Strona 1 z 2

Komunikaty Dworu

PostNapisane: 7 wrz 2018, o 20:17
przez KJAF
7 września 2018 r.


Z dniem dzisiejszym powołałem na urząd Kustosza Prześwietną Panią Yennefer hrabinę von Witcher. Zajmie się ona przygotowaniami do organizacji koronacji. Składam życzenia sukcesów na stanowisku i przyjemniej pracy.

Sam termin koronacji oraz inne niezbędne informacje z nią związane, zostaną opublikowane na dniach.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 21:53
przez KJAF
12 września 2018 r.


Razem z Królestwem Teutonii, postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję v-Mundialu. Na ten moment szczegółów wiele nie mamy. Impreza rozpocznie się najprawdopodobniej w październiku. Mecz otwarcia będzie w Teutonii, finał w Baridasie, a konkretnie w Almerze. Liczba drużyn które wezmą udział to docelowo, i najprawdopodobniej finalnie, 16 reprezentacji.

Jest to dla nas szczególny turniej z uwagi na fakt, że reprezentacja Baridasu jest obrońcą tytułu mistrzowskiego. Byłoby więc dla nas wielką radością móc go obronić na własnym terenie, na stadionie w stolicy.

Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce. Na ten moment, władze oraz związki piłkarskie obu krajów są w trakcie przygotowywania i doprecyzowania kwestii organizacji turnieju.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 5 paź 2018, o 10:44
przez KJAF
5 października 2018 r.


Z uwagi na abdykację JKW Roberta Fryderyka, z racji pełnienia urzędu Marszałka Sejmu, zostałem zmuszony do wylotu z Almery i zakwaterowanie się tymczasowo w Pałacu Książęcym w Grodzisku. Stało się tak dlatego, że zgodnie z sarmacką konstytucją, na czas bezkrólewia objąłem stanowisko Regenta Sarmacji.

Informuję więc, że z racji powyższego mogę przymusowo ograniczyć aktywność i pracę w Królestwie. Nie planuję dłuższej nieobecności ani powoływania regenta, ale liczyć się trzeba z większymi poślizgami czasowymi w sprawowaniu obowiązków w Baridasie. Liczę na to, że część sprawunków weźmie na siebie JKW Premier.

O zmianach czy planowanym powrocie do Almery będę informował na bieżąco.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 30 paź 2018, o 22:06
przez KJAF
30 października 2018 r.


Elekcja już za nami, w związku można się pakować i wracać do siebie.

Na dniach ukaże się nowy Ordonans o KGB który powstał we współpracy z Komendantem. Planujemy dużo zmian i ruszenie tej instytucji oraz jej restaurację. Są też pomysły jak ruszyć względnie aktywność w Baridasie. Ponadto, spróbujemy załatwić wreszcie sprawę tytułów baridajskich w KS oraz uregulować status Królestwa w ramach Księstwa. Szczegóły wkrótce.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 2 lis 2018, o 16:02
przez KJAF
2 listopada 2018 r.


Z okazji objęcia tronu przez JKW Piotra III Łukasza, wystosowałem w dniu dzisiejszym list w imieniu swoim oraz Baridajczyków. Pogratulowałem w nim zwycięstwa oraz zaprosiłem do złożenia w przyszłości wizyty w Królestwie.

Z treścią listu można się zapoznać w niniejszym artykule.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 6 lis 2018, o 17:16
przez KJAF
6 listopada 2018 r.


Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Królestwa projektu zmian Praw Kardynalnych, wydałem stosowny edykt który dokonał poprawek technicznych. Prawa Kardynalne zostały już poprawione, a przy okazji dokonałem korekty graficznej dokumentu, m.in. poprawiając herb na aktualnie obowiązujący. Jeżeli chodzi o warstwę wizualną, można śmiało stwierdzić, że mamy obecnie najładniejszy akt zasadniczy w całej Sarmacji.

Po uregulowaniu kwestii prawa lokalnego, możemy zająć się bardziej twórczą pracą. Jak pisałem ostatnio, skończyłem opisywać wstępnie pierwszą księgę religijną naszej wiary málauskiej. Pozostaje dokonać korektę językową oraz narysować do niej ilustracje. Skontaktuję się w tym celu z pewną osobą, a część przygotuję samodzielnie. Potem oprawimy wszystko i wydamy w PDFie.

Dzięki temu, będziemy mieli zręby naszej wiary. Będziemy mogli zbudować świątynie, mianować kapłanów, ustanowić święta i podbić nieco aktywność w Baridasie. Religia, wraz ze zmianami w KGB, będzie według planów filarem naszej narracji i aktywności. Wojsko oraz wierzenia będą się mocno przenikały; mamy możliwość kreacji oryginalnej w skali mikroświata narracji. O szczegółach więcej będzie wkrótce, warto jednak rezerwować sobie siły i czas na nadchodzącą zabawę.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 13 lis 2018, o 23:39
przez KJAF
13 listopada 2018 r.


Z dniem dzisiejszym odwołałem JKW Arsacjusza Arpeda z urzędu Premiera Rządu. Stało się to po złożeniu dymisji z zajmowanego stanowiska. Powodem jest brak czasu spowodowany realiozą.

Dziękuję Premierowi za wykonaną pracę i życzę powodzenia w realu. Szkoda, że nie udało się zrobić więcej tak jak zakładano, ale jak wiemy realioza, miłości i jeszcze jedna rzecz, przychodzi znienacka.

Do czasu powołania nowego Premiera, osobiście obejmę stery administracji krajowej. Kandydatów na wakujące stanowisko jest kilku, na ten moment rozważam różne opcje. Jeżeli będzie już coś wiadomo, dam znać.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 8 gru 2018, o 19:55
przez KJAF
8 grudnia 2018 r.


Przepraszam za zniknięcie ostatnimi czasy. Postaram się dzisiaj wszystko nadrobić i wrócić już do pracy i aktywności, również szczebla centralnego.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 1 sty 2019, o 23:57
przez KJAF
1 stycznia 2019 r.


Z dniem dzisiejszym desygnowałem na urząd Premiera Wielmożnego Pana Alfreda Fabiana wicehrabiego von Tehen-Dżeka. Jest to obywatel, który dobrowolnie zgłosił chęć objęcia stanowiska, czemu się przychyliłem.

Kandydat obejmie urząd z chwilą zatwierdzenia przez Radę. Wniosek w tej sprawie zostanie złożony niezwłocznie. Życzę powodzenia w głosowaniu i sukcesów na urzędzie, jeżeli Rada udzieli wotum zaufania.

Re: Komunikaty Dworu

PostNapisane: 11 sty 2019, o 20:37
przez KJAF
11 stycznia 2019 r.


W ostatnich dniach Rada Królestwa zatwierdziła wspomniany wcześniej wybór Premiera. Gratuluję i życzę sukcesów w rządach w Baridasie.

Ponadto, dokonałem zmian na stanowisku Komendanta Generalnego KGB. Dotychczasowy Komendant, Prześwietny Pan Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste złożył rezygnację, spowodowaną natłokiem obowiązków realowych. Urząd powierzyłem JW Markizowi Paulusowi Buddusowi. Jemu również życzę udanej posługi na nowym urzędzie.