Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komunikaty Dworu

Dział archiwalny

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Komunikaty Dworu

Postprzez KJAF 14 sty 2019, o 10:09

14 stycznia 2019 r.

Z racji złożonej w dniu wczorajszym przez JKW Markusa Arpeda rezygnacji z urzędu Przewodniczącego Rady, wydałem dziś stosowne postanowienie. Dymisja ma związek z obowiązkami realnymi i niemożnością wykonywania swoich kompetencji z tego powodu.

Za dotychczasową pracę dziękuję. Wiceprzewodniczący niezwłocznie rozpocznie procedurę wyboru nowego PRK. Zapraszam do zgłoszeń i proszę już teraz zacząć się zastanawiać nad swoimi kandydaturami.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez KJAF 20 sty 2019, o 13:59

20 stycznia 2019 r.

Jest mi miło poinformować, że w najbliższy weekend tj. w dniach 26-27 stycznia, z oficjalną wizytą państwową do Almery przybędzie Jej Królewska Mość Joanna Izabela, królowa Teutonii.

Wizyta odbędzie się na zaproszenie władz Królestwa Baridasu. Szczegóły i harmonogram zostaną udostępnione wkrótce. Mam nadzieję, że wydarzenie to wzmocni więź pomiędzy naszymi narodami i będzie prawdziwym powodem radości dla wszystkich Baridajczyków.

Postprzez KJAF 28 sty 2019, o 13:44

28 stycznia 2019 r.

Z racji niekorzystnych warunków pogodowych i braku możliwości wylotu samolotu królewskiego z Teutonii, w/w wizyta została przełożona na dni 2-3 lutego.

Postprzez KJAF 28 lut 2019, o 00:12

27 lutego 2019 r.

Został wydany Ordonans, który nadaje Premierowi możliwości elastyczniejszego kształtowania Rządu — będzie on mógł powoływać i odwoływać urzędników, którzy pomagają lub zastępują urzędników Rządu lub innych, którzy podlegają Premierowi.

Ma to związek ze zgłoszeniem się kandydata na stanowisko zastępcy/pomocnika Kasztelana Almery.

Postprzez KJAF 30 mar 2019, o 16:13

30 marca 2019 r.

Odwołano Premiera, w związku ze złożoną rezygnacją. Każdy chętny do przejęcia jego obowiązków, proszony jest o kontakt drogą pocztową.

Doszło również do zmian na stanowisku Komendanta Generalnego KGB.

Postprzez KJAF 4 kwi 2019, o 19:32

4 kwietnia 2019 r.

Desygnowałem na urząd Premiera Rządu Poważanego Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza. Chociaż jest to młody obywatel, w tym nowa wciąż osoba w Królestwie, wybrałem go ze względu na zgłoszenie się w tej sprawie oraz zapewnienie o chęci spróbowania swoich sił.

Życzę Premierowi powodzenia i sukcesu w zatwierdzeniu go przez Radę.

Doszło również do zmian na urzędzie Marszałka Dworu. JKW Kristian Arped poinformował mnie iż nie może, z racji obowiązków realnych, terminowo wykonywać swoich zadań. Dymisję przyjąłem, a wolne stanowisko zaproponowałem wiernemu obywatelowi Szymonowi Grańskiemu. Jako dobrze zapowiadający się Baridajczyk, jak i oddany monarchofaszysta, powinien swoją osobą rozjaśniać mroki zamkowe w Almerze.

Pierwszymi, bojowymi zadaniami Premiera i Marszałka będzie zorganizowanie ceremonii koronacji królewskiej, o czem poinformujemy wkrótce.

Postprzez KJAF 27 kwi 2019, o 23:50

28 kwietnia 2019 r.

Z racji złożonej rezygnacji, odwołałem z urzędów Marszałka Dworu oraz tych pełnionych w ramach Rządu Królewskiego, Wiernego obywatela Szymona Grańskiego.

Powołanemu niedawno Premierowi życzę powodzenia na stanowisku. To samo tyczy się Wicekróla.

Ze swojej strony udaję się na urlop do odwołania, przekazując władzę Wicekrólowi, zgodnie z nowym dokumentem. Od tej pory, w kwestiach niewymienionych jako zastrzeżone dla mnie osobiście, proszę o kontakt z właściwą osobą.

Poprzednia strona

Powrót do Piwnice zamkowe