Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wręczenie odznaczeń — v-Mundial KT & KB

Dział archiwalny

Wręczenie odznaczeń — v-Mundial KT & KB

Postprzez KJAF 16 lis 2018, o 14:57

Szanowni Państwo!

Jestem niezmiernie dumny z trenera i jego chłopaków, którzy dwa dni temu na v-Mundialu, w pięknym stylu, po finale z Trizondalem na Stadionie Królewskim w ojczystej Almerze, obronili tytuł Mistrzów Świata.

Jak podają statystyki, straciliśmy w całym turnieju ledwo dwie bramki. Nie dostaliśmy też żadnej żółtej kartki. Do tego, jak wspomniałem, nie było to zwykłe zwycięstwo, ale obrona tytułu. Jest to dla całego Baridasu wielkie osiągnięcie. Obrona mistrzostwa na własnym stadionie, przed własnymi rodakami, to bardzo piękne ukoronowanie ostatniej drogi reprezentacji Królestwa.

Dziękuję ponadto wszystkim współorganizatorom i osobom, które przyczyniły się do tego, że turniej w ogóle mógł się odbyć. Mowa głównie o Teutończykach, którzy zaproponowali nam udział w organizacji ostatniej edycji mistrzostw.

Z tej okazji, postanowiłem przyznać okolicznościowe odznaczenia osobom, które w głównym stopniu przyczyniły się do tego wspaniałego widowiska.

W pierwszej kolejności podziękowania należą się oczywiście naszemu trenerowi, JO Timanowi Demollariemu. Jak sam przyznał, Medalów Baridajskiego Sportu ma aż za dość — z tego powodu nie męczyłem go z tym nadaniem po raz już trzeci. Jest jednakże okazja do nadania nowo ustanowionych odznaczeń nad którymi w Baridasie pracowaliśmy od dawna.

Nadaję więc Krzyż Złoty Orderu Heridate, czyli drugie w hierarchii odznaczenie Królestwa. Jak poucza dekret, Order Heridate przyznaje się za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Kolejnym odznaczeniem jest Brązowy Medal Przyjaciela BaridasuMedal przyjaciela Baridasu przyznaje się osobom które nie są obywatelami Baridasu, a także instytucjom spoza Królestwa, których działalność przyczyniła się dla chwały i dobra Królestwa Baridasu. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że warunki zostały spełnione aż z nawiązką.

Ale żeby dzwoniło złotem nie tylko na piersi, ale i w kieszeni, postanowiłem o wypłacie nagrody ze środków Dworu Królewskiego w wysokości 50 tysięcy libertów. Miały być luksusowe samochody z Ciprofloksji, ale tamtejszy protest hodowców ziemniaków sparaliżował transport w całym kraju i dostawa się nie odbędzie.

Ponadto, postanawiam o uhonorowaniu Vanderleia Boubouliny-à-la-Triste Złotym Medalem Baridajskiego Sportu. Przyznawany jest w uznaniu zasług w realizacji oraz promowaniu inicjatyw o charakterze sportowym na terenie Królestwa Baridasu i poza jego granicami dla osób zasłużonych oraz darczyńców, a ponadto, zgodnie z prawem, nadawany jest w sztywnej kolejności od brązowego, do złotego medalu. Z uwagi na posiadanie już medalu srebrnego, z radością wręczę medal klasy najwyższej.

Dziękuję Vanderleiowi za pomoc w organizacji turnieju i wykonanie pracy ze strony partnerów teutońskich. Razem z naszym trenerem, na dwójce tej spoczywał faktyczny ciężar prac, za co jestem wdzięczny.

Brązowy Medal Baridajskiego Sportu chciałbym natomiast wręczyć Panu Leszkowi Karakachanowi Sr — jak określił nasz trener, bez tej osoby "ch*j by był a nie V-mundial", co dobitnie świadczy o słuszności nadania. Dziękuję w imieniu Królestwa za włożenie swojej pracy i swojego poświęcenia dla wspaniałej idei, jednej z ostatnich inicjatyw mikroświata, która faktycznie łączy, a nie dzieli, i nie jest nudną paplaniną polityczną.

Dla w/w Państwa, przygotowałem okolicznościowe akty nadań na pamiątkę. Niech ten skromny upominek, wraz z odznaczeniami, będzie moją formą podziękowania za włożony trud, fajną zabawę i duże emocje.

JO Timan Demollari


Ordery_A4412_DP10508.pdf
(4.1 MiB) Pobrane 87 razy


WP Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste


Order_AG287_DP10508.pdf
(3.4 MiB) Pobrane 75 razy


Sz. P. Leszek Karakachanow Sr


Order_A5889_DP10508.pdf
(3.39 MiB) Pobrane 73 razy


Postanowienie w sprawie nadania odznaczeń zostało już opublikowane w Dzienniku Praw. Jeszcze dziś zwrócę się do NIA z wnioskiem o jego implementację.

Jeszcze raz gratuluję i dziękuję wszystkim. Jeżeli zechcieliby PT Państwo rzucić kilka słów do publiczności, będzie bardzo miło. Oczywiście każdy inny może skorzystać z wątku i złożyć w swoim imieniu gratulacje, bądź w inny sposób odnieść się do turnieju i niniejszej ceremonii, do czego zresztą zachęcam.K R Ó L   B A R I D A S U

(—) Konrad Jakub
Avatar użytkownika
 

Re: Wręczenie odznaczeń — v-Mundial KT & KB

Postprzez t.demollari 16 lis 2018, o 20:03

Wasza Królewska Mość,
drodzy zebrani,

bardzo dziękuję WKM za odznaczenia, choć czuję się trochę nieswojo, że dostałem ich aż tyle. Jak wspominałem w innym miejscu czuję się bardzo doceniony zarówno przez władze Królestwa (byłe i obecne) jak i kibiców. Przy kibicach warto się przez chwilę zatrzymać — reprezentację objąłem mniej więcej półtora roku temu i przez cały ten czas miałem poczucie, że jest tu dla kogo pracować, że reprezentacja piłkarska jest dla Baridajczyków istotna, że przejmują i interesują się jej losami. To szalenie ważne dla trenera reprezentacji narodowej, może nawet najważniejsze (no, to i przychodzące na czas przelewy). Tym bardziej jestem dumny i szcześliwy, że pod moim przewodnictwem Baridas sięgnął po swoje pierwsze trofea.

Szczególnie dziękuję WKM za Medal Przyjaciela Baridasu — między Teutonią a Baridasem różnie w przeszłości bywało, mam nadzieję, że zarówno ja osobiście, jak i zorganizowany wspólnymi siłami V-mundial przyczyniły się do ocieplenia wzajemnych relacji.

Nadchodzący sezon Ligi Mikroświatowej będzie moim ostatnim w roli selekcjonera reprezentacji. Na pożegnania przyjdzie jeszcze czas, natomiast zapewniam, że postaram się wybrać możliwie najlepszego następcę i kontynuatora mojego dzieła.

Jeszcze raz dziękuję.
Timan Demollari
menadżer klubów RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP] i Maozedonia Sanjang [LK]

Wandu-Wandu: 3609047
Obrazek
t.demollari
Królestwo Teutonii
 

Re: Wręczenie odznaczeń — v-Mundial KT & KB

Postprzez Karolina 17 lis 2018, o 13:09

Ale że Leszka Karakachanowa Seniora tak tytułować, „Panem”? :o
Marszałek Dworu JKM Andrzeja Fryderyka
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wręczenie odznaczeń — v-Mundial KT & KB

Postprzez Senior 17 lis 2018, o 22:24

Właśnie, ma Towarzyszka rację.

Przypominam, że moim ulubionym okresem baridajskiej jest okres piotrmikołajowej smuty w blokach z wielkiej płyty i w imieniu redakcji Murawy i Walki krótko: Wypierdalać!
Karakachanow Senior
działacz społeczny, kulturalny i sportowy

I wyszedl Wanda na pole, Mimo ze pizgauo całkiem mocno, I zakrzyknal: Tego, co me papióry znów cenzurować będzie, Kopne w pupeczkę! I kto mi znów zabrał fajki (Mchs 32,1-5)
Senior
 


Powrót do Piwnice zamkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości