana Swarzewskiego na Kanclerza, który nieco później powołał mnie na stanowisko sekretarza stanu (wiceministra) w MSZ. Jednak jak wszystkim wiadomo, pan Swarzewski nie tylko odszedł z Sarmacji, w Radzie Ministrów również panuje cisza. Wiceminister nie może podejmować takich działań bez wyraźnego upoważnienia, takiego jednak nie dostałem. Wniosek jest taki, że pomimo gotowości strony bialeńśkiej (Gabinet Prezydenta funkcjonował sprawnie) to jednak po stronie sarmackiej nie było z kim na ten temat rozmawiać.
Asesor Trybunału Koronnego
(-) F. Langer
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Ronon Dex 22 sty 2019, o 20:33

Franz Langer napisał(a):Jeśli chodzi o ofertę UB nazwę ją "typową". Tak jak mówiłem, jestem zwolennikiem wprowadzenia pewnych urozmaiceń i nowych kierunków. Wydział Nauk Praktycznych brzmi fantastycznie, tak samo jak studia z zakresu wojskowości. Można by dać możliwość oficerom Sił Zbrojnych RB kształcenia nowego pokolenia oficerów, dzięki czemu nasza armia miałaby wykształcone kadry. Oczywiście same kadry to nie wszystko, dlatego jednym z podstawowych zadań studenta podczas studiów z zakresu wojskowości byłaby służba w naszym wojsku!

W związku z tym, że planujemy przywrócenie świetności naszych Sił Zbrojnych (aktualnie czekam na konkretne kwestie strony, na której je umieścimy - od Hewreta) to zastanawiam się czy w związku z powyższą propozycją nie warto by stworzyć czegoś w rodzaju "studium wojskowego" (mogę się w tej materii poudzielać). Jakie jest zdanie w tej materii?

Postprzez Franz Langer 22 sty 2019, o 20:42

Ronon Dex napisał(a):W związku z tym, że planujemy przywrócenie świetności naszych Sił Zbrojnych (aktualnie czekam na konkretne kwestie strony, na której je umieścimy - od Hewreta) to zastanawiam się czy w związku z powyższą propozycją nie warto by stworzyć czegoś w rodzaju "studium wojskowego" (mogę się w tej materii poudzielać). Jakie jest zdanie w tej materii?

Ze swojej strony jestem jak najbardziej za. Myślę, że kwestia do dogadania z Rektorem. Takie studium na naszym UB wyglądałoby bardzo ciekawie i mogłoby również ściągnąć kilka osób z innych prowincji zainteresowanych tematyką wojskowości. Chyba, że ma Pan inny pomysł i zechciałby się z nami podzielić.
(-) F. Langer
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Thomas 22 sty 2019, o 20:51

Marszałku.
Kwestie Uniwersytetu oraz jego pokroju pozostawiam Rektorowi. Jestem zwolennikiem bielizna mieszania się polityki do UB, wojska czy sportu.
Jeżeli Rektor uzna że jest to potrzebne, nie widzę przeciwwskazań.

Szanowny Franzie.
Znam historię rządu Księstwa i jego Kanclerzy.
Chodziło mi o to jakie sukcesy odniósł ustępujący rząd Bialenii w tej dziedzinie.
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Hewret 22 sty 2019, o 22:02

No to taka nie tylko sprawa Rektora, bo uczelnia jest instytucją państwową. Jako szef tej instytucji odpowiadam przed Prezydentem Republiki Bialeńskiej, gdyż on jest moim zwierzchnikiem bezpośrednim.
Tak też wszelkie pomysły i decyzje muszę konsultować.
/-/ Hewret von Thorn

Postprzez Antoni 23 sty 2019, o 00:40

Wysoka Izbo,
Szanowni Kandydaci,

w związku z upływem wyznaczonego czasu, zamykam debatę dotyczącą wyboru 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Dziękuję za aktywny udział w debacie oraz za liczne pytania i odpowiedzi. Przechodzimy do głosowania nad kandydaturami.

Zarządzenie: głosowanie nad kandydaturami na 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej (Uchwała ws. powołania Prezydenta Republiki Bialeńskiej)

Podstawa prawna: art. 9 Ustawy Parlamentu Republiki Bialeńskiej - ordynacji wyborczej z dnia 27 grudnia 2018 r.

Projekt uchwały: załącznik (poniżej karty do głosowania)

Karta do głosowania:

Głosowanie nad kandydaturami na 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej (Uchwała ws. powołania Prezydenta Republiki Bialeńskiej):

Marek Bajtuś - NIE GŁOSOWAŁ
Franz Langer - NIE GŁOSOWAŁ
Hewret von Thorn - NIE GŁOSOWAŁ

Pouczenie: Posłowie głosują poprzez oddanie głosów na jednego z kandydatów, podając jego imię i nazwisko lub wstrzymują się od głosu. Poseł jest zobowiązany do skopiowania karty do głosowania oraz zamiany NIE GŁOSOWAŁ na wybrany głos. W karcie do głosowania należy uwzględnić głosy oddane przez poprzedników. Wymagana jest większość bezwzględna (należy przez to rozumieć poparcie projektu aktu prawnego przez ponad połowę Posłów z zastrzeżeniem, iż większość bezwzględna wymaga oddania głosu przez co najmniej połowę ustawowej liczby Posłów) do przyjęcia uchwały powołującej Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Głosowanie będzie trwać do momentu oddania przez wszystkich Posłów głosów, jednak nie dłużej, niż 3 doby.

Załącznik:

Uchwała ws. powołania Prezydenta Republiki Bialeńskiej

Artykuł 1.

Parlament Republiki Bialeńskiej powołuje DANE PREZYDENTA-ELEKTA na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej.

Artykuł 2.

Zobowiązuje się Prezydenta-elekta do złożenia przysięgi prezydenckiej o poniższym brzmieniu; do przysięgi można dołączyć dowolną formułę religijną.

Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, wedle najlepszego zrozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.

Artykuł 3.

Uchwała wchodzi w życie w momencie opublikowania w Dzienniku Praw.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Postprzez Franz Langer 23 sty 2019, o 19:58

Niechętnie oddaję głos jako pierwszy, jednak sprawy państwa nie mogą stać w miejscu. Zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta RB bo wierzę, że jesteśmy w stanie odbudować naszą aktywność i zapał do pracy, tym też motywuję swój głos.

Głosowanie nad kandydaturami na 26. Prezydenta Republiki Bialeńskiej (Uchwała ws. powołania Prezydenta Republiki Bialeńskiej):

Franz Langer - ZA kandydaturą Franza Langera
Hewret von Thorn - NIE GŁOSOWAŁ
(-) F. Langer
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Hewret 23 sty 2019, o 23:37

Franz Langer - ZA kandydaturą Franza Langera
Hewret von Thorn - ZA kandydaturą Franza Langera
/-/ Hewret von Thorn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Parlamentarna Sala Posiedzeń